Trudności było wiele, ale w końcu się udało! Jest pierwszy zwiastun "Mission: Impossible 7"

Nakręcenie najnowszej części "Mission: Impossible" wydawało się przez jakiś czas dosłownie zadaniem nie do wykonania. Na drodze do skończenia prac nad filmem stanęły m.in. pandemia, pożar na planie filmowym i utrata kosztownej scenografii, awantury o zabytkowy most w Polsce i bardzo drogie przerwy w zdjęciach. Ale Tomowi Cruise'owi w końcu się udało. Dostaliśmy właśnie pierwszy zwiastun nowego "Mission: Impossible".

Tom Cruise nie tylko gra główną rolę w najnowszym "Mission: Impossible" i sam wykonuje wszystkie popisy kaskaderskie, jest także jego producentem wykonawczym. W zwiastunie do nowej części jednej z najbardziej dochodowych franczyz filmowych świata widać, że nie zabrakło mu rozmachu. Aktor tradycyjnie bardzo dużo biega i walczy, prowadzi szalony pościg żółciutkim fiatem po ulicach włoskiego miasta i dosłownie skacze w przepaść.

Udało się! Jest pierwszy zwiastun "Mission: Impossible 7"

Najnowsza część cyklu nosi oficjalny tytuł "Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One" i jej premiera jest obecnie zaplanowana na 14 lipca 2023 roku. Film ma skończyć się cliffhangerem - co oznacza, że wątek zostanie urwany w kulminacyjnym momencie i żeby poznać zakończenie całej historii będziemy musieli poczekać do następnej części. Kolejny film ma wejść do kin w 2024 roku - dokładnie 28 lipca.

Zobacz wideo Jest pierwszy zwiastun "Mission: Impossible 7"

Tom Cruise do realizacji nowego filmu i wszystkich scen kaskaderskich przygotowywał się przez rok. W tym czasie przećwiczył skakanie na motorze 13 tysięcy razy, a na spadochronie skoczył około 500 razy. To było konieczne, by nakręcić scenę, w której aktor razem z motocyklem rzuca się z klifu - ujęcia realizowano w malowniczej Norwegii.

Budżet Budżet "Mission: Impossible 7" niebotycznie spuchł. Film już kosztuje za dużo

Przypomnijmy, że przez pandemię trzeba było wstrzymywać zdjęcia kilkukrotnie, a w tym czasie opłacać pracowników, którzy czekali w pogotowiu. A to o tyle kłopotliwe, że filmowcy pracowali w różnych zakątkach świata, w tym m.in. we Włoszech i Wielkiej Brytanii. Przy okazji o produkcji było bardzo głośno w Polsce, bo i do nas ekipa filmowa miała zawitać.

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Szczególne zainteresowanie filmowców wzbudził zabytkowy most kolejowy w Pilchowicach. Jednak kiedy pojawiła się informacja, że trakcja ma po pierwsze, udawać szwajcarską lokalizację, a po drugie zostać wysadzona w powietrze, podniosły się głosy sprzeciwu. Kontrowersyjne sceny ostatecznie zrealizowano w Wielkiej Brytanii. Na tym problemy się nie skończyły, bo na planie doszło potem do pożaru - spłonęła wtedy bardzo kosztowna scenografia.

"Mission: Impossible 7" to już trzeci film z serii, który reżyseruje Christopher McQuarrie — jest także autorem scenariuszy. Tom Cruise tradycyjnie już wciela się w Ethana Hunta, a w obsadzie poza nim są: Ving Rhames, Simon Pegg, Rebecca Ferguson, Cary Elwes, Vanessa Kirby, Indira Varma, Pom Klementieff i Mark Gratiss.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: