Eksplozje od Michaela Baya i emocje w "Za duży na bajki" [REPERTUAR HELIOSA]

Najbliższy tydzień przyniesie widzom kin Helios dwa premierowe tytuły. Oprócz nowości w repertuarze kinomani znajdą także filmy spod znaku animacji, przygody czy mrocznej sensacji. Fanów cyklicznych spotkań filmowych czekają niemałe emocje podczas Maratonu Oscarowego czy spotkania z najnowszym dziełem Pedro Almodóvara w ramach Kina Konesera.

Pierwsza z nadchodzących premier to "Ambulans" - propozycja mistrza kina akcji Michaela Baya. To historia braci, którzy napadają na bank i dokonują tego w szczytnym celu. Stawka jest wysoka, bo do podziału jest 32 miliony dolarów. Jednak ich ucieczka kończy się spektakularnym niepowodzeniem. Zdesperowani bracia porywają karetkę z rannym policjantem, któremu pomaga ratowniczka medyczna. Will i Danny uciekają przed całą policja Los Angeles, muszą utrzymać przy życiu zakładnika i jakoś starać się nie pozabijać nawzajem…

Druga premiera to propozycja dla całej rodziny. Film "Za duży na bajki" przedstawia historię Waldka, dziesięciolatka pochłoniętego światem gier komputerowych z nadopiekuńczą mamą u boku, która trzyma go pod kloszem. Wszystko jednak zmienia pojawienie się w jego życiu ekscentrycznej ciotki Mariolki. Waldek zostaje pod jej opieką na czas nieobecności mamy, która boryka się z ciężką chorobą. Od tej pory życie chłopca będzie musiało nabrać nieco innego tempa… Przyjaźń wystawiana na próby, pierwsza miłość, trudy dorastania, turniej gamingowy, a jakby tego było mało – dorośli, którzy wszystko wiedzą najlepiej.

Zobacz wideo Karolina Gruszka, Andrzej Grabowski, Dorota Kolak i dzieciaki. Zobacz zwiastun filmu "Za duży na bajki"

W części kin będzie też można oglądać "Innych ludzi" Aleksandry Terpińskiej - opowieść o desperackim poszukiwaniu miłości. Na pierwszy rzut oka Kamil (Jacek Beler) i Iwona (Sonia Bohosiewicz) nie mają ze sobą nic wspólnego. Iwona jest znudzoną i nieszczęśliwą żoną Maćka (Marek Kalita), żyjącą w luksusie na kredyt. Kamil ma 32 lata, seksowną dziewczynę Anecię (Magdalena Koleśnik), ale wciąż mieszka z matką (Beata Kawka) na blokowisku, snując wizje kariery rapera i łapiąc przypadkowe fuchy. Relacja z Iwoną pozornie jest bez znaczenia, ale dzięki niej oboje zobaczą w innym świetle swoje życiowe wybory i ludzi wokół nich. Codzienność bohaterów uważnie obserwuje i opisuje narrator (Sebastian Fabijański).  

Więcej informacji filmowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie tylko premiery

W repertuarze Heliosa można wciąż znaleźć najnowszą produkcję studia Disney/Pixar "To nie wypanda". Na jej punkcie świat oszalał, a krytycy zgodnym chórem twierdzą, że to jedna z najlepszych animacji ostatnich lat. Główna bohaterka - Mei Lee - to rezolutna 13-latka, która przechodzi okres dorastania. Nie jest jej już po drodze z nadopiekuńczą mamą. Chce być samodzielna i móc decydować o pewnych sprawach, które są istotne dla dziewczynki w jej wieku…

'To nie wypanda'. Nowa animacja Pixara. Jak się czują dziewczyny, kiedy dorastają?"To nie wypanda" - animacja z muzyką Billie Eilish. "Urocza metafora bardzo nieuroczego zjawiska"

Helios ma też propozycję rodzinnych seansów dla ukraińskich widzów. Kontynuując cykl bezpłatnych pokazów w języku ukraińskim sieć zaprasza na kolejny seans w towarzystwie bohaterów filmu "LUCA" od piątku, 18 marca. To przepiękna historia o przyjaźni, sile i wytrwałości w dążeniu do realizacji marzeń bez względu na wiek, a widzów ogrzeje dodatkowo słońce włoskiej riwiery, gdzie rozgrywa się akcja filmu.

A co dla starszych? Mroczny Rycerz powrócił na ekrany w wielkim stylu tak jak i odtwórca tytułowej roli Robert Pattinson. Fani na całym świecie z wielkim entuzjazmem przyjęli sam film czego dowodem jest frekwencja w kinach. Powstają pytania czy to, aby nie najlepszy film o Batmanie. "Batman" w wydaniu Matta Reevesa to mroczna opowieść w stylu klasycznego kryminału noir ukazująca Gotham przesiąkniętym korupcją, a samego Batmana stawia jako bezwzględnego mściciela i najlepszego detektywa w uniwersum DC. Wybierając się do kina, na widzów czeka trzygodzinna mroczna podróż w towarzystwie niesamowitej ścieżki dźwiękowej okraszonej między innymi słynnym utworem Nirvany "Something in the Way". Produkcję będzie też można oglądać w wersji ukraińskiej w wybranych kinach (pokazy płatne, dla dorosłych widzów).

Żądnych przygód i poszukiwania skarbów Magellana Helios zaprasza na przygodę w towarzystwie Nathana Drake’a i "Sully’ego" Sullivana w filmie "Uncharted", który jest adaptacją jednej z najbardziej popularnych gier ostatnich lat. Natomiast 17 marca w ramach cyklu Kultura Dostępna zaprezentowany zostanie nie mniej porywający film "Furia", którego bohaterką jest Aleksandra Rola – bezkompromisowa zawodniczka MMA, która w ciągu roku pokonała w Polsce wszystkie przeciwniczki. To dokument o marzeniach i spełnianiu wyznaczonych celów oraz cenie, jaką trzeba za to zapłacić.

W sali z Almodovarem lub oscarowymi faworytami

21 marca w cyklu Kino Konesera pokazany będzie film "Matki równoległe". Najnowszy film Pedro Almodóvara prezentuje losy dwóch samotnych kobiet i przyszłych mam, poznających się w szpitalu w dniu porodu. Mogłoby się wydawać, że ich ścieżki ledwie się przetną, tymczasem więź, która je połączy, okaże się bardzo mocna. Jak to u Almodóvara bywa: zbieg okoliczności może stać się przeznaczeniem, a rodzina z wyboru tą, która zaoferuje bezwarunkową akceptację i miłość.

'Żeby nie było śladów' bez szans na Oscara, polski film nie znalazł się na krótkiej liście nominowanych przez Akademię FilmowąORŁY 2022. Ogłoszono nominacje do nagród filmowych. Matuszyński rekordzistą

Tuż przed ceremonią wręczenia najbardziej prestiżowych nagród filmowych, Helios zaprasza na jedyny i niepowtarzalny Nocny Maraton Oscarowy. W ciągu jednej nocy (z 25 na 26 marca) zostaną pokazane trzy filmy, które łącznie zawalczą o 20 statuetek: "Diuna", "King Richard: Zwycięska rodzina" oraz "Drive my car". Widzów czeka aż osiem godzin spędzonych w towarzystwie największych gwiazd wielkiego ekranu.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Od pierwszych godzin napaści giną bezbronni cywile, a Rosjanie systematycznie atakują miasta i wsie. Zniszczenia są ogromne. Z kraju ogarniętego wojną próbują się wydostać miliony uchodźców. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl 

Więcej o: