Will Smith z Oscarem za rolę w "King Richard: Zwycięska rodzina". O czym opowiada film?

Film "King Richard: Zwycięska rodzina" okazał się dla Willa Smitha szczęśliwy. To właśnie za rolę wymagającego trenera tenisa aktor otrzymał pierwszego Oscara w swoim życiu. O czym konkretnie opowiada obraz?

94. ceremonia wręczenia Oscarów z pewnością zapadnie w pamięć Willowi Smithowi. Podczas tegorocznej gali doszło do niecodziennej sytuacji - aktor wtargnął na scenę i wymierzył cios Chrisowi Rockowi, który zażartował z żony Smitha. Niewiele później aktor ponownie pojawił się jednak na scenie - tym razem, by odebrać Oscara w kategorii najlepszej roli pierwszoplanowej.

Zobacz wideo Co nowego w popkulturze?

Will Smith z Oscarem za najlepszą rolę [LISTA NOMINACJI]

Nominacja do Oscara za pierwszoplanową rolę w "King Richard: Zwycięska rodzina" była trzecią w karierze Smitha. Wcześniej aktor walczył o statuetkę za tytułową rolę w biograficznym dramacie sportowym "Ali" (2001), a także za rolę samotnego ojca w obrazie "W pogoni za szczęściem" (2006). W pierwszym przypadku przegrał jednak z Danzelem Washingtonem, który otrzymał nagrodę za film "Dzień próby", w drugim - z Forestem Whitakerem w "Ostatnim królu Szkocji". 

W 2022 roku o Oscara dla najlepszego aktora pierwszoplanowego walczyli:

  • Will Smith za film "King Richard: Zwycięska rodzina";
  • Javier Bardem za film "Being the Ricardos";
  • Benedict Cumberbarch za film "Psie pazury";
  • Andrew Garfield za film "Tick, Tick... Boom!";
  • Danzel Washington za film "Tragedia Makbeta". 

Więcej wiadomości ze świata kultury znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"King Richard: Zwycięska rodzina" - o czym jest film?

W biograficznym filmie "King Richard: Zwycięska rodzina" Will Smith wcielił się w rolę Richarda Williamsa, amerykańskiego trenera tenisa, prywatnie ojca Venus i Sereny Williams. Mężczyzna zaplanował karierę swoich córek jeszcze przed ich narodzinami, a następnie sukcesywnie wprowadzał pomysł w życie. Ostatecznie obie siostry na zawsze zapisały się w historii sportu, film skupia się natomiast na początkach ich kariery, prowadzonej przez wymagającego ojca.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o: