Oscary 2022. Will Smith uderzył Chrisa Rocka na scenie! Chwilę potem dostał statuetkę

Oscary 2022 przejdą do historii nie tylko ze względu na nazwiska zwycięzców i docenione tytuły. Chris Rock zażartował na scenie z żony Willa Smitha, a ten podszedł do niego i wymierzył mu - wyglądający na mocny - cios.

Chris Rock powiedział, że nie może się doczekać nowego filmu Jady Pinkett Smith - "G.I.Jane". Aktorka nie ma takiego tytułu w planach - było to nawiązanie do jej łysej głowy i porównanie do roli, którą przed laty zagrała Demi Moore. Jego dowcip spotkał się z mieszanymi reakcjami. Pinkett Smith nie ogoliła bowiem głowy do roli, cierpi na łysienie plackowate, o którym od niedawna otwarcie mówi.

Widać, że najpierw Will Smith śmieje się z dowcipu, który ewidentnie nie spodobał się jego żonie. Po chwili aktor wszedł na scenę i prawym sierpowym potraktował komika. 

Nie wyglądało to na element scenariusza. Chris Rock wyglądał na naprawdę zaskoczonego, a Will Smith wykrzyczał ze swojego miejsca na widowni, by ten nie wymawiał imienia jego żony.

Will Smith z Oscarem. Owacja na stojąco kilka minut po ciosie

Dosłownie kilka minut później, gdy ogłoszono wyniki w kategorii najlepsza pierwszoplanowa rola męska, Will Smith ponownie znalazł się na scenie. Smith wygrał dzięki filmowi "King Richard. Zwycięska rodzina".  To opowieść o ojcu tenisistek Sereny i Venus Williams. Aktor wygłosił dość specyficzną przemowę.

Więcej informacji filmowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

- Na tym etapie mojego życia jestem przytłoczony tym, o co prosi mnie Bóg. (...) Wzywa mnie bym kochał i bronił ludzi. Bym był ostoją dla moich ludzi. Wiem, że nasza praca wymaga tego, by pogodzić się z krytyką. Wiadomo, że będą cię obrażać, trzeba się uśmiechać. Richard Williams powiedział mi przed chwilą, ze trzeba być ostrożnym, bo diabeł atakuje nas, kiedy jesteśmy na szczycie. Chcę być naczyniem miłości. Dziękuję całej rodzinie WIlliamsów za to, że powierzyli mi swoją historię. Chcę być ambasadorem takiej miłości, troski i uwagi. Przepraszam Akademię i nominowanych. To piękna chwila. Płaczę nie dlatego, że wygrałem, tu nie chodzi o wygrywanie nagród. Tu chodzi o pomaganie - ta nagroda jest dla całej obsady i rodziny Williamsów. Sztuka imituje życie, wyglądam jak szalony ojciec. Tak właśnie mówili o Richardzie - szalony ojciec. Miłość sprawia, że robisz szalone rzeczy. Dziękuję - powiedział, kończąc słowami:

Mam nadzieję, że Akademia mnie tu jeszcze tutaj zaprosi.
Zobacz wideo Bridgertonowie wrócili. Co jeszcze nowego w popkulturze?

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o: