Nowy zwiastun "Fucking Bornholm". Agnieszka Grochowska i Maciej Stuhr jako małżeństwo

Kamping, majówka, kryzys - "Fucking Bornholm" w reżyserii Anny Kazejak to tragikomiczny portret czterdziestolatków i pełna ironii opowieść o uwalniania się od oczekiwań innych. W rolach głównych Agnieszka Grochowska, Maciej Stuhr, Jaśmina Polak i Grzegorz Damięcki. Film bierze udział w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych festiwalu OFF Camera w Krakowie. Do kin trafi 6 maja. Zobacz zwiastun.

"Fucking Bornholm" powstał na podstawie słuchowiska Empik Go, nagrodzonego Bestsellerem Empiku. Ania Kazejak, autorka scenariusza i reżyserka mówi:

To historia Mai, która odkrywa, że tak naprawdę wszystkie role, które pełniła w rodzinie i poza nią, przestały jej odpowiadać. […] Bardzo mi zależało, żeby zrobić film, który jest troszeczkę inny niż to, co mamy w polskim kinie. Nie chciałam, żeby to był dramat, nie chciałam, żeby to była komedia - najbliżej temu filmowi do tragikomedii. Całe moje zadanie polegało na tym, żeby ten balans został utrzymany, żeby nie popaść w żadną skrajność. Ta historia, tak jak i nasze życie, jest bardzo zabawna, ale w swojej wymowie także bardzo głęboka i momentami dramatyczna, więc staramy się to bardzo umiejętnie rozgrywać, cieniować.

Tajemnice Marilyn Monroe: Nieznane nagraniaPierwszy raz w historii Netflix dostaje ograniczenie 17+. Przy filmie o Marylin Monroe

Więcej informacji filmowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz zwiastun "Fucking Bornholm"

Zobacz wideo "F*cking Bornholm" [ZWIASTUN]

Maciej Stuhr wcielił się w postać Huberta, męża głównej bohaterki. - Chyba po raz pierwszy spotkałem na swojej drodze bohatera, który ani nie morduje niewinnych kobiet, ani nie opowiada jakiejś historii wyssanej z palca w stylu komedii romantycznej, ani nie biega gdzieś z pistoletem - mówi i dodaje:

Opowiadamy życiową historię z kręgu ludzi, w którym się też obracamy. Nie twierdzę, że jest to film o nas, ale mam wrażenie, że są to bohaterowie niezwykle nam bliscy poprzez to, że znajdują się w takiej sytuacji, w jakiej spokojnie my moglibyśmy się znaleźć.

Producentem filmu jest Friends With Benefits Studio. Koproducentami TVN Grupa Discovery, Zachodniopomorski Fundusz Filmowy oraz Empik Go. Film powstał na podstawie słuchowiska Empik Go. Dystrybucja w Polsce: NEXT FILM.

Materiały prasoweSą zdjęcia z nowego "Wywiadu z wampirem". Brada Pitta zastąpi gwiazda "GoT"

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o: