Zdeterminowany wiking, spłukany Nicholas Cage i Sonic szybki jak błyskawica [PREMIERY W HELIOSIE]

Wśród piątkowych premier znajdą się trzy bardzo mocne i wyczekiwane filmy. Oprócz premier na widzów czekać będzie wiele nowości repertuarowych oraz cykliczne spotkania Heliosa z fanami polskiego kina, z dziećmi na niedzielnych porankach oraz zagorzałymi sympatykami piłki nożnej podczas rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA.

Pierwsza z gorących premier - "Wiking" - przeniesie widzów w X wiek do mroźnej Islandii. Film przedstawia historię księcia wikingów, który wraca po latach na swoje ojczyste ziemie, aby dotrzymać przysięgi złożonej w dzieciństwie: pomścić ojca, ocalić matkę, zabić wuja. Przysięgę składa jako chłopiec, któremu wuj odbiera rodziców - morduje ojca i porywa matkę. Dwie dekady później ostrze sprawiedliwości dosięga oprawcę.

Zobacz wideo Zwiastun filmu "Wiking"

Wiking - premiera w Los Angeles: Alexander SkarsgardSkarsgard księciem wikingów jak w "Czystej krwi". "To nie całkowity zbieg okoliczności"

W kolejną filmową podróż, tym razem do słonecznego Meksyku, zabierze widzów Nicolas Cage w zwariowanej komedii "Nieznośny ciężar wielkiego talentu", w której gra podupadającego finansowo hollywoodzkiego aktora… Nicolasa Cage’a! Aby podreperować swoje finanse aktor przyjmuje zaproszenie urodzinowe od tajemniczego fana - milionera Javiego. W całej akcji mają swój udział amerykański rząd i CIA, która rozpracowuje bossa kartelu - Cage staje się więc ich szpiegiem.

Trzecia premiera wkracza na ekrany kin Helios z prędkością błyskawicy, a to za sprawą głównego bohatera - kosmicznego jeża o imieniu Sonic. "SONIC 2. Szybki jak błyskawica" to druga część przygód zwariowanego niebieskiego jeża na naszej planecie. Tym razem Sonic łączy swe siły w celu ratowania świata z nowym przyjacielem, Tailsem. To miły i szlachetny żółty lis o dwóch ogonach, dzięki którym może latać. Razem stawią czoła złowieszczemu Doktorowi Robotnikowi i jego pomocnikowi Knucklesowi, którzy planują zdobyć Magiczny Szmaragd. Szykuje się wielki pojedynek na wielkim ekranie.

Więcej informacji filmowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Trzy premiery filmowe, a co oprócz nich?

W kinach Helios wciąż królują najnowsze przygody bohaterów słynnej serii Fantastyczne Zwierzęta. Tym razem w filmie "Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a" widzowie będą świadkami pojedynku największych czarodziejów i najmocniejszych zaklęć, które mają zapobiec przejęciu świata magii przez arcyzłego Grindelwalda. Profesor Dumbledore wierzy, że jedynym nieustraszonym, który stanie na czele drużyny broniących ich świata, jest Newt Skamander.

'Benedetta'Rosyjski urzędnik stracił pracę przez film o zakochanej zakonnicy

24 kwietnia w Filmowych Porankach będzie można oglądać bajki z serii "Miraculum: Biedronka i Czarny Kot". Marinette i Adrien, zostają wybrani na bohaterów Paryża: Biedronkę i Czarnego Kota. Każde z nich ma Miraculum, biżuterię połączoną z magicznymi stworzeniami (Kwami), które dają im moc. Ich misją jest powstrzymanie Władcy Ciem, siejącego spustoszenie w mieście, tworząc coraz to groźniejszych super-złoczyńców.

Kontynuując cykl codziennych bezpłatnych seansów w języku ukraińskim, Helios zaprasza od najbliższego piątku (22 kwietnia) na dwa filmy każdego dnia. Pierwszy zestaw bajeczek - "44 koty" - został przygotowany z myślą o najmłodszych widzach, dlatego też zostanie wyemitowany w wersji z ukraińskim dubbingiem. Trochę starsi mogą zobaczyć film "Operacja Mumia" w wersji z ukraińskim lektorem. To historia młodych detektywów na tropie egipskich zagadek, mumii i klątwy Tutenchamona.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

25 kwietnia cykl Kino Konesera zaprezentuje film "Najgorszy człowiek na świecie" nominowany w tym roku do Oscara w dwóch kategoriach i nagradzany na wielu festiwalach filmowych na całym świecie. To historia Julie - młodej, entuzjastycznej dziewczyny przed 30., która robi rekonesans swojego życia pełnego rozterek. 

We wtorek 26 kwietnia na ekranach wybranych kin sieci w półfinałach Ligi Mistrzów UEFA będzie można oglądać pojedynek Manchesteru City z Realem Madryt. Dzień później naprzeciw siebie staną piłkarze z Liverpoolu i Villreal.  

28 kwietnia w cyklu Kultura Dostępna sieć należąca do Agory zaprasza na film "Magdalena", który przedstawia młodą matkę próbującą pogodzić życiową pasję z odpowiedzialnym życiem. Bohaterka kocha muzykę, która jest jej formą komunikacji ze światem, bowiem dziewczyna nie mówi. Kiedy spotyka na swej drodze znaną DJ-kę, jej marzenia mają szansę się spełnić, lecz na drodze do nowego życia staje traumatyczna przeszłość.

Tego samego dnia będzie miało miejsce niezwykłe wydarzenie muzyczne: Rammstein zabrzmi w salach Dream wybranych kin Heliosa. Na dzień przed oficjalną premierą najnowszego albumu, fani grupy będą mieli okazję zobaczyć, usłyszeć i doświadczyć aż jedenastu nowych utworów w spektakularnym formacie dźwięku Dolby Atmos.

Więcej o: