Aktor Piotr Z. z zarzutami za zniesławienie i znieważenie Anny Michalskiej

Znany aktor Piotr Z. usłyszał w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zarzuty zniesławienia i znieważenia rzeczniczki prasowej Komendanta Głównego Straży Granicznej Anny Michalskiej. - Nie przyznał się do zarzucanego czynu i złożył krótkie wyjaśnienia - powiedziała Polskiej Agencji Prasowej rzeczniczka prokuratury Aleksandra Skrzyniarz.

Piotr Z. stawił się na przesłuchaniu w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie we wtorek. Chodziło o jego wpis w mediach społecznościowych, komentujący wydarzenia na granicy polsko-białoruskiej.

Oscary 2022 - Will Smith"Ja bym go pozwał o 200 mln". Will Smith spoliczkował pielęgnowany latami wizerunek

Piotr Z. z zarzutami. Wcześniej mówił: Nie uważam, żebym popełnił jakieś wykroczenie

Aktor na początku listopada opublikował post, w którym zdjęcie rzeczniczki Komendanta Głównego Straży Granicznej Anny Michalskiej opatrzył słowami: "Pani 'rzecznik' Straży Granicznej, twarz bestialskich, bandyckich standardów państwa PiS". Potem wpis usunął.

Niedługo po publikacji wpisu Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu poinformował, że zamierza zgłosić do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. "Nie ma zgody na znieważanie polskich mundurowych" - pisali przedstawiciele.

Bruce Willis odchodzi na emeryturęBruce Willis odchodzi na aktorską emeryturę. Powodem uszkodzenie mózgu

Współpracujące z aktorem teatry w oświadczeniach odcięły się od jego słów. On sam w wywiadzie z Plejadą tłumaczył, że "tam nie ma żadnego znieważenia":

... nie uważam, żebym popełnił jakieś wykroczenie. Powiedziałem, że pani rzecznik jest twarzą tej władzy, która prowadzi barbarzyńską politykę, a moje słowa nie odnosiły się do munduru, ale były moją opinią dotyczącą postawy tej pani wobec mediów i obywateli.

Podkreślał, że nie podważał kompetencji czy autorytetu Straży Granicznej. - .... tutaj widzę osobę, która jest odpowiedzialna za kontakt z mediami, które nie mają dostępu do tego miejsca w tak wrażliwej sytuacji. W związku z tym powinna być wiarygodna i udzielać rzetelnych informacji, a w momencie, kiedy pojawia się podejrzenie, że nie mówi prawdy, coś ukrywa, mataczy, traktuje arogancko i lekceważąco przedstawicieli mediów, do których zobowiązana jest podchodzić z szacunkiem i o wszystkim ich informować z należytą starannością i szacunkiem, bo do tego została powołana jako rzecznik, to wtedy pojawia się moja negatywna opinia na temat tej pani - tłumaczył Piotr Z. 

Zobacz wideo Włodzimierz Czarzasty: Jestem za tym, żeby wprowadzić zakaz wjazdu Rosjan na teren Unii Europejskiej

Za zniesławienie i znieważenie funkcjonariusza Piotrowi Z. może grozić grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o: