Ed Sheeran pokazał teledysk nagrany w Kijowie przed wojną. "Jestem wdzięczny, że miałem okazję tam być"

W piątek Ed Sheeran podzielił się teledyskiem do piosenki "2step", do którego zdjęcia powstały w ubiegłym roku w Kijowie. "Chociaż byłem tam po raz pierwszy, szybko pokochałem ludzi i to miejsce" - napisał Sheeran na Instagramie. "Nic nie zapowiadało grozy, która miała się rozegrać w Ukrainie. Jestem z nimi całym sercem" - dodaje piosenkarz.

Teledysk do "2step" z ubiegłorocznej płyty Sheerana "=" otwiera plansza, na której możemy przeczytać, że wszelki dochód z wyświetleń klipu na YouTube zostanie przekazany na fundusz pomocy Ukrainie pod opieką Disasters Emergency Committee. DEC koordynuje prace brytyjskich organizacji charytatywnych w okolicznościach kryzysów humanitarnych na całym świecie.

Zobacz wideo W jaki sposób sytuacja w Ukrainie wpłynie na nasze dzieci?

Ed Sheeran i Lil Baby w teledysku do "2step"

Scenariusz do najnowszego klipu Eda Sheerana może przypomnieć fanom serialu "Russian Doll" sceny z finałowego odcinka, gdzie bohaterowie mijają się w tunelu z powielonymi wersjami samych siebie. Podobna sytuacja ma miejsce w "2step" - Sheeran nocą przemierza centrum Kijowa, gdzie ciągle otaczają go ci sami ludzie. W teledysku do piosenki o tańcu nie mogło oczywiście zabraknąć układu choreograficznego, który robi szczególne wrażenie przy ujęciach z powietrza.

 

"Czułem się tak mile widziany podczas mojego pobytu [w Kijowie] – przez wszystkich, od ekipy produkcyjnej po wiele osób, które spotkałem w dni wolne" – wspomina Ed Sheeran w oświadczeniu. "Ukraina jest dumnym i niezłomnym krajem i jestem wdzięczny, że miałem szansę nakręcić tam ten teledysk. Jestem z Ukrainą" - podsumowuje wokalista.

W ostatnich tygodniach klipy nakręcone w Ukrainie bądź z udziałem ukraińskich ekip filmowych wypuścili również Florence + The Machine ("Heaven is Here") oraz Harry Styles ("As It Was"). - Praca na planie okazała się słodko-gorzka, ponieważ najpierw były to jedne z najszczęśliwszych dni w moim życiu, ale podczas drugiego dnia zdjęć mój kraj został najechany. Możecie sobie wyobrazić szalone emocje, które towarzyszyły nam podczas kręcenia teledysku - mówił ukraiński reżyser Tanu Muino, który współpracował ze Stylesem. 

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: