Na początek "Pan Samochodzik i Templariusze". Netflix pokaże serię na podstawie książek Nienackiego

Netflix i Orphan Studio szykują serię filmów o Panu Samochodziku. Reżyserem pierwszego z nich jest Antoni Nykowski.

"Znany historyk sztuki, łowca skarbów oraz właściciel niezwykłego samochodu wpada na trop skarbu templariuszy, który jest kluczem do wielkiej mocy, mogącej zachwiać równowagą dobra i zła na świecie. Wspierany przez zaprzyjaźnionych harcerzy, Pan Samochodzik rozpoczyna wielki wyścig z czasem i wrogą organizacją, którego stawką jest dziedzictwo rycerskich zakonów" - czytamy w opisie filmu "Pan Samochodzik i templariusze", który udostępnił Netflix.

"Pan Samochodzik i templariusze" to dopiero początek. Netflix planuje serię filmów

Film przygodowy, który ma premierę zaplanowaną na przyszły rok, reżyseruje Antoni Nykowski (film "Podróż", teledysk "Varsovie" Moniki Brodki), a za scenariusz odpowiada dziennikarz, krytyk filmowy i komiksowy, współtwórca postaci Kapitana Minety i Drapaka - Bartosz Sztybor. "Pan Samochodzik i templariusze" ma być pierwszym z serii filmów na podstawie książek Zbigniewa Nienackiego. 

Więcej informacji filmowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

We wrześniu zeszłego roku Orphan Studio podpisało ze spadkobiercą, a jednocześnie wnukiem Zbigniewa Nienackiego, wieloletnią umowę na wyłączne prawa do adaptacji przygód Pana Samochodzika. Na podstawie tytułów, zgodnie z umową, stworzone mogą zostać zarówno filmy kinowe i telewizyjne, jak i seriale. Umowa obejmuje wszystkie tytuły z serii.

Zobacz wideo Co nowego w popkulturze?

Filar rozbudowanej serii przygód Tomasza N.N. stanowi 15 powieści stworzonych przez Nienackiego w latach 1957-1985. Na podstawie książek w latach 1965-1991 powstały cztery filmy fabularne i serial telewizyjny. "Samochodzik i templariusze" to pięcioodcinkowy serial z 1971 roku w reżyserii Huberta Drapella. Tytułową rolę zagrał w nim Stanisław Mikulski. W innych ekranizacjach byli to Jan Machulski, Marek Wysocki i dwukrotnie Piotr Krukowski.

<<Reklama>> Ebooki i audiobooki z serii "Pan samochodzik" dostępne są w Publio.pl >>

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: