Filmy romantyczne, które warto obejrzeć - najlepsze propozycje 2022. Co obejrzeć dziś wieczorem? Podpowiadamy!

Najlepsze filmy romantyczne, które warto obejrzeć w tym roku? Sprawdź z nami przegląd nowości i wybierz komedię, tytuł z dreszczykiem lub melancholijną opowieść o uczuciach.

Filmy romantyczne - pół żartem, pół serio 

Komedia romantyczna jest szczególnym gatunkiem, który ma swoich wiernych fanów jak i zagorzałych przeciwników. Tymczasem nostalgiczne produkcje stanowią formę bajki, pomagają nabrać dystansu i poprawiają humor. Niektóre zostaną z nami na dłużej, o innych zapomnimy po seansie. Najciekawsze komedie romantyczne 2022 roku prezentujemy poniżej. 

Komedie romantyczne: ''The Sound of Violet'' - 2022 r., reż. Allen Wolf

Po serii niezręcznych randek Shawn traci nadzieję na znalezienie żony, aż do momentu, gdy poznaje niezwykłą Violet. Autyzm oraz wrodzona ufność nie pozwalają mu na realny ogląd sytuacji, potencjalna narzeczona tymczasem wykonuje najstarszy zawód świata. Shawn widzi w niej idealną partnerkę, a Violet widzi w nim szansę na lepsze życie. Czy ta historia zakończy się happy endem? 

Zobacz wideo Popkultura odc. 116

Miłość w czasach aplikacji randkowych: ''Just swipe'' - 2022 r., reż. Elizabeth Blake-Thomas 

Vanessa to aktywna użytkowniczka popularnej aplikacji randkowej, która bardzo krytycznie ocenia potencjalnych partnerów. Kobieta wciąż powiela ten sam schemat, a przyjaciele za wszelką cenę chcą ją wyrwać z objęć samotności. Czy gdy pojawi się prawdziwa miłość, Vanessa ją rozpozna? 

Filmy o uczuciach, które podnoszą na duchu

Losy bohaterów komedii romantycznych często przypominają prawdziwe życie. Odrzucone oświadczyny, półprawdy i krępująca cisza. W poniższych produkcjach znajdziesz to wszystko.  

Najlepsze komedie romantyczne: ''CHA CHA REAL SMOOTH'' - 2022 r., reż. Cooper Raiff 

Historia młodego mężczyzny, który po studiach podejmuje mało prestiżową pracę i nie wierzy w siebie. Wszystko zmienia się, gdy poznaje piękną Domino, problem w tym, że serce kobiety należy już do kogoś innego. Czy świeżo upieczony absolwent ma szansę konkurować z odnoszącym sukcesy pracownikiem? W kategorii filmy romantyczne to naprawdę mocna pozycja, tytuł otrzymał nagrodę publiczności na Sundance Film Festival. 

Jak przeżyć miłosną porażkę: ''Road to Perth'' - 2022 r., reż. Chad Peter

Po odrzuconych oświadczynach załamany Alex wyrusza w samotną podróż z Los Angeles do Melbourne. Po drodze spotyka Ronnie, która towarzyszy mu w dalszej przygodzie. Czy tę dwójkę czeka szczęśliwe zakończenie? 

 Zobacz też: Wzruszające filmy o miłości - co warto obejrzeć we dwoje?

Najlepsze filmy romantyczne tytuły z dreszczykiem 

Miłość to emocje i to nie zawsze pozytywne. W opozycji do ckliwych tytułów i wesołych komedii poniżej prezentujemy dwie mroczne historie dla miłośników horrorów i thrillerów. Które tytuły zasługują na uwagę w kategorii najlepsze filmy romantyczne bez lukru? 

Miłość po śmierci: ''Don’t Kill Me'' - 2022 r., reż. Andrea De Sica

Przedawkowanie narkotyków prowadzi do śmierci młodej pary, czy tak smutny koniec jest ostatecznym zakończeniem ich historii?  Gdy do świata żywych powraca Mira, szybko okazuje się, że nowa rzeczywistość nie jest tym, co znała do tej pory.  

Mroczny romans: ''Fatal memory'' - 2022 r., reż. Gigi Gaston

Brutalny wypadek sprawia, że Grace traci pamięć. W okresie rekonwalescencji u kobiety zjawia się młody i przystojny mężczyzna, twierdząc, że są kochankami. Czy z resztek pamięci uda się ułożyć prawdziwe wspomnienia

Zobacz też: ''Emily w Paryżu. Sezon 3'': czy należy spodziewać się kontynuacji serialu Netfliksa?

Więcej o: