Bruce Willis odchodzi na aktorską emeryturę. Powodem uszkodzenie mózgu

Bruce Willis wycofuje się z aktorstwa z powodu afazji. To zaburzenie językowe wywołane uszkodzeniem mózgu, które skutkuje utratą zdolności rozumienia i wyrażania mowy.

Oświadczenie w tej sprawie wydała cała rodzina Bruce'a Willisa, a więc jego żona Emma Heming Willis, ich dwie córki Mabel Ray i Evelyn Penn, a także była żona Demi Moore i ich trzy córki: Rumer, Scout i Tallulah:

Jako rodzina chcieliśmy podzielić się tym, że nasz ukochany Bruce doświadczał pewnych problemów zdrowotnych i niedawno stwierdzono u niego afazję, która wpływa na jego zdolności poznawcze. W wyniku tego, po namyśle, Bruce kończy karierę, która tak wiele dla niego znaczyła.

Więcej informacji o kulturze znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Rodzina Bruce'a Willisa: Zawsze powtarza "Żyj na całego" i wspólnie planujemy to robić

Dalej w oświadczeniu można przeczytać: "To naprawdę trudny czas dla naszej rodziny i bardzo doceniamy waszą nieustanną miłość, współczucie i wsparcie". Rodzina Willisa pisze:

Chcieliśmy poinformować jego fanów, ponieważ wiemy, ile on znaczy dla was, i ile wy znaczycie dla niego. Bruce zawsze powtarza: 'Żyj na całego' i wspólnie planujemy to robić.

Bruce Willis karierę aktorską zaczynał w telewizji u boku Cybill Shepherd. Serial "Na wariackich papierach" był też bardzo popularny w Polsce.

Zobacz wideo Z sitcomów na oscarowe gale. Kariery genialnych aktorów czasami zaczynają się w telewizji

Jego kultowy bohater to oczywiście John McClane z serii filmów "Szklana pułapka". "Szósty zmysł", "Pulp Fiction", "Piąty element", "12 małp", "Armageddon" czy "Przyjaciele" - to ledwie kilka hitów z pokaźnej filmografii Bruce'a Willisa, który na koncie ma zarówno Złote Globy, nagrody Emmy, jak i Złote Maliny.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o: