"Morbius" i "Zaginione miasto". Dwie premiery w kinach Helios [REPERTUAR]

Piątek to najbardziej filmowy dzień tygodnia i właśnie tego dnia pojawią się aż dwie premiery. Na ekranach zabłyśnie także komediowe Kino Kobiet, Kino Konesera z oscarowym filmem "Diuna" oraz ćwierćfinałowe mecze Champions League.

Mimo, że to Prima Aprilis... to jednak nie żart. Długo wyczekiwana przez fanów na całym świecie premiera filmu "Morbius" właśnie tego dnia zadebiutuje na ekranach. W tytułowej roli występuje Jared Leto, grając śmiertelnie chorego na rzadką chorobę krwi, zdeterminowanego, by uratować siebie i innych chorych, doktora. Bohater zaczyna eksperymentować, ale coś, co początkowo wydaje się wielkim sukcesem, szybko staje się czymś znacznie gorszym niż zdiagnozowana choroba… Rodzi się jeden z zaciekłych wrogów Spider-Mana, a widzowie kolejny raz mają okazję wejść do świata uniwersum Marvela.

Metal Lords Netflix. Kwiecień 2022 to duże nazwiska i serialowe pożegnania [LISTA NOWOŚCI]

Druga premiera to komedia przygodowa z Sandrą Bullock i Channingiem Tatumem "Zaginione miasto". Film okazał się hitem za oceanem i może pochwalić się trzecim najwyższym otwarciem tego roku. Duet aktorski w tym wydaniu sprawdził się idealnie: Bullock gra błyskotliwą, ale samotną pisarkę popularnych romansideł, na okładkach których występuje model grany przez Tatuma… wierzący, że naprawdę jest bohaterem z powieści. Jest i czarny charakter, ekscentryczny miliarder porywający główną bohaterkę. Na ratunek rzuca się jej model z okładki. 6 kwietnia ta fantastyczna komedia zostanie zaprezentowana także w cyklu Kino Kobiet. 

Zobacz wideo "Zaginione miasto" obiecuje zabawę i igranie z konwencjami. W obsadzie znaleźli się Sandra Bullock, Daniel Radcliffe i Channig Tatum [ZWIASTUN]

A jeśli nie premiery to co?

Filmy dla całej rodziny to ważna pozycja w repertuarze Heliosa. W kinach można oglądać film "Zając Max: Misja Pisanka" - kolejne przygody najdzielniejszego zająca świata. W Wielkanocnej Krainie najważniejsza Złota Pisanka traci swój blask i staje się czarna. Zagrożone są wszystkie pisanki, ale i zbliżające się Święta. Na szczęście jest Max! Kolejnym filmem, który króluje na ekranach, jest najnowsza propozycja ze studia Disney/Pixar "To nie wypanda". Historia na czasie o sympatycznej, dorastającej 13-latce Mei Lee, która próbuje poskromić swoje drugie ja - czyli ogromną, puchatą pandę czerwoną. Zamienia się w nią za każdym razem, kiedy jest rozemocjonowana i mimo obaw staje się najpopularniejszą pandą na świecie.  

Więcej informacji filmowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Propozycją familijną dla nieco starszych widzów jest polska komedia "Za duży na bajki", w której widzowie poznają 10-letniego Waldka. Chłopiec żyje w świecie gier komputerowych, marzy o sławie i turniejach gamingowych. Niespodziewana choroba mamy samotnie wychowującej Waldka sprawia, że w jego życiu pojawia się ekscentryczna ciotka Mariolka. Życie chłopca zmienia się nie do poznania bo ciotka otwiera drzwi na realny świat, który okazuje się być pełen przygód i wyzwań.

Pierwszy transport z pomocą dla ukraińskich muzeów dotarł do Lwowa. To nie koniec akcji Pierwszy transport z pomocą dla ukraińskich muzeów dotarł do Lwowa

Kontynuując cykl codziennych bezpłatnych seansów w języku ukraińskim sieć kin Helios zaprasza od najbliższego piątku 1 kwietnia na kolejny familijny seans w towarzystwie bohaterów filmu "Ron Usterka". Perypetie nastolatka Barneya, które wprowadzają widzów w pełną akcji podróż, podczas której chłopiec i robot odkryją prawdziwą przyjaźń.

Nadal można też oglądać megahit "Batman", który jest najbardziej kasowym filmem tego roku i zabiera widzów w podróż do mrocznego Gotham. Na ekranie elektryzuje brutalny mściciel i detektyw niemający litości dla zła... Oprócz tego na widzów czeka polska porywająca opowieść o miłości dwojga młodych ludzi wystawionej na wielką próbę. "Marzec '68" to pamiętne wydarzenia opowiedziane oczami studentów, a w tle PRL-owska propaganda, represje i ludzka krzywda.

4 kwietnia Kino Konesera przedstawi film "Diuna" nagrodzony kilka dni temu sześcioma Oscarami. Natomiast w czwartek 7 kwietnia w ramach cyklu Kultura Dostępna widzowie poznają natomiast bohaterów najnowszego filmu Kingi Dębskiej "Zupa nic" i odbędą pełną uroku oraz zabawy podróż do lat 80-tych.

5 i 6 kwietnia sieć kin Helios zaprasza wszystkich fanów piłkarskich wrażeń na ćwierćfinały Champions League na wielkim ekranie. Mecze zapowiadają się emocjonująco, a to dopiero początek decydującej fazy rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o: