"Doktor Strange w multiwersum obłędu", wyjazd na Bornholm i pokazy specjalne. Repertuar kin Helios

Wielkimi krokami nadchodzi dzień, na który czekały miliony fanów na całym świecie. Już w najbliższy piątek na ekranach kin Helios pojawi się "Doktor Strange w multiwersum obłędu". Oprócz niego w repertuarze kin Helios znajdzie się także szybki niczym błyskawica Sonic oraz grupa 40-latków na wyspie Bornholm. Helios nie zapomina o miłośnikach dobrego polskiego kina - zaprasza na kolejne seanse z cyklu Kultura Dostępna. Zapowiada też ciekawy wieczór z cyklu Kino Kobiet.

"Doktor Strange w multiwersum obłędu" na kinowe ekrany wjedzie 6 maja. W tej części nasz bohater niechcący otwiera multiwersum i przesuwa jego granice w nieodkryte dotąd rejony. Doktor Strange, z pomocą dawnych i nowych sojuszników, przemierza niesamowite i pełne niebezpieczeństw alternatywne światy, by stawić czoła nowemu tajemniczemu przeciwnikowi. Szykuje się coś, czego jeszcze świat nie widział.

Majowy repertuar kin Helios

Szum fal, piasek pod stopami, słońce i Bałtyk - czego chcieć więcej? W najnowszym filmie Anny Kazejak "Fucking Bornholm" widzowie przekonają się, że nie każdą majówkę można zaliczyć do udanych i wspominać ją z uśmiechem. Pozornie błaha sytuacja może wywołać gigantyczny kryzys i spaść na wszystkich z niespodziewaną siłą. Jak poradzą sobie w tym główni bohaterowie i co czeka ich po tej wyprawie? Przekonamy się już w najbliższy piątek.

Zobacz wideo "F*cking Bornholm" [ZWIASTUN]

Natomiast 11 maja na wieczorne spotkanie przy tym filmie zaprasza także Kino Kobiet. Tradycyjnie przewidziano moc atrakcji, konkursów oraz doskonałej zabawy.

Helios. Filmy dla dzieci 

Najmłodsza widownia będzie miała ubaw podczas filmu "Igrzyska zwierzaków". Wystarczy zająć miejsca i kibicować Daisy, która marzy o wygraniu wielkich zawodów dla "Najstraszniejszych zwierząt świata". Problem w tym, że jest uroczym ssakiem, przypominającym skrzyżowanie chomika z kangurem, i nie należy do największych ani najgroźniejszych drapieżników planety. Główna bohaterka zrobi wszystko, żeby udowodnić światu zwierząt, że wola walki i szansa na medale wcale nie musi iść w parze z muskułami i groźnym wyglądem.

Powraca też bohater lubianej gry komputerowej w filmie "SONIC 2. Szybki jak błyskawica". Tym razem siły zła w postaci Doktora Robotnika podwajają moc - ma u boku Knuckles’a, który pomaga mu realizować straszny plan zniszczenia świata. Ale Sonic nie jest sam i może liczyć na pomoc swojego przyjaciela Tailsa, który jest równie wyjątkowy, co zabawny.

Z myślą o dzieciach, które stanowią liczną grupę wśród uchodźców z objętej wojną Ukrainy, Helios kontynuuje cykl bezpłatnych pokazów w języku ukraińskim. Od najbliższego piątku (6 maja) emitowane będą dwa specjalnie wybrane seanse każdego dnia. Pierwsza propozycja - zestaw bajeczek dla najmłodszych pt. "44 koty" - zostanie wyemitowana w wersji z ukraińskim dubbingiem. Trochę starszych widzów zainteresuje z pewnością film "Operacja Człowiek w czerni" w wersji z ukraińskim lektorem. Młodzi detektywi wraz z psim pomocnikiem trafiają na ślad tajemniczego skarbu i człowieka w czerni.

Akcje specjalne w kinach Helios

W niedzielę 8 maja Helios zaprasza na Filmowe Poranki z nowymi przygodami bohaterów popularnej serii "44 koty". Na najmłodszych widzów czeka wesoła zabawa z przesympatyczną grupą kociaków znaną również jako Arcykoty. Tradycyjnie projekcję poprzedzą konkursy i zabawy w sali kinowej.

Już dzień później, 9 maja, cykl "Kino Konesera" zaprezentuje animowany dokument "Przeżyć", który stał się przebojem festiwalu w Sundance, gdzie zdobył Wielką Nagrodę Jury w Konkursie Międzynarodowym i jest porównywany do legendarnego "Walca z Baszirem". Ten film to poruszająca historia nastolatka uciekającego z matką i rodzeństwem z ogarniętego wojną Afganistanu do Europy. To intymna opowieść o dorastaniu i odkrywaniu swojej seksualności, która poruszy wielu widzów.

12 maja w ramach cyklu "Kultura Dostępna" widzowie zobaczą natomiast Sławomirę Łozińską w przejmującym dramacie społecznym "Lokatorka". Film ukazuje nierówną walkę jednostki z systemem i obnaża niszczące mechanizmy polityczno-finansowe. Główna bohaterka przeciwstawia się mafii reprywatyzacyjnej, która próbuje pozbawić dachu nad głową mieszkańców jednej z warszawskich kamienic. Kobieta znika w tajemniczych okolicznościach, a policja wpada na trop intrygi, w którą zamieszani są politycy, członkowie palestry oraz agencji dawnych służb.

Szczegóły dotyczące majowego repertuaru dostępne są na stronie www.helios.pl oraz w nowej mobilnej aplikacji Heliosa. Planując wizytę w kinie i kupując bilet wcześniej, widzowie mogą wybrać najlepsze miejsca, a także zaoszczędzić najwięcej.

Więcej o: