"Diuna 2". Trzy nowe role do obsadzenia. Trwają negocjacje z młodą gwiazdą Hollywood

Twórcy zapowiadają, że latem 2022 roku wystartują zdjęcia do kolejnej części hitu 'Diuna". Do obsady mają dołączyć trzy osoby. Obecnie trwają negocjacje z jedną z najbardziej rozchwytywanych młodych gwiazd Hollywood - Florence Pugh.

"Diuna" Denisa Villenueve'a zadebiutowała na Festiwalu Filmowym w Wenecji i otrzymała siedmiominutową owację na stojąco. Zdaniem krytyków "Diuna" z 2021 roku to "spektakularne widowisko o ogromnej skali".

Zobacz wideo "Diuna" - ZWIASTUN. Film Denisa Villeneuve'a na podstawie powieści Franka Herberta zapowiada się pięknie

"Diuna 2". Czy Florence Pugh dołączy do obsady?

Jak podaje The Hollywood Reporter, trwają rozmowy twórców "Diuny" z Florence Pugh. Młoda aktorka miałaby zagrać rolę księżniczki Irulan, córki cesarza Shaddama IV. Nie wiadomo jednak, czy zobaczymy ją w "Diunie", gdyż stara się również o rolę Madonny w jej filmie biograficznym "Material Girl".

Do obsadzenia pozostają jeszcze dwie role. Nie ogłoszono jednak nazwisk aktorów, którzy potencjalnie mieliby dołączyć do obsady. Jak poinformował avclub.com, mają powstać trzy części "Diuny". Kolejna ma trafić do kin 20 października 2023 roku.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

"Diuna". Opis i obsada filmu

"Diuna" w reżyserii Denisa Villeneuve'a to najnowsza ekranizacja słynnej powieści sci-fi autorstwa Franka Herberta, która trafiła do kin w zeszłym roku. To historia niezwykłej, pełnej przygód i emocji podróży Paula Atrydy, syna księcia Leto. Paul kieruje się na najbardziej niebezpieczną planetę we wszechświecie, by ratować rodzinę i swoich rodaków. Na planecie przyjdzie mu wziąć udział w zażartym konflikcie o wyjątkową, niezwykle cenną substancję, nazywaną melanżem.

W "Diunie" w rolę Paula wcielił się Timothee Chalamet. W pozostałych rolach zaprezentują się m.in. Zendaya (jako Chani), Oscar Isaac (w roli księcia Leto Atrydy), Rebecca Ferguson (jako Lady Jessica), Jason Momoa (Duncan Idaho) i Josh Brolin (Gurney Halleck).

<<Reklama>> E-booki z serii "Kroniki Diuny" kupisz w Publio.pl >>

Więcej o: