Tom Cruise pierwszy raz od 30 lat w Cannes, a tu nagle... "Niespodzianka!"

Tom Cruise po 30 latach znów pojawił się na festiwalu filmowym w Cannes, promując "Top Gun: Maverick". Organizatorzy postanowili wykorzystać okazję i wręczyć mu niespodziewanie Złotą Palmę za całokształt twórczości.
"Niespodzianka! Tom Cruise otrzymuje Złotą Palmę za całokształt twórczości przed pokazem 'Top Gun: Maverick'"

- taki tweet pojawił się w środę wieczorem na oficjalnym profilu festiwalu w Cannes.

Tom Cruise nagrodzony w Cannes. Zareagował jednym słowem: Wow

Aktor zareagował jednym słowem, zanim publiczność znowu zaczęła go oklaskiwać. Tom Cruise powiedział:

Wow!

Do tej pory Cruise tylko raz uczestniczył w festiwalu filmowym w Cannes - 18 maja 1992 roku promował tam film Rona Howarda "Za horyzontem". 

Sześć lat wcześniej aktor zagrał w "Top Gun", filmie, który przyniósł mu międzynarodową sławę. Teraz wraca do roli niepokornego Mavericka - już nie jako uczestnik kursu dla pilotów myśliwców, a jako instruktor. W drugiej części tytułowy bohater filmu spotyka na szkoleniu Bradleya "Roostera" Bradshawa ( Miles Teller), który jest synem zmarłego w pierwszej części Goose'a. Drugim ważnym wątkiem "Top Gun: Maverick" ma być próba udowodnienia przez postać graną przez Toma Cruise'a, że piloci są niezastąpieni nawet wtedy, gdy dysponujemy nowoczesnymi maszynami.

Więcej informacji o festiwalu w Cannes znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Film zbiera bardzo dobre recenzje, choć nie sposób nie wspomnieć, że wiele osób zastanawia, dlaczego w obsadzie zabrakło np. Kelly McGillis. Tym bardziej, że będzie sporo nawiązań do poprzedniej części, pojawi się m.in. Val Kilmer jako Tom "Iceman" Kazansky. 

27 maja ukaże się się soundtrack do filmu "Top Gun: Maverick", na którym znajdą się piosenki Lady Gagi, OneRepublic czy doskonale znany "Danger Zone" Kenny'ego Logginsa. Tego samego dnia superprodukcja z Tomem Cruise'em trafi do kin.

Więcej o: