Co obejrzeć w święta? Może klasyka filmowa? Rusza nowy serwis VOD

15 kwietnia startuje FlixClassic. To platforma VOD skierowana do miłośników kina, którzy chcą poznać lub odkryć na nowo klasykę kinematografii z całego świata.

Na start przygotowano blisko 300 filmów, wśród nich również propozycje niedostępne w innych polskich serwisach m.in.: "Wielkie nadzieje", "Góra boga kanibali", "Ucieczka na Atenę", "Obywatel John Doe" czy "Franciszek". Poza perełkami światowego filmu, evergreenami czy zapomnianymi hitami kinowymi widzowie mogą wybierać również z propozycji kina klasy B, w tym prowokacyjnych i ekstrawaganckich filmów science fiction i horrorów.

Biblioteka filmowa będzie rozbudowywana, twórcy planują również cotygodniowe premiery nowych tytułów. Docelowo w ofercie znajdą się kolejne tytuły z kanonu kina czeskiego, a także węgierskiego, szwedzkiego, niemieckiego, indyjskiego i wielu innych.

Więcej informacji filmowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Za selekcję filmów odpowiada filmoznawca Miłosz Stelmach, kurator programowy platformy i redaktor naczelny czasopisma filmowego "Ekrany". - Stworzyliśmy miejsce, w którym proponujemy różnorodne kino, wartościowe, ale i intrygujące. Już pod koniec 2020 roku przeprowadziliśmy testy na wersji beta platformy, które pozwoliły nam na poznanie preferencji naszych sympatyków i usprawnienie platformy - podkreśla Marcin Machnio, współtwórca platformy.

Zobacz wideo Najwięksi aktorzy Złotej Ery Hollywood

Dla tych, którzy nie chcą szukać filmów na własną rękę, kurator platformy przygotował cztery oryginalne ścieżki, prezentujące klasykę kinematografii w różnych odsłonach. Będą się one zmieniać wraz z rozwojem platformy, a na start serwisu obejmują:

  • żelazny kanon − nieśmiertelne klasyki i kamienie milowe sztuki filmowej, prawdziwy przyspieszony kurs historii kina, obejmujący takie filmy jak: "Metropolis", "Lecą żurawie" czy też "Gorączka złota";
  • zapomniane perełki − nieoczywiste tytuły, funkcjonujące obok słynnych klasyków, które zainteresują najbardziej wymagających widzów, np.: "Młody Sherlock Holmes", "Złotoręki", "Ballada o żołnierzu";
  • swobodna jazda – zaskakujące połączenie kultowych filmów gatunkowych i najbardziej nietuzinkowych dzieł kina autorskiego, a wśród nich m.in.: "Kret", "Karnawał dusz", "Dzika planeta";
  • gaz do dechy − dziwne, przestrzelone i czasem tandetne, choć klimatyczne rewiry filmowego świata, często tak złe, że aż dobre, np.: "Plan 9 z kosmosu", "Zombie 2", "Galaktyka terroru".

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Miesięczny dostęp do biblioteki filmowej kosztuje12,99 zł (istnieje również opcja wykupienia dostępu na rok w cenie 129,90 zł). Partnerem platformy jest Fundacja Legalna Kultura i portal Filmoterapia.pl. Wszystkie produkcje dostępne są w jakości HD w oryginalnych wersjach językowych oraz z polskim lektorem lub napisami. Platforma umożliwia oglądanie filmów na 2 urządzeniach jednocześnie.

Zapisując się do newslettera FlixClassic od 15 kwietnia do 29 kwietnia pod linkiem: www.portal.flixclassic.pl, można uzyskać darmowy dostęp do całej biblioteki filmów na 10 dni. Platforma znajduję się pod linkiem: www.flixclassic.pl

Więcej o: