Zdeterminowany wiking, spłukany Nicholas Cage i Sonic szybki jak błyskawica [PREMIERY W HELIOSIE]

Wśród piątkowych premier znajdą się trzy bardzo mocne i wyczekiwane filmy. Oprócz premier na widzów czekać będzie wiele nowości repertuarowych oraz cykliczne spotkania Heliosa z fanami polskiego kina, z dziećmi na niedzielnych porankach oraz zagorzałymi sympatykami piłki nożnej podczas rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA.

Pierwsza z gorących premier - "Wiking" - przeniesie widzów w X wiek do mroźnej Islandii. Film przedstawia historię księcia wikingów, który wraca po latach na swoje ojczyste ziemie, aby dotrzymać przysięgi złożonej w dzieciństwie: pomścić ojca, ocalić matkę, zabić wuja. Przysięgę składa jako chłopiec, któremu wuj odbiera rodziców - morduje ojca i porywa matkę. Dwie dekady później ostrze sprawiedliwości dosięga oprawcę.

Zobacz wideo Zwiastun filmu "Wiking"

W kolejną filmową podróż, tym razem do słonecznego Meksyku, zabierze widzów Nicolas Cage w zwariowanej komedii "Nieznośny ciężar wielkiego talentu", w której gra podupadającego finansowo hollywoodzkiego aktora… Nicolasa Cage’a! Aby podreperować swoje finanse aktor przyjmuje zaproszenie urodzinowe od tajemniczego fana - milionera Javiego. W całej akcji mają swój udział amerykański rząd i CIA, która rozpracowuje bossa kartelu - Cage staje się więc ich szpiegiem.

Trzecia premiera wkracza na ekrany kin Helios z prędkością błyskawicy, a to za sprawą głównego bohatera - kosmicznego jeża o imieniu Sonic. "SONIC 2. Szybki jak błyskawica" to druga część przygód zwariowanego niebieskiego jeża na naszej planecie. Tym razem Sonic łączy swe siły w celu ratowania świata z nowym przyjacielem, Tailsem. To miły i szlachetny żółty lis o dwóch ogonach, dzięki którym może latać. Razem stawią czoła złowieszczemu Doktorowi Robotnikowi i jego pomocnikowi Knucklesowi, którzy planują zdobyć Magiczny Szmaragd. Szykuje się wielki pojedynek na wielkim ekranie.

Więcej informacji filmowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Trzy premiery filmowe, a co oprócz nich?

W kinach Helios wciąż królują najnowsze przygody bohaterów słynnej serii Fantastyczne Zwierzęta. Tym razem w filmie "Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a" widzowie będą świadkami pojedynku największych czarodziejów i najmocniejszych zaklęć, które mają zapobiec przejęciu świata magii przez arcyzłego Grindelwalda. Profesor Dumbledore wierzy, że jedynym nieustraszonym, który stanie na czele drużyny broniących ich świata, jest Newt Skamander.

24 kwietnia w Filmowych Porankach będzie można oglądać bajki z serii "Miraculum: Biedronka i Czarny Kot". Marinette i Adrien, zostają wybrani na bohaterów Paryża: Biedronkę i Czarnego Kota. Każde z nich ma Miraculum, biżuterię połączoną z magicznymi stworzeniami (Kwami), które dają im moc. Ich misją jest powstrzymanie Władcy Ciem, siejącego spustoszenie w mieście, tworząc coraz to groźniejszych super-złoczyńców.

Kontynuując cykl codziennych bezpłatnych seansów w języku ukraińskim, Helios zaprasza od najbliższego piątku (22 kwietnia) na dwa filmy każdego dnia. Pierwszy zestaw bajeczek - "44 koty" - został przygotowany z myślą o najmłodszych widzach, dlatego też zostanie wyemitowany w wersji z ukraińskim dubbingiem. Trochę starsi mogą zobaczyć film "Operacja Mumia" w wersji z ukraińskim lektorem. To historia młodych detektywów na tropie egipskich zagadek, mumii i klątwy Tutenchamona.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

25 kwietnia cykl Kino Konesera zaprezentuje film "Najgorszy człowiek na świecie" nominowany w tym roku do Oscara w dwóch kategoriach i nagradzany na wielu festiwalach filmowych na całym świecie. To historia Julie - młodej, entuzjastycznej dziewczyny przed 30., która robi rekonesans swojego życia pełnego rozterek. 

We wtorek 26 kwietnia na ekranach wybranych kin sieci w półfinałach Ligi Mistrzów UEFA będzie można oglądać pojedynek Manchesteru City z Realem Madryt. Dzień później naprzeciw siebie staną piłkarze z Liverpoolu i Villreal.  

28 kwietnia w cyklu Kultura Dostępna sieć należąca do Agory zaprasza na film "Magdalena", który przedstawia młodą matkę próbującą pogodzić życiową pasję z odpowiedzialnym życiem. Bohaterka kocha muzykę, która jest jej formą komunikacji ze światem, bowiem dziewczyna nie mówi. Kiedy spotyka na swej drodze znaną DJ-kę, jej marzenia mają szansę się spełnić, lecz na drodze do nowego życia staje traumatyczna przeszłość.

Tego samego dnia będzie miało miejsce niezwykłe wydarzenie muzyczne: Rammstein zabrzmi w salach Dream wybranych kin Heliosa. Na dzień przed oficjalną premierą najnowszego albumu, fani grupy będą mieli okazję zobaczyć, usłyszeć i doświadczyć aż jedenastu nowych utworów w spektakularnym formacie dźwięku Dolby Atmos.

Więcej o: