Cofnęli Złote Maliny dla Bruce'a Willisa. Przy okazji naprawili jeszcze jeden błąd

Twórcy Złotych Malin zdecydowali się jednak cofnąć nagrodę w specjalnej kategorii "Najgorszy film Bruce'a Willisa", przyznaną 15 marca. Decyzję podjęli po tym, jak okazało się, że aktor cierpi na afazję. Wcześniej się usprawiedliwiali.

John Wilson i Mo Murphy jeszcze w czwartek pisali, że to była jednorazowa sprawa i zaznaczali, że do sami dowiedzieli się o chorobie Bruce'a Willisa razem z resztą opinii publicznej, ale kilka godzin później wydali kolejne oświadczenie: "Po wielu przemyśleniach, twórcy Złotych Malin podjęli decyzję o cofnięciu nagrody przyznanej Bruce'owi Willisowi, ze względu na jego niedawno ujawnioną diagnozę".

Twórcy Złotych Malin wycofują się z nagrody dla Bruce'a Willisa i Shelley Duvall

Dodali także:

Jeśli czyjś stan zdrowia jest czynnikiem wpływającym na podejmowanie decyzji i/lub jej wyniki, uznajemy, że nie należy przyznawać im Złotej Maliny.

Więcej informacji z Hollywood znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wilson i Murphy podkreślili, że taką samą decyzję podjęli w stosunku do Shelley Duvall, która zagrała w "Lśnieniu". Za rolę żony Jacka Torrance aktorka dostała w 1981 roku Złotą Malinę. Organizatorzy powiedzieli:

Od tego czasu odkryliśmy, że na występ Duvall wpłynęło traktowanie jej przez Stanleya Kubricka podczas produkcji. Chcielibyśmy skorzystać z okazji, aby również cofnąć tę nominację [i nagrodę - red.].

Duvall o pracy przy "Lśnieniu": Cały czas w największym napięciu

Kilka lat temu Duvall wspominała pracę na planie "Lśnienia" jako traumatyczny czas. Kubrick znany był z dużego ego, a aktorkę miał traktować z góry, czasem wręcz napastliwie. - Kubrick nie był zadowolony, dopóki nie zrobił 35. ujęcia. Wyobraźcie sobie mnie biegającą, płaczącą, trzymającą małego chłopca 35 razy z rzędu. Cały czas w największym napięciu, jakby to był pierwszy raz. To trudne - mówiła w rozmowie z "The Hollywood Reporter". Wspominała, że całe dnie słuchała odpowiedniej muzyki i myślała o najsmutniejszych momentach życia, by zostać w roli, co wpływało na jej psychikę. W końcu zaczynała płakać zaraz po przebudzeniu. Choć stwierdziła, że nie ma żalu do reżysera, mówiła: Miał w sobie coś takiego… Myślę, że ludzie w jego życiu mogli źle go traktować.

Zobacz wideo Aktorzy drastycznie modyfikują swoje ciała do roli, czyli niezwykłe przemiany w kinie [Popkultura]

W 2016 roku aktorka wystąpiła w programie Dr. Phila i powiedziała, że żyje z chorobą psychiczną, która manifestuje się m.in. urojeniami. Od 2002 roku Duvall nie zagrała w żadnym filmie

Afazja, która zmusiła Bruce'a Willisa do przejścia na emeryturę (ogłosiła to 30 marca jego rodzina), to zaburzenie językowe wywołane uszkodzeniem mózgu, które skutkuje utratą zdolności rozumienia i wyrażania mowy.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o: