Oscary 2022. Zendaya i Kristen Stewart olśniewały na czerwonym dywanie, ale Hans Zimmer zaskoczył najbardziej

Zendaya, Kristen Stewart i wiele innych doskonale ubranych osób pojawiło się na oscarowym czerwonym dywanie. Hans Zimmer swoją statuetkę za muzykę do "Diuny" odebrał jednak w Amsterdamie, i to nie w smokingu.

Kompozytor ma na koncie już 12 nominacji do Oscara, ale to dopiero jego druga statuetka. Nagrodę odebrał w dużo swobodniejszym stroju niż pozostali zwycięzcy, bo w hotelu w Holandii. Na Twitterze Zimmer napisał:

W Amsterdamie jest druga w nocy, a moja córka Zoe obudziła mnie i kazała zejść do hotelowego baru. Wow!!

Więcej informacji filmowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Diuna - zwiastun

Zendaya w pięknej bluzce i spódnicy, Hans Zimmer w szlafroku

Na zdjęciu stoi uśmiechnięty w szlafroku, trzymając Oscara. Na drugiej fotografii statuetka jest już w kieszeni szlafroka.

Hanz Zimmer został nagrodzony Oscarem po ponad 20 latach. Poprzednią statuetkę dostał za muzykę do "Króla lwa". Niemiecki kompozytor raz był nawet nominowany jednocześnie za dwa filmy - w 1999 roku za "Księcia Egiptu" oraz "Cienką czerwoną linię". Pozostałe produkcje, przy których pracował i został nominowany to: "Dunkierka" (2018), 'Interstellar" (2015), "Incepcja" (2011), "Sherlock Holmes" (2011), "Gladiator" (2001), "Lepiej być nie może" (1998), "Żona pastora" (1997) oraz "Rain Man" (1989).

Oscary 2022. Will Smith uderzył Chrisa RockaWill Smith uderzył Chrisa Rocka na scenie, Akademia wydała oświadczenie

W tym roku oprócz muzyki do "Diuny" nominowane były kompozycje do filmów: "Nie czas umierać", "Nasze magiczne Encanto", "Matki równoległe" oraz "Psie pazury".

"Diuna" Denisa Villeneuve'a dostała w sumie sześć statuetek. Oprócz nagrody w kategorii najlepsza muzyka oryginalna, film został doceniony także za: scenografię, efekty specjalne, zdjęcia, dźwięk i montaż. Najlepszym filmem pełnometrażowym Akademia wybrała film "CODA".

Oscary 2022 - najlepszy film to 'CODA'Oscary 2022. "CODA" to film, jakiego nie było. Można go obejrzeć na VOD

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o: