Oscary 2022. Zendaya i Kristen Stewart olśniewały na czerwonym dywanie, ale Hans Zimmer zaskoczył najbardziej

Zendaya, Kristen Stewart i wiele innych doskonale ubranych osób pojawiło się na oscarowym czerwonym dywanie. Hans Zimmer swoją statuetkę za muzykę do "Diuny" odebrał jednak w Amsterdamie, i to nie w smokingu.

Kompozytor ma na koncie już 12 nominacji do Oscara, ale to dopiero jego druga statuetka. Nagrodę odebrał w dużo swobodniejszym stroju niż pozostali zwycięzcy, bo w hotelu w Holandii. Na Twitterze Zimmer napisał:

W Amsterdamie jest druga w nocy, a moja córka Zoe obudziła mnie i kazała zejść do hotelowego baru. Wow!!

Więcej informacji filmowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Diuna - zwiastun

Zendaya w pięknej bluzce i spódnicy, Hans Zimmer w szlafroku

Na zdjęciu stoi uśmiechnięty w szlafroku, trzymając Oscara. Na drugiej fotografii statuetka jest już w kieszeni szlafroka.

Hanz Zimmer został nagrodzony Oscarem po ponad 20 latach. Poprzednią statuetkę dostał za muzykę do "Króla lwa". Niemiecki kompozytor raz był nawet nominowany jednocześnie za dwa filmy - w 1999 roku za "Księcia Egiptu" oraz "Cienką czerwoną linię". Pozostałe produkcje, przy których pracował i został nominowany to: "Dunkierka" (2018), 'Interstellar" (2015), "Incepcja" (2011), "Sherlock Holmes" (2011), "Gladiator" (2001), "Lepiej być nie może" (1998), "Żona pastora" (1997) oraz "Rain Man" (1989).

W tym roku oprócz muzyki do "Diuny" nominowane były kompozycje do filmów: "Nie czas umierać", "Nasze magiczne Encanto", "Matki równoległe" oraz "Psie pazury".

"Diuna" Denisa Villeneuve'a dostała w sumie sześć statuetek. Oprócz nagrody w kategorii najlepsza muzyka oryginalna, film został doceniony także za: scenografię, efekty specjalne, zdjęcia, dźwięk i montaż. Najlepszym filmem pełnometrażowym Akademia wybrała film "CODA".

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o: