Patryk Vega nakręci angielskojęzyczny film o Władimirze Putinie

Film Patryka Vegi o Władimirze Putinie ma opowiadać historię autokraty od jego dojścia do władzy aż do wybuchu wojny w Ukrainie. Produkcja ma już roboczy tytuł: "The Vor in law".

Patryk Vega zdobył popularność za sprawą takich filmów jak "Pitbull" czy "Kobiety mafii". Magazyn "The Hollywood Reporter" nazwał reżysera i producenta polskim królem box-office'u. 

Zobacz wideo "Small World" - nowy film Patryka Vegi z Julią Wieniawą i Piotrem Adamczykiem. ZWIASTUN

Patryk Vega nakręci film o Władimirze Putinie

O planach nakręcenia filmu "The Vor in law" o Władimirze Putinie Patryk Vega powiedział branżowemu magazynowi "The Hollywood Reporter". Fabuła filmu ma opowiadać o prezydencie Rosji od chwili gdy zaczynał dochodzić do władzy, aż do momentu inwazji na Ukrainę. Zdjęcia do filmu mają się rozpocząć w przyszłym roku. Jak przekazał Vega, film ma być kręcony w Polsce, na Litwie oraz na Malcie. Polski reżyser chce, aby Putina zagrała międzynarodowa gwiazda.

Jerzy Zass w 'Krótkim filmie o zabijaniu' Krzysztofa KieślowskiegoJerzy Zass nie żyje. Aktor "Czterech pancernych i psa", "Psów" i "Przesłuchania"

Przeczytaj więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Patryk Vega: Mogę zrobić film w 13 dni za 300 000 dolarów

Patryk Vega powiedział magazynowi, że jego ostatni film, który obecnie tworzy - "Niewidzialna wojna" - to dramat autobiograficzny, który będzie jego ostatnią produkcją w języku polskim. W przyszłości ma zamiar kręcić film anglojęzyczne. - Nie mogę dalej ewoluować [w Polsce]. Czuję, że [praca w języku angielskim] jest naturalnym postępem w mojej karierze - powiedział Vega. Dodał, że nie cieszy się dobrą prasą w kraju, ponieważ jest "królem box-office'u".

Władimir PutinRosyjski muzyk potępił wojnę w Ukrainie. Artysta ma stanąć przed sądem

Reżyser dodał, że doświadczenie, jakie zdobył podczas kręcenia filmów w Polsce, daje mu przewagę na rynku międzynarodowym. - Mogę zrobić film w 13 dni za 300 000 dolarów, mogę zrobić film według tego samego harmonogramu, używając tych samych kamer za 10 procent budżetu Australii, a nawet budżetu Hollywood - zapewnił Patryk Vega. 

*****

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: