Filmy dla dzieci - animowane komedie i familijne tytuły na rodzinny wieczór

Filmy dla dzieci to dobry pretekst do tego, aby być razem. Kilka małych ekranów warto zamienić na domowe kino. Szukasz gorących nowości dla najmłodszych i nieco starszych widzów? Zapraszamy w filmową podróż po produkcjach, które trzeba zobaczyć.

Najlepsze filmy dla dzieci - animowane historie

Efekty oraz szata graficzna współczesnych kreskówek zachwyca nie tylko najmłodszych. Które animowane tytuły zasługują na uwagę? Zapraszamy na przegląd w kategorii najlepsze filmy dla dzieci rysowane kolorową kreską. 

Fajne filmy dla dzieci - lista nowych kreskówek:  

  • ''Marmaduke'' - Niesforny Champion? 

Marmaduke to dog niemiecki, którego można porównać do słonia w składzie porcelany. Za sprawą swojego nietypowego zachowania zwierzak staje się nawet bohaterem lokalnych wiadomości. Zdesperowani właściciele postanawiają zatrudnić trenera psich gwiazd, czy Marmaduke to dobry materiał na Championa? W kategorii fajne filmy dla dzieci ''Marmaduke'' to mocny punkt na filmowej mapie dla najmłodszych. 

 

''DC League of Super-Pets'' - pies Supermena 

Jak wygląda typowy dzień psa, którego właścicielem jest super bohater? Krypto podobnie jak inne zwierzaki żyje porannym spacerem i pełną miską, ale wszystko zmienia się, gdy pojawiają się kłopoty. Super pies musi poprosić o pomoc inne super zwierzęta i tak powstaje specjalny oddział, w ramach którego każdy ma ważne zadanie do wykonania. Świnia, żółw, wiewiórka… Film ''DC League of Super-Pets'' pięknie opowiada o przyjaźni i współpracy.

''The Sea Beast'' - w świecie oceanicznych potworów

Morska opowieść o wyprawie Jacoba Hollanda, który wyrusza w stronę kolejnej, niebezpiecznej przygody. Żeglarz nie wie, że na pokładzie statku podróżuje też pasażerka na gapę, mała dziewczynka o imieniu Massie. Jak zakończy się ta ekspedycja i ile morskich stworzeń spotkają po drodze? ''The Sea Beast'' to wspaniały tytuł dla tych, którzy marzą o nieodkrytych lądach.

''Belle'' - jak być sobą? 

Opowieść o nieśmiałej dziewczynie Suzu, która prowadzi podwójne życie. Na co dzień mieszka  w małej wiosce i jak każde dziecko chodzi do szkoły, ale online jest wielką gwiazdą. Belle to piękna opowieść anime o tym jak świat social mediów manipuluje małym człowiekiem i sprawia, że dzieci zamiast siebie wybierają fałszywą iluzję. Zdecydowanie warto. 

Zobacz wideo Popkultura odc. 115

Jaki film dla dzieci - kino familijne 

Jaki film dla dzieci warto wybrać? W dobie social mediów to właśnie wspólne wieczory filmowe będą atrakcyjną alternatywą dla małego ekranu. Poniżej znajdziesz nowe tytuły, które łączą świat dzieci i dorosłych oraz zapraszają na wspólny seans. 

  • ''The King's Daughter'' - ukryta w głębinach 

Przygodowy film familijny z udziałem Ludwika XIV, który ukrywa przed światem tajemniczą syrenę. Młoda dziewczyna, spokrewniona ze słynnym władcą chce za wszelką cenę ocalić półkobietę półrybę. 

  • ''Cheaper By the Dozen'' - przepis na rodzinę patchworkową 

10-cioro dzieci pod jednym dachem może okazać się wyzwaniem, czy z dwóch rodzin uda się stworzyć jedną szczęśliwą gromadkę? W tym szaleństwie jest metoda, ''Cheaper By the Dozen'' to ładunek pozytywnej energii dla widzów w każdym wieku.  

  • ''Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore'' - fantastyczne zwierzęta 

Potężny mag Gellert Grindelwald planuje zawładnąć światem czarodziejów. W celu ochrony powstaje specjalna grupa złożona z najlepszych magików. Po drodze czekają na nich fantastyczne zwierzęta oraz zastępy zwolenników Grindelwalda. Trzecia część kultowej serii dla miłośników magii owianej aurą tajemnicy.  

  • ''Sneakerella'' - całkiem nowe oblicze Kopciuszka 

Filmowa opowieść o młodym artyście, który na podstawie tysiąca rysunków tworzy idealną parę butów sportowych. W tym samym czasie córka potentatów w branży poszukuje świeżego spojrzenia na produkt. Czy ich ścieżki skrzyżują się jak w oryginalnej historii? ''Sneakerella'' to ciekawy obraz pasji i niezwykłej determinacji w dążeniu do celu. 

  • ''Hollywood Stargirl'' - to tutaj warto śnić 

Film rozpoczyna się od przeprowadzki, która otwiera nowy rozdział w życiu matki i córki. Tłem do historii tytułowej Stargirl są klimatyczne obrazy Los Angeles, miejsca, gdzie młodzi ludzi przyjeżdżają spełniać marzenia. Możliwość kreatywnego rozwoju oraz nowa grupa przyjaciół inspirują nastolatkę do poszukiwania własnej drogi. ''Hollywood Stargirl'' to słodka bajka dla całej rodziny. 

Zobacz też: Filmy dla dzieci: które produkcje są szczególnie warte obejrzenia?

Więcej o: