Oscary 2022. Will Smith uderzył Chrisa Rocka za żart o żonie. Jada Pinkett Smith nie goli głowy do roli

Podczas tegorocznej gali Oscarów Chris Rock zażartował z choroby Jady Pinkett Smith, czym rozzłościł jej męża. Will Smith wtargnął na scenę i zadał komikowi cios. Z czego możemy kojarzyć aktorkę? I co właściwie tak rozzłościło jej męża?

Podczas tegorocznej gali Oscarów doszło do niecodziennego zdarzenia. Gdy Chris Rock wszedł na scenę, by wręczyć statuetkę dla najlepszego filmu dokumentalnego, pokusił się o żart skierowany w Jadę Pinkett Smith, prywatnie żonę Willa Smitha. Chwilę później aktor pojawił się na scenie i zadał komikowi cios. Co spowodowało taką reakcję? 

Zobacz wideo Aktorzy drastycznie modyfikują swoje ciała do roli, czyli niezwykłe przemiany w kinie [Popkultura]

Jada Pinkett Smith - kim jest żona Willa Smitha?

Will Smith i Jada Pinkett poznali się w 1994 roku na planie serialu "Bajer z Bel-Air", w którym Smith grał główną rolę, aktorka była natomiast przesłuchiwana do roli dziewczyny bohatera. Mimo że ostatecznie jej nie otrzymała, para zaczęła się spotykać, a w 1997 roku wzięła ślub. 

Początki aktorskie Pinkett sięgają lat 90. Aktorka zagrała w jednym z odcinków serialu "True Colors", a następnie gościnnie występowała w jeszcze kilku produkcjach. Zmiana w jej karierze nastąpiła w 1994 roku, kiedy pojawiła się u boku Keenena Ivory'ego Wayansa w komedii sensacyjnej "Szalony detektyw". Tego samego roku aktorka wystąpiła także w dramacie "Magia miłości". 

Prawdziwy przełom pojawił się natomiast dwa lata później, gdy Pinkett wystąpiła w komedii z Eddiem Murphym "Gruby i chudszy". Film o otyłym profesorze eksperymentującym z tajemniczym eliksirem odniósł sukces nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także na całym świecie. Następnie aktorka pojawiała się w takich produkcjach jak m.in. druga część horroru "Krzyk" czy dramat "Powrót do raju". W 2001 roku pojawiła się już u boku swojego męża, Willa Smitha, w sportowym dramacie biograficznym "Ali", w kolejnych latach mogliśmy podziwiać ją na ekranie między innymi w drugiej i trzeciej części serii "Matrix", w której wcieliła się w rolę Niobe, czy serialu "Gotham". Ostatnio Pinkett Smith powróciła natomiast na ekrany w roli Niobe w filmie "Matrix Zmartwychwstania". 

Poza karierą aktorską Pinkett Smith zajmuje się także produkcją filmów, a w 2002 roku założyła metalowy zespół Wicked Wisdom, w którym była nie tylko autorką tekstów, ale także wokalistką.

Więcej aktualnych wiadomości ze świata kultury znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Oscary 2022. Czemu Will Smith uderzył Chrisa Rocka za żart o "G.I. Jane"? Choroba Jada Pinkett Smith

Will Smith podczas rozdania Oscarów początkowo zaśmiał się z żartu Chrisa Rocka, jednak po chwili wtargnął na scenę, gdzie zadał komikowi cios, krzycząc, by ten "trzymał się z dala od jego żony". O co właściwie chodziło?

Chris Rock zażartował, mówiąc, że nie może się doczekać, by zobaczyć aktorkę w "G.I. Jane 2", co miało być nawiązaniem do jej ogolonej głowy. W 2018 roku Jada ujawniła, że zdiagnozowano u niej chorobę autoimmunologiczną - alopecję, czyli łysienie. W programie "Red Table Talk" opowiedziała o przerażeniu, jakie dopadło ją, gdy zdała sobie sprawę, że jej włosy wypadają. - Pewnego dnia byłam pod prysznicem, a w moich rękach została garść włosów - wspominała, dodając, że w tamtym czasie dosłownie "trzęsła się ze strachu". Ostatecznie Jada zdecydowała się całkowicie zgolić włosy.

Amerykańska Akademia Filmowa zareagowała na to, że Will Smith uderzył Chrisa Rocka, wydając oświadczenie. Jej członkowie podkreślili, że nie tolerują przemocy w jakiejkolwiek formie.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o: