"Sukienka" bez Oscara, ale polscy twórcy donoszą z LA: Spotykamy się na kolejnym planie

Polska "Sukienka" była nominowana do Oscara w kategorii najlepszy aktorski film krótkometrażowy. Przygoda twórców w Los Angeles kończy się bez statuetki, ale - jak zapowiadają - nie powiedzieli jeszcze ostatniego wspólnego słowa.

"Tym razem się nie udało, ale obiecujemy, że to nie jest nasze ostatnie słowo! Doszliśmy daleko, ale jeszcze kolejne furtki przed nami" - pisze montażysta Mariusz Goś na Instagramie, a reżyser "Sukienki" Tadeusz Łysiak czy główna aktorka Anna Dzieduszycka publikują te słowa u siebie.

Zobacz wideo "Sukienka" powalczyła o Oscara. Annie Dzieduszyckiej i twórcom życzymy kolejnych sukcesów

"Sukienka" to nie koniec współpracy, zapowiadają twórcy

Goś podpisuje wspólne zdjęcie twórców "Sukienki" z oscarowej gali, dziękując im za współpracę, słowami:

Spotykamy się na kolejnym planie, tym razem już pełnego metrażu!

Twórcy 'Sukienki' na gali - Oscary 2022Twórcy 'Sukienki' na gali - Oscary 2022 Instagram /Anna Dzieduszycka

Lepszy zdaniem Amerykańskiej Akademii Filmowej okazał się "The Long Goodbye". 

Więcej informacji filmowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Sukienka" nominowana do Oscara. O czym jest film?

"Sukienka" w reżyserii Tadeusza Łysiaka opowiada historię pracującej w przydrożnym motelu Julii, której życie zmienia się, gdy poznaje przystojnego kierowcę ciężarówki. Skrywane przez nią długo pragnienia dają o sobie znać. Jak podkreśla reżyser, nie jest to historia niskorosłej kobiety - to wbrew pozorom uniwersalna opowieść o tęsknocie bez względu na dzielące nas bariery i różnice.

W rozmowie z serwisem Deadline.com Łysiak mówił:

Zapominamy, że wszyscy jesteśmy ulepieni z tej samej gliny i wszyscy potrzebujemy miłości. Świat jest pełen samotnych ludzi skazanych na samotność, mimo że na nią nie zasługują. Mam nadzieję, że nasz film zwróci uwagę publiczności na ten problem i pomoże nam przestać patrzeć na siebie tylko w kontekście naszego wyglądu, rysów twarzy, wzrostu, wagi czy innych aspektów fizycznych.

W roli głównej wystąpiła Anna Dzieduszycka. - Chciałem, żeby Julka była silna, bezpośrednia – nie bała się pokazać środkowego palca, jeśli ją obrazisz – żeby słuchała death metalu, była… niezależną kobietą. A Anna taka jest - opowiadał o aktorce w jednym z wywiadów reżyser. W obsadzie "Sukienki" znaleźli się również: Dorota Pomykała, Szymon Piotr Warszawski, a także Andrzej Glazer i Lea Oleksiak.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o: