"Doktor Strange w multiwersum obłędu" ofiarą wycieku z dużym spoilerem. Szef studia komentuje

Film "Doktor Strange w multiwersum obłędu" to projekt, który wyjątkowo trudno utrzymać Marvelowi w tajemnicy. Jeszcze przed startem akcji promocyjnej wyciekł nielegalny zwiastun produkcji, a dosłownie kilka dni przed premierą po sieci zaczął krążyć fragment filmu. I to taki, który zdradza bardzo dużo informacji o gościnnych występach oraz samej fabule.

"Doktor Strange w wieloświecie szaleństwa" oficjalną premierę ma 6 maja i jak zapowiada Disney "wprowadza i rozwija pojęcie wieloświata do uniwersum Marvela". Tym razem Doktor Strange będzie "z pomocą starych i nowych nadnaturalnych sojuszników przemierzać zaskakujące i niebezpieczne alternatywne światy, jednocześnie tocząc walkę z tajemniczym wrogiem". Mniej więcej tyle powinniśmy zdaniem dystrybutora wiedzieć, zanim wybierzemy się do kina na seans. Jednak szczególnie zainteresowani mogą się dowiedzieć o produkcji już dużo więcej.

"Doktor Strange w multiwersum obłędu". Spoilerowy wyciek

Zacznijmy od tego, że "Doktor Strange w multiwersum obłędu" fabularnie łączy się z filmem "Spider-Man: Bez drogi do domu". W najnowszym "Spider-Manie" Peter Parker (Tom Holland) traci anonimowość w wyniku manipulacji i kłamstw Mysterio (Jake Gyllenhaal). Nie dość, że wszyscy wiedzą, że to on jest człowiekiem-pająkiem, są też przekonani, że jest także bezdusznym mordercą. W tej trudnej sytuacji nastolatek prosi o pomoc Doktora Strange'a (Benedict Cumberbatch). Rzucają zaklęcie, które ma sprawić, że świat zapomni, kim naprawdę jest Spider-Man.

Zobacz wideo "Doktor Strange w multiuniwersum obłędu" już niedługo w kinach [ZWIASTUN]

W efekcie ich interwencji załamuje się czasoprzestrzeń i następuje dziwna fuzja alternatywnych wymiarów rzeczywistości: w świecie Petera zjawiają się z równoległych wymiarów postacie takie jak Electro, Doktor Octopus, Lizard, Sandman i Zielony Goblin.

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Oficjalne streszczenie nowego "Doktora Strange'a" mówi także, że akcja produkcji rozgrywa się już po wydarzeniach znanych z "Avengers: Koniec gry" i pokazuje jak "stary przyjaciel zmienia się w najgorszego wroga". Doktor Strange będzie szukał informacji o Kamieniu Czasu, co niefortunnie doprowadzi do tego, że wieloświat zostanie zaatakowany przez "wielkie zło". Możemy się też spodziewać, że fabuła filmu nawiązywać będzie do tego, co przedstawiono już w serialach "Vanda Vision", "What if" i "Loki".

Benedict Cumberbatch na premierze 'Doktor Strange w multiwersum obłędu'Benedict Cumberbatch przyjmuje do domu rodzinę z Ukrainy. "Chcę dać im trochę stabilności"

Ze zwiastuna, który trafił w grudniu do sieci, wiadomo, że Strange spotyka się z Wandą Maximoff i prosi ją o pomoc w zamieszaniu z wieloświatem. W urywkach z różnych alternatywnych wymiarów widzimy m.in. ślub doktora z graną przez Rachel McAdams Laurą Palmer.

Kto nie lubi spoilerów, nie powinien czytać dalej.

Kilka dni przed premierą do sieci trafił krótki fragment filmu, w którym pojawia się właśnie Wanda Vison (Elizabeth Olsen). Jest zakrwawiona i szykuje się do walki z grupą Illuminatów. Na stopklatkach widać: Kapitan Carter (Hayley Atwell), Reeda Richardsa z Fantastycznej czwórki (w tej roli występuje John Krasinski, o czym mówiło się już od dłuższego czasu), a także takie postaci jak Black Bolt i Kapitan Marvel - na tym etapie trudno jednak określić, którzy aktorzy dokładnie wcielają się w te postaci.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Szef Marvela Kevin Feige podczas konferencji prasowej nowego "Doktora" przyznał, że nie ma dobrego sposobu, żeby utrzymać wszystkie szczegóły w tajemnicy. "Prawda jest taka, że nie nie da się zapobiec wyciekom, więc musimy mieć pewność, że film będzie się bronił niezależnie od tego, czy pojawią się spoilery, czy nie. Ciągle wykonujemy naszą pracę najlepiej, jak możemy" - stwierdził i dodał, że przypadek ostatniego "Spider-Mana" pokazał im też, że można zrobić filmy, które nie robią się mniej interesujące po tym, jak ktoś zdradzi szczegóły z fabuły.

Reżyserem filmu "Doktor Strange w wieloświecie szaleństwa" jest Sam Raimi, a producentem Kevin Feige. Producenci wykonawczy to Louis D’Esposito, Victoria Alonso, Eric Hauserman Carroll i Jamie Christopher, a scenariusz napisał Michael Waldron.

Więcej o: