Tom Cruise pierwszy raz od 30 lat w Cannes, a tu nagle... "Niespodzianka!"

Tom Cruise po 30 latach znów pojawił się na festiwalu filmowym w Cannes, promując "Top Gun: Maverick". Organizatorzy postanowili wykorzystać okazję i wręczyć mu niespodziewanie Złotą Palmę za całokształt twórczości.
"Niespodzianka! Tom Cruise otrzymuje Złotą Palmę za całokształt twórczości przed pokazem 'Top Gun: Maverick'"

- taki tweet pojawił się w środę wieczorem na oficjalnym profilu festiwalu w Cannes.

Tom Cruise nagrodzony w Cannes. Zareagował jednym słowem: Wow

Aktor zareagował jednym słowem, zanim publiczność znowu zaczęła go oklaskiwać. Tom Cruise powiedział:

Wow!

Do tej pory Cruise tylko raz uczestniczył w festiwalu filmowym w Cannes - 18 maja 1992 roku promował tam film Rona Howarda "Za horyzontem". 

Sześć lat wcześniej aktor zagrał w "Top Gun", filmie, który przyniósł mu międzynarodową sławę. Teraz wraca do roli niepokornego Mavericka - już nie jako uczestnik kursu dla pilotów myśliwców, a jako instruktor. W drugiej części tytułowy bohater filmu spotyka na szkoleniu Bradleya "Roostera" Bradshawa ( Miles Teller), który jest synem zmarłego w pierwszej części Goose'a. Drugim ważnym wątkiem "Top Gun: Maverick" ma być próba udowodnienia przez postać graną przez Toma Cruise'a, że piloci są niezastąpieni nawet wtedy, gdy dysponujemy nowoczesnymi maszynami.

Więcej informacji o festiwalu w Cannes znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Film zbiera bardzo dobre recenzje, choć nie sposób nie wspomnieć, że wiele osób zastanawia, dlaczego w obsadzie zabrakło np. Kelly McGillis. Tym bardziej, że będzie sporo nawiązań do poprzedniej części, pojawi się m.in. Val Kilmer jako Tom "Iceman" Kazansky. 

KADR Z FILMUDlaczego Meg Ryan i Kelly McGillis nie zagrały w nowym "Top Gun"?

27 maja ukaże się się soundtrack do filmu "Top Gun: Maverick", na którym znajdą się piosenki Lady Gagi, OneRepublic czy doskonale znany "Danger Zone" Kenny'ego Logginsa. Tego samego dnia superprodukcja z Tomem Cruise'em trafi do kin.

Więcej o: