Są sprawy ważne i najważniejsze - w tym walka o klimat. "Bigger Than Us" w kwietniu w kinach

22 kwietnia kinową premierę będzie miał film "Bigger Than Us", którego producentką jest nagrodzona Oscarem aktorka i aktywistka Marion Cotillard. "Bigger Than Us" był prezentowany podczas ubiegłorocznego MFF w Cannes w sekcji "Kino dla klimatu", mającej na celu zwiększenie świadomość widzów na temat zmian klimatycznych i ich wpływu na środowisko.

Melati - główna bohaterka filmu - od lat walczy z zanieczyszczeniem plastikiem, z którym zmaga się jej rodzima Indonezja. Podobnie jak ona, całe młode pokolenie mobilizuje się, żeby naprawić świat.  Nastolatkowie i młodzi ludzie na całym świecie walczą o prawa człowieka, klimat, wolność słowa, sprawiedliwość społeczną, dostęp do edukacji lub żywności. O godność. Sami przeciw wszystkim, czasem ryzykując własnym życiem i bezpieczeństwem, chronią, oskarżają i dbają o innych. To oni dokonują zmian. 

Zobacz wideo POPKultura, odc. 111

"Bigger Than Us". Marion Cotillard: Nowe pokolenie wybiera życie i godność

Melati podróżuje po całym świecie, żeby ich spotkać. Chce zrozumieć, jak się nie poddawać i dalej robić swoje. Od faveli w Rio po odległe wioski Malawi, od tratw przybijających do wybrzeży wyspy Lesbos, po ceremonie organizowane przez rdzennych Amerykanów w górach Colorado – Rene, Mary, Xiu, Memory, Mohamad i Winnie pokazują nam świat, gdzie rządzą odwaga i radość, gdzie ludzie poświęcają się wyższym celom. 

- Od ponad 20 lat angażuję się w sprawy środowiska naturalnego i sprawy społeczne - mówi Marion Cotillard. - Chcę przyczyniać się do zwiększania świadomości i budowania bardziej zrównoważonego świata. Kiedy zostałam mamą, od razu zrozumiałam, jak wiele mogę się nauczyć od swoich dzieci. Nowe pokolenie wybiera życie i godność. Oni pokazują nam drogę. Dlatego zdecydowałam się wyprodukować ten film, aby Flore mogła zaprezentować światu Melati i wszystkich pozostałych młodych aktywistów, którzy chcą coś zmienić.

"Bigger Than Us" to nie tylko film pokazujący rozwiązania, lecz również opowiadający o sprzeciwie i godności. Jakich wyrzeczeń wymaga odwaga, aby skonfrontować się z naszą niemocą i strachem. Co to znaczy się im przeciwstawić. To film o radości i miłości życia.

Więcej o: