Filmowa majówka w sieci kin Helios to nie tylko premiery, ale nawet przedpremiera

Jak wiadomo, najbardziej filmowym dniem tygodnia jest piątek, a ten nadchodzący rozpoczyna wyczekiwany długi weekend majowy. Będą oczywiście nowości. Na wymagających kinomanów w Heliosie czekają spotkania z cyklem Kino Konesera oraz polskim kinem, a fanów sportu ucieszą półfinały Ligi Mistrzów.

W wybranych kinach sieci będzie można przedpremierowo zobaczyć "Fucking Bornholm". Grupa przyjaciół wybiera się z dziećmi na tradycyjny wyjazd na długi weekend, który od lat spędzają na duńskiej wyspie Bornholm. Incydent między dziećmi wywoła falę kryzysu w ich relacjach. W rolach głównych Agnieszka Grochowska, Maciej Stuhr i Grzegorz Damięcki.

Zobacz wideo "F*cking Bornholm" [ZWIASTUN]

Jeśli chodzi o premiery, w wybranych kinach będzie można oglądać slasher "X", animację "Nawet myszy idą do nieba" oraz francuską komedię "Rodzinną zamianę ciał".

Więcej o filmach poczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie tylko premiery

Fani skandynawskich klimatów mogą się także udać w podróż do mrocznej, X-wiecznej Islandii, aby poznać losy młodego księcia wikingów. Tragiczna historia jednego z rodów ówczesnych ziem, gdzie dojście do władzy okupione było rozlewem krwi w rodzinie i brakiem skrupułów. Tytułowy bohater "Wikinga" wraca po latach wygnania z żądzą zemsty i chęcią odebrania tego co mu się prawowicie należy.  

Widzowie pragnący egzotyki mogą wybrać się w daleką podróż z Nicolasem Cagem na imprezę urodzinową do Javiego, bossa meksykańskiego kartelu. Zaproszenie może być biletem w jedną stronę, ponieważ wśród gości może pojawić się też CIA, a ekscentryczny jubilat nie należy do najspokojniejszych. Zwariowana komedia przygodowa z pewnością nie pozwoli się nudzić i ziewać w trakcie seansu żadnemu widzowi, który wybierze się na "Nieznośny ciężar wielkiego talentu".

Na wszystkich, którzy uwielbiają świat magii i Harry’ego Pottera czeka porywająca podróż z bohaterami najnowszej części filmu "Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a". Profesor Dumbledore wyznacza Newta Skamandra, aby stanął na czele grupy czarodziejów walczących z największym złem zagrażającym światu jakim jest Grindelwald.

Kolejna propozycja filmowa to "Sonic 2. Szybki jak błyskawica", którego bohaterem jest najszybszy kosmiczny jeż, który zadomowił się na naszej planecie. Przed nim ponowna misja uratowania świata przed złoczyńcą Doktorem Robotnikiem i Knucklesem. Sonic jednak nie jest sam! Ramię w ramię staje do walki o dobro Ziemi jego wierny przyjaciel Tails, żółty super lis o dwóch ogonach. Razem są nie do pokonania.

Pokazy specjalne

Kontynuując cykl bezpłatnych seansów w języku ukraińskim Helios zaprasza od najbliższego piątku na dwa filmy każdego dnia. Pierwszy zestaw bajek - "44 koty" - został przygotowany z myślą o najmłodszych widzach, dlatego też zostanie wyemitowany w wersji z ukraińskim dubbingiem. Starszych widzów zainteresuje film "Biuro detektywistyczne Lessego i Mai: Rabuś z pociągu" w wersji z ukraińskim lektorem - kolejna część przygód młodych detektywów i nowa zagadka do rozwiązania.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

W poniedziałek 2 maja w cyklu Kino Konesera zaprezentowany zostanie film "Zaułek koszmarów" - produkcja nominowana do Oscara w czterech kategoriach. To typowe kino spod znaku noir - mroczny kryminał z hollywoodzką śmietanką gwiazd. 

3 i 4 maja to emocje sportowe. We wtorek w półfinałach Ligi Mistrzów UEFA zagrają Manchester City z Realem Madryt. Dzień później naprzeciw siebie staną piłkarze z Liverpoolu i Villreal. 

W ramach cyklu Kultura Dostępna (seans 5 maja) widzowie poznają bliżej życie największej skandalistki w PRL - Kaliny Jędrusik w filmie "Bo we mnie jest seks". Znana z kontrowersyjnych wypowiedzi, epatująca seksapilem i żyjąca według własnych zasad, ikona polskiej popkultury wyprzedzała czasy w których żyła.

Więcej o: