Gilbert Gottfried nie żyje. Legendarny komik zmarł z powodu rzadkiej genetycznej choroby mięśni

Gilbert Gottfried, aktor i legendarny komik, nie żyje. Zmarł z powodu rzadkiej genetycznej choroby mięśni, która może wywołać niebezpiecznie nienormalne bicie serca, powiedział w oświadczeniu jego rzecznik i wieloletni przyjaciel Glenn Schwartz. Gottfried miał 67 lat.

"Oprócz tego, że był posiadaczem najbardziej kultowego głosu w komedii, Gilbert był wspaniałym mężem, bratem, przyjacielem i ojcem dwójki małych dzieci. Chociaż dzisiejszy dzień jest smutny dla nas wszystkich, śmiej się tak głośno, jak to możliwe na cześć Gilberta" - napisała jego rodzina w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze.

Po raz pierwszy zwrócił na siebie uwagę Amerykanów częstymi występami w MTV na początku jej działalności i krótkim epizodem w obsadzie "Saturday Night Live" w latach 80. Gottfried często użyczał głosu w telewizji i filmach dla dzieci, dubbingował m.in. papugę Jago w animacji "Aladyn" Disneya. Był znany także jako głos ptaka Digita w "Cyberchase". Zagrał m.in. w filmach "Beverly Hills Cop II" i "Kochany urwis".

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Gottfried był szczególnie lubiany przez swoich kolegów komików. "Pierwszy komik, jakiego widziałem, który wychodząc na scenę sprawiał, że wszyscy inni komicy szli na salę, żeby go zobaczyć" - napisał na Twitterze Colin Quinn. Jon Stewart powiedział, że możliwość występu przed Gottfriedem była jednym z największych przeżyć w jego wczesnej karierze stand-upera.

Gottfried urodził się na Brooklynie jako syn właściciela sklepu z narzędziami i pracującej w domu mamy. Zaczął zajmować się stand-upem w wieku 15 lat.

Zobacz wideo Najwięksi aktorzy Złotej Ery Hollywood

Był popularny, ale też budził kontrowersje. Niecały miesiąc po atakach z 11 września 2001 roku, podczas roastu Hugh Hefnera, Gottfried żartował, że samoloty zatrzymują się przy wieżowcach. Odpowiedziały mu okrzyki: "Za wcześnie!". Wielokrotnie był krytykowany przez jednych, a przez innych chwalony za "prymitywne" żarty.

Gottfried osierocił 14-letnią córkę i 12-letniego syna.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: