"Ściema po polsku" to najgorszy polski film roku. Węże rozdane, wśród laureatów Małgorzata Kożuchowska

"Ściema po polsku" zdobyła najwięcej wyróżnień podczas gali Węże 2022. Wśród "laureatów" antynagród filmowych znaleźli się m.in. Mariusz Pujszo i Małgorzata Kożuchowska.

O tytuł Najgorszego Polskiego Filmu 2021 rywalizowały "Druga połowa", "Fisheye", "Lokal zamknięty", "Pitbull" i "Ściema po polsku". Nagrodzony został ten ostatni. Wygląda więc na to, że członkowie Akademii przyznającej Węże nie zgodzili się z dystrybutorem, który przekonywał w materiałach prasowych, że to "bardzo zabawna, nieprzewidywalna i... prawdziwa komedia o kulisach szołbiznesu".

"Ściema po polsku" z pięcioma Wężami

O czym opowiada film? "Trójka przyjaciół, samozwańczych biznesmenów – dwóch Januszy biznesu i "bogu ducha winny" znany komik, postanawia wkroczyć do branży filmowej i nakręcić film, który powali widzów na kolana. Wystarczy w końcu kamera, kilka kartek niedokończonego scenariusza i obietnica sławy. Chętnych na casting jest mnóstwo. Atrakcyjne, ambitne dziewczyny, z rybimi ustami i biustem XXL, zrobią wszystko by zagrać. Talent nie jest tu najważniejszy! Tylko co, jeśli filmu wcale ma nie być! Zamiast wielkich pieniędzy są czeki bez pokrycia, a strumieniami nie leje się szampan, a kolejne katastrofy. Gorzej być nie może? A jednak!" - czytamy w opisie.

Więcej informacji o filmach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Ściema po polsku" została też nagrodzona w czterech innych kategoriach: za reżyserię, scenariusz, rolę męską (grający biznesmena Mariusza Mariusz Pujszo zdobył wszystkie te statuetki) oraz najgorszy duet - tu Pujszo podzielił się Wężem z Piotrem Adamczukiem. Za najgorszą rolę żeńską Węża dostała Małgorzata Kożuchowska za film "Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie". Zagrała w nim matkę Różę Czacką.

Zobacz wideo "Ściema po polsku" [ZWIASTUN]

O wyborze nominowanych rokrocznie decydują członkowie Popkulturowej Akademii Wszystkiego, którą tworzą ludzie działający zawodowo w obszarze szeroko pojmowanej kultury.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Węże 2022 - zwycięzcy

 • Wielki Wąż: "Ściema po polsku" reż. Mariusz Pujszo, producenci Mariusz Pujszo, Consuella Pujszo - za kwintesencję taniego złego kina
 • Najgorsza reżyseria: Mariusz Pujszo - "Ściema po polsku"
 • Najgorszy scenariusz: Mariusz Pujszo - "Ściema po polsku"
 • Najgorsza rola żeńska: Małgorzata Kożuchowska - "Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie"
 • Najgorsza rola męska: Mariusz Pujszo - "Ściema po polsku"
 • Występ poniżej talentu: Andrzej Grabowski - "Pitbull"
 • Najgorszy duet: Piotr Adamczuk i Mariusz Pujszo - "Ściema po polsku" 
 • Żenująca scena: Scena seksu (Bartosz Bielenia, Borys Szyc) - "Magnezja"
 • Najgorszy przekład tytułu zagranicznego: "Piotruś Pan i Alicja z Krainy Czarów" - "Come Away" Dystrybucja Kino Świat
 • Najgorszy teledysk: "Wyszyński" 
 • Najgorszy plakat: "Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie" producenci Tadeusz Syka, Maciej Syka, dystrybucja Kino Świat
Więcej o: