Filmy dla młodzieży 2022 - filmowy koktajl z emocji. Najciekawsze propozycje o miłości i dorastaniu

Filmy dla młodzieży 2022. Szukasz nowych tytułów, które odnoszą się do współczesnego świata nastolatków? Sprawdź z nami ciekawe propozycje z kilku ostatnich lat. Wśród nich gorące hity i kilka obrazów, których nie można przeoczyć.

Dobre kino to idealny kierunek ucieczki od problemów okresu dorastania. W filmach dla młodzieży to emocje grają pierwsze skrzypce, a uniwersalne prawdy pomagają zrozumieć proces wkraczania na ścieżkę dorosłości. Usiądź wygodnie i daj się ponieść poruszającym historiom.  

'Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a' - materiały prasowe Filmy dla dzieci - animowane komedie i familijne tytuły na rodzinny wieczór

Filmy młodzieżowe 2022 - ''The Fallout'', reż. Megan Park

Szkolna tragedia weryfikuje świat nastoletniej Vady, która pod wpływem traumy odkrywa siebie na nowo. Wygodną rutynę zastępuje serią ryzykownych decyzji, wyznacza nowe granice i odkrywa nieznane dotąd kierunki. Efektem wspólnego doświadczenia jest przyjaźń ze szkolną pięknością (Maddie Ziegler) bez stereotypów i uprzedzeń. Relacja pomaga nastolatkom powrócić do rzeczywistości i cieszyć się tym, co tu i teraz. Temat traumy i proces uzdrowienia kontrastuje z beztroskim obrazkami ze słonecznego Los Angeles. Młodzi widzowie doceniają ten film za uniwersalne przesłanie i wsparcie w czasach, kiedy wszystko jest publiczne, nawet tragedie i dramaty. W kategorii filmy młodzieżowe 2022 to mocny tytuł, który warto obejrzeć

Zobacz wideo Przy okazji premiery spektaklu "Edith i Marlene" rozmawiamy z Janem Młynarskim [Popkultura Wywiad]

Filmy o nastolatkach - ''Outsiders'', reż. Delmar Washington 

W chwili, gdy w typowo białym miasteczku na południu Stanów Zjednoczonych znika nastolatka, wszystkie palce wskazują na czarnoskórego licealistę Amira. Po latach ukrywania uprzedzeń, stereotypy i małomiasteczkowe antagonizmy wypływają na powierzchnię. Amir rozpoczyna nierówną walkę, gdzie stawką jest jego dobre imię. Przy okazji dochodzenia na jaw wychodzi sieć tajemnic w które zamieszane są siły nie z tego świata. ''Outsiders'' porusza wciąż aktualny temat dyskryminacji i wykluczenia. Kosmiczny wątek sprawia, że historia nabiera dodatkowych znaczeń. W kategorii filmy o nastolatkach ten tytuł jest daleki od banału, wszystko za sprawą niezwykłej opowieści o bardzo dobrej dynamice.  

Filmy dla młodzieży o miłości - ''Through My Window'', reż. Marçal Forés 

Hiszpańska opowieść o zwykłej nastolatce, która zakochuje się w swoim idealnym sąsiedzie. Zainteresowanie wkrótce przeradza się w obsesję, czy bożyszcze nastolatek zwróci w końcu uwagę na dziewczynę z sąsiedztwa? Typowo hollywoodzka historia z europejskim szlifem. I chociaż obraz nie zdobył wielkiego uznania wśród krytyków, to idealnie wpisuje się w oczekiwania młodych widzów. Filmy dla młodzieży o miłości bazują na pierwszych uczuciach i trudnych relacjach okresu dojrzewania, w tych dwóch kategoriach ''Through My Window'' zasługuje na wyróżnienie. 

Zobacz też: Komedie romantyczne dla młodzieży - najlepsze propozycje na święta i nie tylko

Filmy młodzieżowe - ''Butter'', reż. Paul A. Kaufman 

Historia pięknej i bestii osadzona w licealnych realiach. Czy zakompleksiony nastolatek może zdobyć serce najładniejszej dziewczyny ze szkoły? Tak, ale pod warunkiem, że związek nie wyjdzie poza ramy social mediów. A co stanie się, gdy do miłosnej gry wejdzie też niezwykła osobowość i talent? ''Butter'' to ciepła opowieść o tym, że warto marzyć i mieć cel. Współczesne filmy młodzieżowe coraz częściej odwołują się do prawdy, która nawet na końcu nie zakłamuje rzeczywistości. Zamiast spektakularnej metamorfozy główny bohater zyskuje pewność siebie i na oczach widzów dorasta do tego, aby być sobą. 

Stranger Things - Welcome to California (zrzut ekranu z teasera) "Stranger Things" - obsada, kiedy 4 sezon, gdzie obejrzeć

Filmy dla młodzieży 2022 - ''The tiger rising'', reż. Ray Giarratana 

Nowe życie na Florydzie brzmi jak spełnione marzenie. Dla 12-letniego Roba rzeczywistość odbiega jednak od idyllicznej wizji. Po starcie matki chłopiec traci pewność siebie i staje się ofiarą nękania. Jego los odmienić może tylko cud lub splot niezwykłych wydarzeń z tygrysem bengalskim na czele.  Uwięzione w lesie zwierzę należy uwolnić, dokładnie tak jak emocjonalny żal Roba. W kategorii filmy dla młodzieży 2022 ten tytuł zachwycił widzów i oczarował krytyków. 

Zobacz też: Romantyczne filmy: najciekawsze propozycje na walentynkowy seans

Więcej o: