Ukraińska komedia w kinach Helios. Kupując bilet, wesprzesz PAH w Ukrainie

Jak co tydzień, do kin wchodzą nowe filmy, ale tym razem szczególną uwagę zwracamy na pokaz ukraińskiej komedii "Miłość i blogerzy". Kupując bilet na ten specjalny pokaz w kinach Helios, wspierasz Polską Akcję Humanitarną działającą w Ukrainie.

15 maja, w niedzielę, idąc do kina, będzie można wesprzeć PAH w Ukrainie. Na wielkim ekranie zawita ukraińska produkcja "Miłość i blogerzy" - komedia o międzynarodowym tytule "Love and Bloggers", w której zobaczymy czołowych ukraińskich blogerów. Połowa przychodu ze sprzedaży biletów trafi na rzecz działań pomocowych dla Ukrainy. O ścieżkę dźwiękową idealnie pasującą do komedii zadbała Verka Serduchka.

Akcja filmu toczy się w prowincjonalnym mieście Kagaplik, które żyje w oczekiwaniu na wybór burmistrza. O stanowisko to ubiega się obecny prezydent miasta, który, aby poprawić reputację w oczach mieszkańców, zaprasza do miasta najlepszych blogerów. Kiedy influencerzy dowiadują się o aferze korupcyjnej z udziałem burmistrza, robią wszystko, by prawda wyszła na jaw.

'Wiadomości' TVP 5 maja 2022 r.Ludzie listy piszą, a właściwie skargi na TVP. Bo jest za dużo Tuska

Premiery i nowości

O tym, że zbliżający się wielkimi krokami piątek należeć będzie do gorących, świadczyć może już sam tytuł jednej z premier tego tygodnia. "Podpalaczka" - produkcja dla miłośników horrorów - to adaptacja kultowego bestsellera Stephena Kinga. Charlie jest dziewczynką obdarzoną rzadkim darem pirokinezy - umiejętnością zaprószania ognia. Jej rodzice przez ponad dekadę próbują ukryć dziewczynkę przed agencją federalną, planującą wykorzystać jej niezwykły dar do produkcji broni masowego rażenia. Tata nauczył Charlie, jak rozładować moc, która jest wyzwalana przez gniew lub ból, ale kiedy dziewczynka kończy 11 lat, ogień staje się coraz trudniejszy do opanowania...

W niektórych kinach sieci należącej do Agory w piątek zadebiutuje natomiast film "Boscy" - bogaty biznesmen wynajmuje słynnego reżysera, aby pomógł mu nakręcić przebojowy film. W obsadzie m.in. Antonio Banderas i Penelope Cruz.

Więcej informacji o filmach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W heliosowym repertuarze nie może zabraknąć także najnowszej produkcji Anny Kazejak - komediodramatu "Fucking Bornholm". Grupa przyjaciół wyjeżdża z dziećmi na długi weekend, który od lat spędzają na duńskiej wyspie Bornholm. Pewien incydent, do którego dochodzi między dziećmi, wywoła falę kryzysu w ich relacjach.

Zobacz wideo Maciej Stuhr i Agnieszka Grochowska jako małżeństwo. „Fucking Bornholm" jedną z premier tygodnia

W podróż do świata Marvela zaprasza natomiast tytuł "Doktor Strange w multiwersum obłędu". Naczelny mag świata MCU otwiera multiwersum, przesuwając jego granice w nieodkryte dotąd rejony. Doktor Strange, z pomocą dawnych i nowych sojuszników, przemierza niesamowite i pełne niebezpieczeństw alternatywne światy, by stawić czoła nowemu tajemniczemu przeciwnikowi.

Na najmłodszych kinomanów czeka animacja "Igrzyska zwierzaków". Widownia kibicować będzie Daisy, która marzy o wygraniu wielkich zawodów dla "Najstraszniejszych zwierząt świata". Problem w tym, że jest uroczym ssakiem, przypominającym skrzyżowanie chomika z… kangurem, więc nie należy do największych ani najgroźniejszych drapieżników planety.

Wśród propozycji na rodzinną wycieczkę do kina czeka także kontynuacja przygód pewnego bohatera poruszającego się niemalże z prędkością światła - "SONIC 2. Szybki jak błyskawica". Moc Sonica przyciąga złoczyńców, dlatego musiał on uciec ze swej planety, w czym pomogły mu magiczne złote pierścienie. Znalazł się na Ziemi. Jeż i jego najlepszy przyjaciel Tom łączą siły, aby powstrzymać geniusza zła (doktora Robotnika) przed planem przejęcia władzy nad światem.

Jeden znaczek może uratować życie tysiącom ludzi walczących o pokojową przyszłość Ukrainy i całej Europy. Licytuj razem z nami

Helios w nadchodzącym tygodniu zaprasza też na bezpłatne pokazy nowego zestawu bajek "44 koty", emitowanych w wersji z ukraińskim dubbingiem - to przygody cudownych kociaków nazywanych również Arcykotami! Na starsze dzieci czeka natomiast polska produkcja "Za duży na bajki" (w wersji lektorskiej).

Bonnie i Clyde jako ofiary wojny w UkrainieW rosyjskiej TV tak świętowali, że do ofiar wojny zaliczyli Bonnie i Clyde'a

Pokazy specjalne

13 maja o 23:00 odbędzie się "Podwójny Maraton Strachu". Dwa zestawy filmów, dwie drogi do obrania - jedna pełna strachu, druga ze strachem okraszonym żartem. W zestawie pierwszym czekają "Room 203", "X", "Poza sezonem" i "The Hollow Child". Propozycja numer dwa to natomiast "Spree", "Studio 666", "Wilkołaki są wśród nas" oraz "Psycho Goreman".

16 maja o 18:00 w ramach Kina Konesera będzie można obejrzeć "Oczy Tammy Faye" - dramat przybliżający niezwykłą historię sukcesów i niepowodzeń telewizyjnej ewangelistki. Do legendy przeszła nie tylko jej otwartość i życzliwość wobec ludzi z różnych środowisk, ale też jej wyjątkowy głos i charakterystyczny makijaż.

W cyklu Kultura Dostępna 19 maja będzie pokazany "Biały potok" (o 13:00 lub 18:00), a bilet to wydatek tylko 10 zł. Polski komediodramat w reżyserii Michała Grzybowskiego kusi doskonałą obsadą, rewelacyjną fabułą i porywającym humorem.