"Jujutsu Kaisen: 0" na dużym ekranie w ramach cyklu Helios na Scenie

20 maja odbędą się premierowe seanse filmu "Jujutsu Kaisen: 0" w ramach cyklu Helios na Scenie. W tej pełnometrażowej produkcji anime zaadaptowano tzw. "tom zerowy" mangi dark fantasy Jujutsu Kaisen autorstwa Gege Akutaniego. Jego bohaterami są znani wszystkim fanom gatunku z wcześniejszych filmów: Maki, Panda i Toge oraz Yuta Okkotsu.

Jako dziecko Rika Orimoto ginie w wypadku drogowym na oczach bliskiego przyjaciela Yuty Okkotsu. "To obietnica. Gdy dorośniemy, pobierzemy się". Rika staje się zjawą, a Okkotsu, cierpiąc z powodu jej klątwy, pragnie własnej śmierci…

Zobacz wideo "Jujutsu Kaisen 0: The Movie" - zwiastun

Największy czarownik jujutsu, Satoru Gojo, wita go jednak w Liceum Jujutsu. Okkotsu poznaje kolegów z klasy: Maki Zen’in, Togego Inumakiego oraz Pandę, i w końcu odnajduje w sobie determinację: "Chcę móc powiedzieć, że to, że żyję, jest okej". "Uczęszczając do Liceum Jujutsu, zdejmę klątwę Riki". W międzyczasie nikczemny użytkownik klątw, Suguru Geto, którego wyrzucono ze szkoły za dokonanie masakry na zwykłych ludziach, ukazuje się przed Okkotsu i resztą. "24 grudnia zorganizujemy Nocną Paradę Stu Demonów". Geto nawołuje do stworzenia raju wyłącznie dla czarowników jujutsu i rzuca tysiąc klątw na Shinjuku i Kioto, by w ten sposób zlikwidować wszystkich nie-czarowników.

Więcej informacji filmowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Czy Okkotsu uda się ostatecznie powstrzymać Geta? A co ze zdjęciem klątwy Riki…? O tym widzowie przekonają się już 20 maja. Bilety na pokazy przewidziane w dniach 20-22 maja są już dostępne.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: