Oscary 2022. Will Smith uderzył Chrisa Rocka na scenie, Akademia wydała oświadczenie

Oscary 2022 wręczone, ale trzeba przyznać, że na pierwszy plan wyszedł moment, w którym Will Smith uderzył Chrisa Rocka w obronie żony, Jady Pinkett Smith. Amerykańska Akademia filmowa skomentowała tę sytuację, wydając krótkie oświadczenie.

Will Smith zareagował emocjonalnie, gdy prezentujący zwycięzcę w jednej z kategorii Chris Rock przed ogłoszeniem zwycięzcy zażartował z jego żony, aktorki Jady Pinkett Smith. Aktor i komik powiedział, że czeka na premierę filmu "G.I. Jane 2", nawiązując do roli, do której Demi Moore ogoliła się na łyso. 

Jada Pinkett Smith goli włosy nie ze względu na zobowiązania zawodowe, a chorobę. Aktorka od kilkunastu lat choruje na łysienie plackowate. Od niedawna, za namową córki, przestała to ukrywać i nie nosi peruk.

Akademia po tym, gdy Will Smith uderzył Chrisa Rocka: Nie popieramy przemocy

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej, której członkowie decydują o tym, w czyje ręce trafią Oscary, wydała po zakończeniu transmisji oświadczenie. Pisze w nim: 

Akademia nie popiera przemocy w żadnej formie.

Więcej informacji filmowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Kłócić się można wiele lat. Oto konflikty wszech czasów w muzyce

Próbuje też przenieść zainteresowanie na nagrodzone tytuły i twórców. "Tego wieczoru jesteśmy szczęśliwi, że możemy uhonorować zwycięzców 94. rozdania nagród, którzy zasługują na chwilę uznania od swoich kolegów i miłośników kina na całym świecie".

Odbierając Oscara - bo kilka minut po zadaniu ciosu Will Smith zdobył statuetkę za rolę w filmie "King Richard. Zwycięska rodzina" - aktor wykorzystał okazję, by przeprosić za swoje zachowanie, ale nie zwrócił się bezpośrednio ani nie wymienił nazwiska Chrisa Rocka. Mówił:

Chcę przeprosić Akademię, chcę przeprosić wszystkich nominowanych kolegów. To piękna chwila. Richard Williams był zaciekłym obrońcą swojej rodziny. Moim powołaniem w życiu jest to, aby kochać ludzi i ich chronić. Sztuka naśladuje życie. Wyglądam jak szalony ojciec, ale miłość sprawia, że robisz szalone rzeczy.
Więcej o: