Joanna Barnes nie żyje. Aktorka znana z "Nie wierzcie bliźniaczkom" zmarła w wieku 87 lat

Joanna Barnes, pisarka i gwiazda filmowa, zmarła w piątek w swoim domu w Sea Ranch w Kalifornii. Miała 87 lat. Od wielu lat zmagała się z ciężką chorobą.

Joanna Barnes nie żyje. O śmierci aktorki poinformowała jej przyjaciółka Sally Jackson. Barnes znana jest m.in. z udziału w takich filmowych produkcjach jak "Spartakus" i "Nie wierzcie bliźniaczkom".

Nie żyje Joanna Barnes. Przegrała walkę z chorobą

Joanna Barnes zmarła w wieku 87 lat w swoim mieszkaniu w Kalifornii. Informacje o śmierci kobiety przekazała jej przyjaciółka Sally Jackson. Poinformowała również, że śmierć nastąpiła w wyniku przegranej walki z chorobą. Nie ujawniła jednak, z jaką przypadłością zmagała się od lat Joanna Barnes - przekazał "Independent".

Zobacz wideo "Benedetta" - film o XVII-wiecznej zakonnicy zakochującej się w nowicjuszce wzbudza kontrowersje [ZWIASTUN]

W mediach społecznościowych wielu fanów Joanny Barnes żegna ją i składa rodzinie kondolencje. "Joanna Barnes to wspaniała kobieta, która potrafi robić wspaniałe rzeczy. Więc wszystko, co mogę powiedzieć, to dziękuję za zabawę i radość. Niech cię Bóg błogosławi" - napisał jeden z fanów na Twitterze.

"Tak smutno słyszeć, że Joanna Barnes odeszła. Jako dziecko myślałam, że jest tak cudownie złowieszcza, jak Vicky w 'Nie wierzcie bliźniaczkom', ale ponowna ocena filmu, gdy już jestem dorosła, pozwoliła mi na nowo odkryć sympatię dla tej wymagającej poszukiwaczki złota" - napisała fanka, nawiązując do ról, które odgrywała w młodości Joanna Barnes.

Kim była Joanna Barnes? Zagrała m.in. w "Spartakusie" i "Nie wierzcie bliźniaczkom"

Joanna Barnes urodziła się 15 listopada 1934 roku w Bostonie. Na początku pracowała jako dziennikarka. Napisała kilka powieści - m.in. "The Deceivers", "Kim jest Carla Hart", "Pastor i Silverwood". Zajęła się też aktorstwem. Była nominowana do Złotego Globu za rolę debiutantki Glorii Upson w filmie "Ciocia Mame" z 1958 roku.

Jak podaje "The Independent", najbardziej znaną rolą Joanny Barnes jest rola Vicky Robinson - uroczo złej, intrygującej kobiety, która poślubia ojca bliźniaczek w filmie z 1961 roku - "Nie wierzcie bliźniaczkom". W remake'u z 1998 roku zagrała Vicki Blake, matkę Robinsona.

Znana jest również z takich produkcji jak: "Bądź w domu przed zmrokiem", "Philip Marlowe",  "Spartakus", "Maverick", "Nietykalni", "Doktor Kildare", "Wóz pancerny", "Nie daj się usidlić", "Hawaii 5-0", "Szeryf McCloud", "Planeta małp", "Kto ma zabić moją żonę?", "Fantasy Island", "Aniołki Charliego", "Detektyw Remington Steele", "Napisała: Morderstwo" czy "Zdrówko". 

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Ostatni raz pojawiła się na ekranie w serialu "Then Came You" z 2000 roku, odgrywając rolę Lilian.

Więcej o: