Netflix kręci pierwszy polski film katastroficzny. Wiemy, o czym będzie

Netflix zapowiedział, że kręci pierwszy polski film katastroficzny. Scenariusz do "The Hive" napisał Bartosz Sztybor na podstawie pomysłu Bartosza M. Kowalskiego i Mirelli Zaradkiewicz. O czym opowie film?

Niektórzy nazywali pierwszym polskim filmem katastroficznym "Smoleńsk" Antoniego Krauzego z 2016 roku, ale oficjalnie był to dramat z elementami thrillera. Dlatego ten tytuł zapewne przypadnie produkcji Netfliksa. 

Jacek 'Budyń' Szymkiewicz nie żyje Jacek "Budyń" Szymkiewicz nie żyje. Miał 48 lat

Netflix kręci film katastroficzny. Fabuła "The Hive"

Historia opowiedziana w "The Hive" to pomysł Bartosza M. Kowalskiego i Mirelli Zaradkiewicz, którzy razem z Netfliksem zrobili już dwie części "W lesie dziś nie zaśnie nikt", a teraz szykują kolejny horror zatytułowany "Hellhole".

Więcej informacji filmowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Akcja "The Hive" będzie się rozgrywała w Warszawie w niedalekiej przyszłości. W wielkich molochach zgłoszonych do rozbiórki wciąż żyją ludzie, których nie stać na wyprowadzkę i o których system zapomniał.

Pan Samochodzik i templariusze z 1971 roku Na początek "Pan Samochodzik i Templariusze". Netflix pokaże serię na podstawie książek Nienackiego

Głównymi bohaterkami mają być dwie kobiety. Tasza to aktywistka, która walczy o ich przetrwanie i ocalenie budynków. O ocalenie przestała już natomiast walczyć Elena, zatopiona w poczuciu winy po stracie dziecka. Nagły rozpad gigantycznego blokowiska sprawi, że będą musiały inaczej spojrzeć na swoje życie. I poradzić sobie w nowej sytuacji, w której nieliczna grupa ocalałych będzie chciała przeżyć za wszelką cenę. Dzielące wszystkich różnice i narastające konflikty nie ułatwią współpracy. A rozpadający się budynek okaże się niekiedy mniejszym zagrożeniem niż drugi człowiek…   

Zobacz wideo Mads zastąpił Johnn'ego, ale kiedyś to Depp był w podobnej sytuacji

Za reżyserię "The Hive" odpowiada Mateusz Rakowicz. Ten reżyser, scenarzysta, rysownik ma na koncie pracę m.in. przy "Najmro", "Romantiku" i "Stacji Warszawa". Bartosz Sztybor to z kolei dziennikarz, krytyk filmowy i komiksowy, współtwórca postaci Kapitana Minety i Drapaka. 

Za produkcję odpowiada Akson Studio, które z Netfliksem robiło m.in. serial "Sexify". Na razie nie wiemy nic o obsadzie. Projekt jest na wczesnym etapie realizacji, data premiery też nie jest jeszcze znana.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: