Do aresztowania Ezry Millera miało dojść 19 kwietnia rano po napaści drugiego stopnia, do której doszło w prywatnej posiadłości w Pahoa na Hawajach. Policja zatrzymała Millera już drugi raz w ostatnich tygodniach.
"Krótko po godzinie 1 w nocy we wtorek 19 kwietnia 2022 roku doszło do aresztowania 29-letniej osoby pochodzącej z miasta Vermont - za napaść drugiego stopnia po incydencie w rezydencji w Pahoa", można przeczytać w oświadczeniu policji. "W trakcie śledztwa policja ustaliła, że osoba, później zidentyfikowana jako Ezra Miller, zirytowała się po tym, jak poproszono ją o wyście, i podobno rzuciła krzesłem, uderzając 26-letnią kobietę w czoło, co spowodowało około półcalowe rozcięcie" - relacjonują funkcjonariusze dodając, że poszkodowana kobieta "odmówiła leczenia" z powodu obrażeń.
Miller to gwiazda trzech części "Fantastycznych zwierząt", a w przyszłym roku premierę miał mieć film "Flash" o superbohaterze DC, w którym wciela się w tytułową rolę. Jak jednak informuje "Rolling Stone", szefowie Warner Bros. i DC już po pierwszym aresztowaniu zdecydowali się nie pracować z Millerem w przyszłości.
Więcej informacji filmowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Kilka tygodni temu Millera aresztowano i oskarżono o nękanie i zakłócanie porządku w barze karaoke. Według policji, Miller wyrwałx wtedy mikrofon śpiewającej kobiecie i rzuciłx się na mężczyznę grającego w rzutki po tym, gdy usłyszałx wykonanie "Shallow" z filmu "Narodziny gwiazdy".
Mężczyzna i kobieta wycofali prośbę o tymczasowy zakaz zbliżania się dla Millera w zeszłym tygodniu. Ich prawnik nie chciał powiedzieć, dlaczego.
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.
Zgodnie z rekomendacją Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego osoby niebinarne w Stanach Zjednoczonych używają form "they/them".
W języku polskim w kontekście osób niebinarnych nie mamy wypracowanego jednego, konkretnego uzusu. Jedną z możliwości jest stosowanie znaku zastępującego, np. "pisałxm" lub "pisał_m". Często używa się też rodzaju neutralnego ("pisałom", "ono pisało") lub form męskich i żeńskich na zmianę. Więcej o zaimkach niebinarnych możesz przeczytać na zaimki.pl.