Benedict Cumberbatch przyjmuje do domu rodzinę z Ukrainy. "Chcę dać im trochę stabilności"

W domu Benedicta Cumberbatcha zamieszkają uchodźcy z Ukrainy, którzy opuścili kraj ze względu na inwazję Rosji. Są już w drodze do Wielkiej Brytanii. - Udało im się wyjechać z Ukrainy, obserwuję ich drogę na bieżąco - potwierdza aktor.

Benedict Cumberbatch, który aktualnie promuje nowy film Marvela, powiedział w rozmowie ze Sky News, że już czeka na konkretne osoby. - Niestety, wymagają leczenia. Mówienie w szczegółach na ten temat byłoby naruszeniem ich prywatności, a zbyt wiele informacji o tym, kiedy przyjadą i jak dokładnie to wygląda logistycznie, naruszyłoby moją. Chcę dać im trochę stabilności po zamieszaniu, którego doświadczyli, i to w moim domu - wyjaśnił aktor.

Dawid Podsiadło.Dawid Podsiadło ujawnił, z kim zaśpiewa na koncertach w czerwcu

Cumberbatch zdecydował się także finansować pobyt kilku innym uchodźcom z Ukrainy, które wybrały na miejsce pobytu Wielką Brytanię.

Opowieści ze wsi obok w Gazeta.plMaciej Stuhr w sobotę o 19 na Gazeta.pl. "Najśmieszniejsza rzecz, jaką czytałem"

Grający tytułową rolę w "Doktor Strange w multiwersum obłędu" aktor już wcześniej zachęcał hollywoodzkie gwiazdy do pomocy ofiarom wojny w Ukrainie. Apelował o wsparcie finansowe i do polityków, by działali na rzecz pomocy Ukrainie, broniącej się przed rosyjskim atakiem. Śledzi także sytuację w Polsce, o czym świadczą jego publiczne wypowiedzi na temat Polaków przyjmujących Ukraińców w swoich domach.

Więcej informacji o wojnie w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Benedict Cumberbatch powraca jako Doktor Strange

Cumberbatcha będzie można od 6 maja oglądać w kinach w nowym filmie z uniwersum DC. Aktor powraca jako Doktor Strange, którego nowa przygoda w multiwersum to podróż do samopoznania.

Zobacz wideo "Doktor Strange w multiuniwersum obłędu" - zwiastun

- Strange dostrzega, dzięki swoim doświadczeniom w Multiwersum i różnym wersjom samego siebie, które tam napotyka, jak wiele wzorców zachowań nosi w sobie. Jest to rodzaj głęboko wdrukowanej informacji o tożsamości Doktora Stephena Strange'a w każdym ze światów oraz o niebezpieczeństwach wiążących się z tą postacią. Czy będzie bohaterem dla wroga, czy wrogiem dla bohatera? Kim jest Doktor Strange w Multiwersum? Dosłownie spotyka się z różnymi wersjami samego siebie, żeby rozwikłać tę zagadkę - wyjaśnia aktor.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: