Liz Sheridan nie żyje. Aktorka "Alfa" i "Kronik Seinfelda" miała 93 lata

W wieku 93 lat zmarła amerykańska aktorka Elizabeth "Liz" Sheridan, której międzynarodową sławę przyniosły role w popularnych w latach 80. i 90. serialach "Alf" i "Kroniki Seinfelda". Artystka odeszła z przyczyn naturalnych.

Elizabeth "Liz" Sheridan urodziła się 10 kwietnia 1929 r. w mieście Rye w stanie Nowy Jork. Na początku, w latach 50. i 60., pracowała jako piosenkarka m.in. w lokalach na Karaibach.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

W latach 70. występowała w musicalach i sztukach na Broadwayu. W 1977 r. wystąpiła w musicalu "Happy End" u boku Christophera Lloyda i Meryl Streep. Pod koniec lat 70. przeniosła się do Hollywood, gdzie grywała role, głównie drugoplanowe, w popularnych filmach i serialach telewizyjnych.

 

"Miłosne sztuczki" - fragment filmu

Liz Sheridan nie żyje

Sporą sławę Sheridan przyniosła rola Helen Seinfeld, matki Jerry'ego w serialu komediowym "Kroniki Seinfelda" (w latach 1990-1998) oraz wścibskiej sąsiadki Raquel Ochmonek w serialu "Alf" (1986-1990).

Aktorka wystąpiła również w serialach takich jak "Kojak", "Drużyna A" czy Melrose Place. Jedną z ostatnich ról Liz Sheridan była rola Edny Gordon w filmie "Miłosne sztuczki".

W latach 50. była związana z Jamesem Deanem. Historię ich miłości opisała w książce "Dizzy and Jimmy".

Zobacz wideo Piosenki, wiersze, książki. Piękne utwory, które powstały po stracie bliskic
Więcej o: