"Fantastyczne zwierzęta" wracają. Co jeszcze w kinach? [REPERTUAR HELIOSA]

Kwietniowa aura zaskoczyła wszystkich, bez wyjątku. Na szczęście filmowe emocje rozgrzeją widzów kin Helios. Najgorętsza z premier tygodnia przeniesie ich do świata magii, inna nowość - do uniwersum Marvela.

Świat magii otwiera się już 7 kwietnia, porywając widzów, którzy czekają na "Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a". Tytułowy profesor wie, że potężny czarodziej Grindelwald ma złe zamiary. Nie mogąc powstrzymać go w pojedynkę, powierza to zadanie Newtowi Skamanderowi, który staje na czele nieustraszonej drużyny czarodziejów. W niebezpiecznej misji natkną się oni na znane już i nowe zwierzęta oraz staną do walki z coraz liczniejszymi zastępami zwolenników Grindelwalda. Już dzień po premierze sieć kin Helios należących do Agory zaprasza na jedyny i niepowtarzalny Nocny Maraton Fantastycznych Zwierząt. Szykuje się noc pełna magii i niezapomnianych wrażeń.

Zobacz wideo „Fantastyczne Zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a" – nowy zwiastun

Na wszystkich odważnych i gotowych na mroczną przejażdżkę z Jaredem Leto czeka natomiast najnowsza adaptacja komiksu Marvela - "Morbius". Tytułowy bohater to śmiertelnie cierpiący na rzadką chorobę krwi doktor Morbius. Eksperymenty laboratoryjne mają przybliżyć go do wyleczenia, jednak zmienią go nieodwracalnie, a widzowie będą świadkami narodzin jednego z wrogów Spider-Mana.

Moment wytchnienia i sporą dawkę śmiechu przyniesie z pewnością komedia przygodowa z Sandrą Bullock i Channingiem Tatumem "Zaginione miasto". Film porównywany jest w swojej konwencji do klasyków gatunku jak "Klejnot Nilu" czy "Miłość, szmaragd i krokodyl". Główna bohaterka to samotna pisarka poczytnych romansów przygodowych, on to przystojny model z okładek jej książek. Oczywiście jest też czarny charakter porywający główną bohaterkę w głąb tropików. Tak zaczyna się zwariowana przygoda.

Najmłodszych widzów czeka świetna zabawa z bohaterami nowej animacji utrzymanej w klimacie zbliżających się Świąt Wielkanocnych. "Zając Max: Misja Pisanka" to historia pełna zaskakujących zwrotów akcji podczas misji ratowania Złotej Pisanki w Wielkanocnej Krainie. Czy Maxowi i jego kompanom uda się uratować Święta? O tym trzeba się przekonać podczas rodzinnych seansów. Bohaterką kolejnego filmu familijnego "To nie wypanda" jest Mei Lee. Urocza 13-latka, która odkrywa w sobie niebywałe zmiany niezwiązane raczej z okresem dojrzewania. W chwilach ekscytacji zamienia się w uroczą, ogromną i puchatą pandę czerwoną. To czas, aby nauczyć się panować nad emocjami i poznać rodzinną tajemnicę. Nieco starszym widzom przypadnie z kolei do gustu polska komedia familijna "Za duży na bajki". Adaptacja cenionej przez rodziców i dzieci książki o 10-letnim Waldku - fanie gier komputerowych, marzycielu żyjącym w świecie swoich gier. Jego życie nabiera realnych barw wraz z pojawieniem się zwariowanej ciotki, która otwiera przed chłopcem okno na świat.

Co na seansach specjalnych?

Niedzielny poranek 10 kwietnia to czas pozytywnych spotkań z nowymi odcinkami z serii "44 Koty", uwielbianymi przez najmłodszych widzów. Czekają niespodzianki.

Więcej informacji filmowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kontynuując cykl codziennych bezpłatnych seansów w języku ukraińskim sieć kin Helios zaprasza od najbliższego piątku 8 kwietnia na familijny seans w towarzystwie bohaterów komedii przygodowej "Uprowadzona księżniczka", rozgrywającej się w czasach rycerzy, smoków i pięknych księżniczek.

Kino Konesera ma w najbliższych dniach aż dwie propozycje dla widzów. 11 kwietnia zaprezentowany zostanie film "Córka". Nominowany w tym roku do Oscarów i Złotych Globów obraz ukazuje historię kobiety, która szukając wakacyjnego spokoju trafia w miejsce, w którym przychodzi jej się zmierzyć z doganiającym ją widmem przeszłości. 13 kwietnia wyświetlony zostanie natomiast dokument "Duch śniegów", w którym twórcy wyruszają na wyprawę do Tybetu w poszukiwaniu stworzenia o którym myślano, że wyginęło: pantery śnieżnej. Jeden z najbardziej relaksujących filmów roku okraszony muzyką Nicka Cave’a.

W czwartek 14 kwietnia w ramach cyklu Kultura Dostępna widzowie spotkają na ekranie bohaterów filmu "Koniec świata czyli Kogel Mogel 4", a 12 i 13 kwietnia fani piłkarskich wrażeń zobaczą na dużym ekranie zmagania kolejnych drużyn w ćwierćfinałach Ligi Mistrzów UEFA. Do finału, który odbędzie się 28 maja, czeka ich jeszcze kilka spektakularnych spotkań z piłką nożną.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: