Ryan Reynolds czy Ryan Gosling? Jak tu wybrać swojego ulubionego Kanadyjczyka!

Niektórzy mówią, że to najmilszy, najbardziej uprzejmy naród na świecie. Co prawda nie znamy osobiście nikogo z Kanady, ale obserwując show-biznes, trudno nie zauważyć, że z tego kraju pochodzi naprawdę sporo utalentowanych ludzi. O Ryanach pewnie wie większość, ale czy słyszeliście, że kanadyjskie obywatelstwo ma np. Keanu Reeves?

Keanu Reeves urodził się w Libanie, konkretnie w Bejrucie. Po tym, jak jego rodzice - Amerykanin azjatyckiego pochodzenia i Angielka - się rozstali, mieszkał z matką w Nowym Jorku. Gdy miał trzy lata, mama wyszła ponownie za mąż. Przeprowadzili się do Toronto i tak zostali obywatelami Kanady. Rodowitą Kanadyjką jest choćby Carrie Ann-Moss, z którą Keanu zagrał w "Matriksach". Wśród znanych kanadyjskich aktorek można też wymienić m.in. Rachel McAdams, Annę Paquin czy Neve Campbell

Zobacz wideo Kanadyjczycy - jak tu ich nie kochać?

Kanada talentami stoi

Jeśli chodzi o mniej oczywiste kanadyjskie typy - kanadyjskim obywatelstwem może się poszczycić Dwayne "The Rock Johnson". Jego życiowa historia jest pełna przeprowadzek. Urodził się bowiem w Kalifornii, krótko w dzieciństwie mieszkał w Nowej Zelandii, a gdy wrócił do USA, chodził do liceum w Honolulu. Była też Pensylwania, potem stypendium na uniwersytecie w Miami… Część rodziny Johnsona ma samoańskie, część afrykańskie, a część irlandzkie korzenie.

To właśnie przodkowie z Afryki mieszkali w kanadyjskiej Nowej Szkocji. Dzięki temu Dwayne Johnson zyskał kanadyjskie obywatelstwo w wieku 37 lat. W 2009 roku weszło w życie prawo, które automatycznie nadawało obywatelstwo osobom urodzonym po 1947 roku poza Kanadą, których przodkowie się tam urodzili. Warto dodać, że ojciec Johnsona, wrestler Rocky Johnson, pochodził z Amherst w Nowej Szkocji.

Podwójne obywatelstwo ma również Matthew Perry. Co prawda urodził się w Massachusetts, ale w dzieciństwie jego rodzina przeniosła się do kanadyjskiej Ottawy. W popkulturze jest o wiele więcej postaci, o których Amerykanie (błędnie) myślą: "nasi ludzie". Jedną z takich osób bez wątpienia jest Jim Carrey, który urodził się na przedmieściach Toronto, w robotniczym regionie. W pewnym momencie mieszkał nawet tuż obok fabryki kół. Już jako znany aktor powiedział w jednym z wywiadów, że gdyby jego kariera filmowa nie wypaliła, pewnie pracowałby teraz w hucie w Ontario. 

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: