Oscary, premiery i niespodzianki. Jest nowy repertuar Heliosa

W nadchodzący weekend za oceanem odbędzie się gala wręczenia najbardziej prestiżowych nagród filmowych jakimi są Oscary. Już teraz w kinach sieci Helios jest szansa obejrzenia na dużym ekranie filmów, które powalczą o Oscary w tym i w przyszłym roku.

Poza premierowymi propozycjami Helios przygotował dla swoich widzów w wybranych kinach wiosenną niespodziankę i w ten weekend zaprasza na przedpremierowe pokazy najnowszej komedii pomyłek z Sandrą Bullock i Channingiem Tatumem - "Zaginione miasto". Film jest idealną propozycją na weekendową porcję śmiechu i relaksu w gwiazdorskim towarzystwie.

A dla fanów Oscarów zaplanowany jest maraton filmowy, podczas którego pokazane zostaną "Diuna", "King Richard: Zwycięska rodzina" oraz "Drive my car". Start 25 marca o 22:00 w wybranych kinach.

Najnowsze informacje filmowe znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jakie premiery?

W najbliższy piątek na widzów wszystkich kin sieci należącej do Agory czekają dwie premiery. Pierwsza z nich to film familijny "Zając Max: Misja Pisanka". Najmłodsi kinomani z pewnością pamiętają Maksa i jego bohaterski wyczyn z pierwszej części filmu, kiedy uratował Święta Wielkanocne. Teraz czeka go równie ważna misja, ponieważ w Wielkanocnej Krainie zagrożone są wszystkie pisanki, a najważniejsza z nich Złota Pisanka, będąca źródłem świątecznej magii, traci swój blask i staje się czarna… 

Druga piątkowa premiera to najnowszy film Krzysztofa Langa "Marzec ‘68" - porywająca opowieść o trudnej miłość dwojga młodych ludzi: Marty i Janka na tle burzliwych marcowych wydarzeń. Rzeczywistość ukazana w filmie obejmuje okres od protestu wywołanego zakazem wystawiania "Dziadów" w styczniu 1968 r. do przemówienia Gomułki w marcu 1968, które przesądziło o represjach, masowej emigracji i wydaleniach obywateli pochodzenia żydowskiego z PRL. Pogłębiający się przez rządzących antysemityzm, a w tle pierwsza, młodzieńcza miłość studentów, którzy będą musieli szybko dojrzeć i stawić czoła systemowi opresji.

Marzec '68Marzec '68 tłem dla historii niczym z Szekspira. Film z Vanessą Aleksander niedługo w kinach

Co jeszcze dla dzieci?

W repertuarze Heliosa widzowie znajdą idealny film dla całej rodziny - "Za duży na bajki". Jest to historia Waldka, dziesięciolatka żyjącego bardziej w wirtualnym świecie gier komputerowych niż tym realnym, przed którym chroni go nadopiekuńcza mama. Niestety życie pisze własny scenariusz i w domu chłopca pojawia się ekscentryczna ciotka Mariolka. Waldek zostaje pod jej opieką na czas nieobecności mamy, która mierzy się z ciężką chorobą. 

Zobacz wideo Karolina Gruszka, Andrzej Grabowski, Dorota Kolak i dzieciaki. Zobacz zwiastun filmu "Za duży na bajki"

27 marca, w niedzielny poranek, dzieci mogą spotkać się także na dużym ekranie z bohaterami bajek "44 Koty". Tradycyjnie projekcję Filmowych Poranków poprzedzają konkursy i zabawy na sali kinowej.

Najmłodszych widzów i ich rodziców ubawi i wzruszy najnowsza animacja "To nie wypanda". Główna bohaterka to Mei Lee, ma już swój świat, którego nie akceptuje jej nadopiekuńcza mama. Ale w nastoletnim życiu Mei pojawia się też nowa dość kłopotliwa kwestia: dziewczynka w momentach dużych emocji zamienia się w olbrzymią pandę czerwoną! I tu zaczyna się cała zabawa.

Christina RicciChristina Ricci kiedyś grała Wednesday Addams. Teraz zagra w "Wednesday" Netfliksa

Kontynuując cykl codziennych bezpłatnych seansów w języku ukraińskim sieć kin Helios zaprasza na kolejny familijny seans w towarzystwie bohaterów filmu "Nasze magiczne Encanto". Tym razem Disney zabierze swoich widzów w daleką podróż do Kolumbii tętniącej kolorami, śpiewem i magią uzdrawiania pokazując jak wielką siłę ma miłość i rodzina. Film można będzie oglądać od najbliższego piątku, 25 marca.

A dla dorosłych? 

Helios przygotował też coś dla sympatyków akcji. "Ambulans", najnowszy film Michaela Baya, to historia dwóch braci Willa i Danny’ego, którzy kradną z jednego z Banków w LA zawrotną sumę 32 mln dolarów. Plan się sypie, a ich ucieczka z banku kończy się w… ambulansie, który porywają wraz z rannym policjantem, i ratowniczką medyczną. 

"Batman" to widowisko Matta Reevesa, które daje szansę poznania Mrocznego Rycerza na nowo. To zarazem detektyw, ale i brutalny mściciel, który nie ma litości dla swoich antagonistów. Widzowie wybierający się na ten film nie powinni oczekiwać przygód znanych z uniwersum Marvela, a raczej ze świata Jokera z Joaquinem Phoneixem. Fanów ekranizacji na podstawie gier ucieszy fakt, iż wciąż mogą zobaczyć hit "Uncharted", który jest już w pierwszej piątce na świecie najlepiej sprzedających się filmów na podstawie gier. Nathan Drake’a i "Sully" Sullivan czekają na widzów żądnych przygód.

Cykl Kino Konesera przedstawi widzom aż dwa tytuły. 28 marca będzie to film "Psie Pazury" - arcydzieło filmowe nominowane w tym roku w 12 kategoriach do Oscara. Akcja filmu toczy się w latach 20. na ranczu w Montanie, gdzie dwaj bracia różniący się niczym ogień i woda, a zarazem właściciele majątku, stają przeciwko sobie. Drugim z filmów zaprezentowanych w cyklu będzie film "Belle" (30 marca) - najnowsze anime Mamoru Hosody o ucieczce przed rzeczywistością do wirtualnego świata i walce o swoje marzenia.

31 marca, w ramach cyklu Kultura Dostępna, zaprezentowany zostanie film "Wyszyński – Zemsta czy przebaczenie", w którym widzowie zobaczą nieznaną do tej pory historię życia przyszłego prymasa. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o: