Filmy o miłości - prawdziwe romanse na ekranie. Ckliwe historie i gorące nowości

Filmy o miłości można porównać do pudełka czekoladek pełnego niespodzianek. Po które filmowe smaki warto sięgnąć dziś wieczorem? Sprawdź z nami historie tak piękne, że mogłyby wyjść poza filmową fikcję i kilka romantycznych komedii.

Najpiękniejsze filmy o miłości na ekranie i gdy gasną światła

Znane nazwiska przyciągają widzów jak magnes, w przypadku komedii romantycznych aktorzy często celowo dobierani są tak, aby wzajemne przyciąganie mogło wypromować dany tytuł. Które najpiękniejsze filmy o miłości warto obejrzeć

''Cleopatra'' - 1963 r. reż., Joseph L. Mankiewicz

Film opowiada historię Kleopatry (w tej roli wystąpiła Elizabeth Taylor), która poprzez małżeństwo z Juliuszem Cezarem (Rex Harrison) chce wzmocnić pozycję dynastii i Egiptu. Serce aktorki skradł odtwórca roli Marka Antoniusza (Richard Burton), legenda głosi, że ich pierwszy pocałunek miał miejsce na planie i trwał znacznie dłużej, niż zaplanował to reżyser, czym zaszokowali całą ekipę. Taylor i Burton zakończyli swoje dotychczasowe małżeństwa i stanęli razem na ślubnym kobiercu w 1964 roku. Ich burzliwa relacja trwała później ponad dekadę i zakończyła się w 1976 r. 

''Mr. & Mrs. Smith'' - (2005 r.) reż. Doug Liman

Historia pary płatnych zabójców, którzy są zatrudnieni w różnych tajnych agencjach, ale nie wiedzą o swoich prawdziwych profesjach. Do momentu, gdy dostają zlecenie na siebie nawzajem. Romans aktorów rozgrzał tytuły tabloidów do granic możliwości, wszystko za sprawą Jennifer Aniston, która w tamtym okresie była żoną Pitta i skończyła ze złamanym sercem. Jolie i Pitt stworzyli rodzinę, ale ich relacja zakończyła się rozwodem w 2019 r. 

''Drugie oblicze'' - 2012 r., reż. Derek Cianfrance 

Kaskader Luke prowadzi prawdziwe życie na krawędzi, jednak gdy dowiaduje się, że ma syna, za wszelką cenę chce odzyskać rodzinę. Odtwórcy głównych ról Ryan Gosling i Eva Mendes tworzą parę od dekady i razem doczekali się dwóch córek. 

Zobacz wideo Popkultura odc. 116

Najlepsze filmy miłosne - historie tak piękne, że chciałoby się, aby były prawdziwe 

Kino odpowiada za wyidealizowany obraz relacji, ale najlepsze filmy miłosne opowiadają czasem tak piękne historie, że widzowie żałują, że to tylko fikcja. Filmowe opowieści odpowiedzialne za szybsze bicie serca znajdziesz poniżej. 

''P.S. I Love You'' - 2007 r. reż. Richard LaGravenese

Holly nie może pozbierać się po śmierci ukochanego męża, ale wszystko zmienia się, gdy znajduje plik listów zaadresowanych na swoje nazwisko.

''Pamiętnik'' - 2004 r., reż. Nick Cassavetes

Starszy mężczyzna czyta schorowanej kobiecie pamiętnik, który jest świadectwem miłości dziewczyny z dobrego domu i ubogiego chłopaka z tartaku. 

''Źródło'' - 2006 r., reż. Darren Aronofsky

Zakochany mężczyzna, który za wszelką cenę chce zachować przy sobie ukochaną, wyrusza na poszukiwanie drzewa życia. 

Filmy miłosne - gorące nowości 

Filmy miłosne w 2022 roku nie zawiodły. Poniżej prezentujemy kilka ciekawych komedii romantycznych, które zasługują na uwagę.  

''The Sound of Violet'' - 2022 r., reż. Allen Wolf

Po cyklu koszmarnych randek Shawn traci nadzieję, że kiedykolwiek uda mu się poznać żonę. Wszystko zmienia się, gdy poznaje tajemniczą Violet, która jest jego totalnym przeciwieństwem, a jej obecność oznacza same kłopoty. 

''CHA CHA REAL SMOOTH'' - 2022 r., reż. Cooper Raiff 

Świeżo upieczony absolwent podejmuje pracę w fast foodzie nie wierząc, że jego życie może zmienić się na lepsze. Jednak wszystko zmienia się za sprawą pięknej Domino. Czy kobieta, która ma wszystko, zaryzykuje bezpieczne życie dla byłego studenta? 

Zobacz też: Filmy dla młodzieży 2022 - filmowy koktajl z emocji. Najciekawsze propozycje o miłości i dorastaniu

Więcej o: