Eksplozje od Michaela Baya i emocje w "Za duży na bajki" [REPERTUAR HELIOSA]

Najbliższy tydzień przyniesie widzom kin Helios dwa premierowe tytuły. Oprócz nowości w repertuarze kinomani znajdą także filmy spod znaku animacji, przygody czy mrocznej sensacji. Fanów cyklicznych spotkań filmowych czekają niemałe emocje podczas Maratonu Oscarowego czy spotkania z najnowszym dziełem Pedro Almodóvara w ramach Kina Konesera.

Pierwsza z nadchodzących premier to "Ambulans" - propozycja mistrza kina akcji Michaela Baya. To historia braci, którzy napadają na bank i dokonują tego w szczytnym celu. Stawka jest wysoka, bo do podziału jest 32 miliony dolarów. Jednak ich ucieczka kończy się spektakularnym niepowodzeniem. Zdesperowani bracia porywają karetkę z rannym policjantem, któremu pomaga ratowniczka medyczna. Will i Danny uciekają przed całą policja Los Angeles, muszą utrzymać przy życiu zakładnika i jakoś starać się nie pozabijać nawzajem…

Druga premiera to propozycja dla całej rodziny. Film "Za duży na bajki" przedstawia historię Waldka, dziesięciolatka pochłoniętego światem gier komputerowych z nadopiekuńczą mamą u boku, która trzyma go pod kloszem. Wszystko jednak zmienia pojawienie się w jego życiu ekscentrycznej ciotki Mariolki. Waldek zostaje pod jej opieką na czas nieobecności mamy, która boryka się z ciężką chorobą. Od tej pory życie chłopca będzie musiało nabrać nieco innego tempa… Przyjaźń wystawiana na próby, pierwsza miłość, trudy dorastania, turniej gamingowy, a jakby tego było mało – dorośli, którzy wszystko wiedzą najlepiej.

Zobacz wideo Karolina Gruszka, Andrzej Grabowski, Dorota Kolak i dzieciaki. Zobacz zwiastun filmu "Za duży na bajki"

W części kin będzie też można oglądać "Innych ludzi" Aleksandry Terpińskiej - opowieść o desperackim poszukiwaniu miłości. Na pierwszy rzut oka Kamil (Jacek Beler) i Iwona (Sonia Bohosiewicz) nie mają ze sobą nic wspólnego. Iwona jest znudzoną i nieszczęśliwą żoną Maćka (Marek Kalita), żyjącą w luksusie na kredyt. Kamil ma 32 lata, seksowną dziewczynę Anecię (Magdalena Koleśnik), ale wciąż mieszka z matką (Beata Kawka) na blokowisku, snując wizje kariery rapera i łapiąc przypadkowe fuchy. Relacja z Iwoną pozornie jest bez znaczenia, ale dzięki niej oboje zobaczą w innym świetle swoje życiowe wybory i ludzi wokół nich. Codzienność bohaterów uważnie obserwuje i opisuje narrator (Sebastian Fabijański).  

Więcej informacji filmowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie tylko premiery

W repertuarze Heliosa można wciąż znaleźć najnowszą produkcję studia Disney/Pixar "To nie wypanda". Na jej punkcie świat oszalał, a krytycy zgodnym chórem twierdzą, że to jedna z najlepszych animacji ostatnich lat. Główna bohaterka - Mei Lee - to rezolutna 13-latka, która przechodzi okres dorastania. Nie jest jej już po drodze z nadopiekuńczą mamą. Chce być samodzielna i móc decydować o pewnych sprawach, które są istotne dla dziewczynki w jej wieku…

Helios ma też propozycję rodzinnych seansów dla ukraińskich widzów. Kontynuując cykl bezpłatnych pokazów w języku ukraińskim sieć zaprasza na kolejny seans w towarzystwie bohaterów filmu "LUCA" od piątku, 18 marca. To przepiękna historia o przyjaźni, sile i wytrwałości w dążeniu do realizacji marzeń bez względu na wiek, a widzów ogrzeje dodatkowo słońce włoskiej riwiery, gdzie rozgrywa się akcja filmu.

A co dla starszych? Mroczny Rycerz powrócił na ekrany w wielkim stylu tak jak i odtwórca tytułowej roli Robert Pattinson. Fani na całym świecie z wielkim entuzjazmem przyjęli sam film czego dowodem jest frekwencja w kinach. Powstają pytania czy to, aby nie najlepszy film o Batmanie. "Batman" w wydaniu Matta Reevesa to mroczna opowieść w stylu klasycznego kryminału noir ukazująca Gotham przesiąkniętym korupcją, a samego Batmana stawia jako bezwzględnego mściciela i najlepszego detektywa w uniwersum DC. Wybierając się do kina, na widzów czeka trzygodzinna mroczna podróż w towarzystwie niesamowitej ścieżki dźwiękowej okraszonej między innymi słynnym utworem Nirvany "Something in the Way". Produkcję będzie też można oglądać w wersji ukraińskiej w wybranych kinach (pokazy płatne, dla dorosłych widzów).

Żądnych przygód i poszukiwania skarbów Magellana Helios zaprasza na przygodę w towarzystwie Nathana Drake’a i "Sully’ego" Sullivana w filmie "Uncharted", który jest adaptacją jednej z najbardziej popularnych gier ostatnich lat. Natomiast 17 marca w ramach cyklu Kultura Dostępna zaprezentowany zostanie nie mniej porywający film "Furia", którego bohaterką jest Aleksandra Rola – bezkompromisowa zawodniczka MMA, która w ciągu roku pokonała w Polsce wszystkie przeciwniczki. To dokument o marzeniach i spełnianiu wyznaczonych celów oraz cenie, jaką trzeba za to zapłacić.

W sali z Almodovarem lub oscarowymi faworytami

21 marca w cyklu Kino Konesera pokazany będzie film "Matki równoległe". Najnowszy film Pedro Almodóvara prezentuje losy dwóch samotnych kobiet i przyszłych mam, poznających się w szpitalu w dniu porodu. Mogłoby się wydawać, że ich ścieżki ledwie się przetną, tymczasem więź, która je połączy, okaże się bardzo mocna. Jak to u Almodóvara bywa: zbieg okoliczności może stać się przeznaczeniem, a rodzina z wyboru tą, która zaoferuje bezwarunkową akceptację i miłość.

Tuż przed ceremonią wręczenia najbardziej prestiżowych nagród filmowych, Helios zaprasza na jedyny i niepowtarzalny Nocny Maraton Oscarowy. W ciągu jednej nocy (z 25 na 26 marca) zostaną pokazane trzy filmy, które łącznie zawalczą o 20 statuetek: "Diuna", "King Richard: Zwycięska rodzina" oraz "Drive my car". Widzów czeka aż osiem godzin spędzonych w towarzystwie największych gwiazd wielkiego ekranu.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Od pierwszych godzin napaści giną bezbronni cywile, a Rosjanie systematycznie atakują miasta i wsie. Zniszczenia są ogromne. Z kraju ogarniętego wojną próbują się wydostać miliony uchodźców. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl 

Więcej o: