O "Broad Peak" słyszymy od dawna - pierwsze doniesienia o realizacji filmu pojawiły się kilka lat temu, w styczniu 2019 roku pisaliśmy, że ekipa pracuje w górach we Włoszech i zmagają się z trudnymi warunkami - temperatura sięga tam nawet minus 26 stopni. Wcześniej zdjęcia były realizowane też w Zakopanem i Karakorum. Teraz okazuje się, że film Leszka Dawida będzie miał premierę w Netfliksie - jesienią 2022 roku zobaczymy na ekranach historię tragicznej śmierci Berbeki, który zginął tuż po pierwszym zimowym wejściu na szczyt Broad Peak.
Główną rolę gra Ireneusz Czop, a w jego żonę wcieliła się Maja Ostaszewska. W obsadzie filmu są także: Piotr Głowacki, Maciej Kulig, Dawid Ogrodnik, Maciej Raniszewski, Łukasz Simlat i Tomasz Sapryk. Za scenariusz odpowiada Łukasz Ludkowski, a za produkcję Dawid Janicki, Maciej Rzączyński i Krzysztof Rzączyński z East Studio.
Więcej informacji filmowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Olaf Lubaszenko, Sebastian Stankiewicz, Piotr Żurawski to trzon obsady nowego filmu Bartosza M. Kowalskiego. Po dwóch częściach slashera "W lesie dziś nie zaśnie nikt" reżyser (i współscenarzysta, razem z Mirellą Zaradkiewicz) postanowił zrobić bardziej tradycyjny horror. W "Hellhole" w odciętym od świata klasztorze zakonnicy prowadzą klinikę dla opętanych. Pewnego dnia do klasztoru przybywa młody milicjant Marek. Udając duchownego, przenika do klasztornego życia i próbuje wyjaśnić niedawne, zagadkowe zniknięcie kilku dręczonych pensjonariuszy... Film produkowany przez Jana Kwiecińskiego z Akson Studio będzie miał premierę jesienią tego roku.
Także jesienią Netflix pokaże "Dzień Matki" z Agnieszką Grochowską. Nina, żyjąca w ukryciu była agentka NATO do zadań specjalnych, musi wykorzystać wszystkie swoje śmiercionośne umiejętności, aby uratować syna porwanego przez bezwzględnych gangsterów. Autorami scenariusza są Łukasz M. Maciejewski i Mateusz Rakowicz, reżyserem Mateusz Rakowicz, a produkcję odpowiada Akson Studio.
W przyszłym roku premierę będzie miał z kolei film "Pan Samochodzik i Templariusze" Antoniego Nykowskiego ze scenariuszem Bartosza Sztybora od Orphan Studio. Inspiracją jest oczywiście twórczość Zbigniewa Nienackiego. Główny bohater to znany historyk sztuki, łowca skarbów oraz właściciel niezwykłego samochodu. Wpada na trop skarbu templariuszy, który jest kluczem do wielkiej mocy, mogącej zachwiać równowagą dobra i zła na świecie. Wspierany przez zaprzyjaźnionych harcerzy, Pan Samochodzik rozpoczyna wielki wyścig z czasem i wrogą organizacją, którego stawką jest dziedzictwo rycerskich zakonów.
A wracając do tego roku, jeszcze przed świętami zobaczymy... "Jeszcze przed świętami". Tym samym Netflix już teraz zdradza pierwszy tytuł tegorocznego bożonarodzeniowego zestawu. O czym opowiada fabuła? Kiedy w Wigilię ktoś złośliwie zamienił paczki z prezentami, trzydziestoletnia kurierka samotnie wychowująca syna musi uratować święta mieszkańcom miasta. Na swojej trasie spotyka wyjątkowo namolnego klienta, któremu zależy na jak najszybszym odzyskaniu swoje przesyłki. Grają m.in. Mirosław Baka, Monika Frajczyk, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Barbara Jonak, Maria Maj, Dorota Kolak, Łukasz Simlat, Zdzisław Wardejn, a reżyseruje duet: Aleksandra Kułakowska, Maciej Prykowski (przy scenariuszu pracowali z Marią Pułaską-Białkowską). Producentem jest Robert Kijak (Next Film).
W grudniu Netflix pokaże czarną komedię "Noc w przedszkolu" z Matyldą Damięcką i Aleksandrą Domańską. W filmie Rafała Skalskiego przedszkolna próba generalna jasełek zmienia się w sąd nad niegrzecznym pięciolatkiem, w którego obronie staje partner mamy chłopca. Początkowo wiedziony egoistycznymi pobudkami mężczyzna w trakcie procesu zaczyna dojrzewać do roli ojca. Za scenariusz odpowiada Marek Baranowski, a za produkcję Maciej Kubicki (Telemark).
Dla miłośników sensacji Netflix na przyszły rok szykuje "Freestyle" Macieja Bochniaka (scenariusz pisał z nim Sławomir Shuty). Próbując zarobić na nagranie debiutanckiej płyty, obiecujący uliczny raper i jego przyjaciel wpadają w tarapaty, kiedy duża transakcja sprzedaży marihuany kończy się dla nich totalną katastrofą. W jednej z ról wystąpi Maciej Musiałowski, produkcją zajmują się Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham z Aurum Film.
Dla fanów romansów będzie z kolei ekranizacja książki Anny Szczypczyńskiej "Dzisiaj śpisz ze mną" w reżyserii Roberta Wichrowskiego. Bohaterka to zmęczona świetną pracą i odgrywaniem roli idealnej pani domu kobieta, która rzuca się w wir namiętnego romansu ze swoją wielką miłością sprzed lat. Premiera wiosną przyszłego roku.
Netflix zamierza też pokazać "The Hive" - film katastroficzny Mateusza Rakowicza. Rzecz dzieje się w niedalekiej przyszłości. W wielkich molochach zgłoszonych do rozbiórki wciąż żyją ludzie, których nie stać na wyprowadzkę i o których system zapomniał. Bohaterkami są dwie kobiety - aktywistka Tasza i Elena, zatopiona w poczuciu winy po stracie dziecka. Nagły rozpad gigantycznego blokowiska sprawi, że dwie kobiety będą musiały inaczej spojrzeć na swoje życie.
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.