Filmy o tańcu - od starego Hollywood po bitwy taneczne. Zobacz, co warto obejrzeć dziś wieczorem

Filmy o tańcu łączą ze sobą akcję i zasady klasycznego romansu, a gdy dodamy do tego element rywalizacji powstanie uniwersalna propozycja dla pasjonatów i amatorów, którzy być może już dziś spotkają się na wspólnym seansie. Co warto zobaczyć?

Filmy o tancerzach - pasja w oparach zabawnej uczty 

Pierwsze skojarzenie z filmem tanecznym ociera się o musical i w tym momencie lwia część publiczności traci zainteresowanie. Tymczasem lista najlepszych filmów o tańcu to prawdziwy miks inspirujących produkcji z czystą rozrywką. Różne oblicza tańca odpowiadają na różne pytania. Czy najlepsze filmy o tańcu można porównać do filmów motywacyjnych? I które tytuły przeniosą nas do innego wymiaru? Sprawdź sceniczny świat filmu, gdzie ruch gra główną rolę lub tylko pięknie prowadzi fabułę. 

Lista najlepszych filmów o tańcu i pogoni za marzeniami 

Każdy, kto aktualnie potrzebuje inspiracji, powinien sięgnąć po filmy o tancerzach, którzy zawalczyli o siebie i swoje marzenia. Bohater, z którym można się utożsamić, pomoże ruszyć z miejsca dosłownie i w przenośni.

 • Bądź kim chcesz - ''Billy Elliot'' (2000 r.), reż. Stephen Daldry

Akcja filmu toczy się w 1988 roku i opowiada historię chłopaka, który rzuca boks na rzecz baletu. Billy Elliot nie tylko podąża za swoją pasją, ale przede wszystkim uczy widzów jak być sobą.

 • Scena jest Twoja - ''Burlesque'' (2010 r.), reż. Steve Antin

Historia dziewczyny z małego miasteczka, która marzy o wielkim świecie, gdzie talent i pasja jest przepustką do kariery. Aktorski duet w postaci Cher i Christiny Aguilery gwarantuje przedstawienie na najwyższym poziomie. 

Zobacz wideo Popkultura odc. 116

Najlepsze filmy o tańcu - układ pełen zabawy 

Nie wszystkie filmy o tańcu niosą ze sobą przesłanie dla widzów, część produkcji to czysta rozrywka, która ma przenieść odbiorcę do wyimaginowanego, teatralnego świata pełnego intryg i blichtru. 

 • Klasyczny musical - ''Chicago'' (2002 r.), reż. Rob Marshall

Film powstał na bazie oryginalnego musicalu z klasyczną choreografią Boba Fossa. Twórcom udało się płynnie przełożyć klasyczne sceny na duży ekran. Odtwórczynie głównych ról Catherine Zeta-Jones i Renée Zellweger w finałowej scenie wykonały taniec, który otrzymał miano kultowego układu i na stałe zapisał się w historii kina. 

 • Zakazany romans - ''Pulp Fiction'' (1994 r.), reż. Quentin Tarantino 

Fabuły o parze płatnych morderców i niepokornej żonie gangstera nie trzeba nikomu przedstawiać. ''Pulp Fiction'' to prawdziwy klasyk, który co prawda nie jest musicalem, ale scena, w której Mia i Vincent biorą udział w konkursie tanecznym, jest jednym z najczęściej odtwarzanych układów. W kategorii najlepsze filmy o tańcu ''Pulp Fiction'' zasługuje na szczególne miejsce. 

Filmy o tańcu Netflix - co warto zobaczyć?  

Biblioteka Netflixa działa na podstawie algorytmu, który ma nam przedstawić ofertę uszytą na miarę naszych potrzeb. Taniec od ponad dwóch dekad jest na filmowym topie. Najlepsze filmy o tańcu na Netflixie znajdziesz poniżej. 

 • ''We speak dance'' (2018 r.) - serial opowiada o tańcu w formie międzynarodowego języka, który łączy różne kultury.
 • ''Poczujcie rytm'' (2020 r.) - taneczna propozycja dla najmłodszych. 
 • ''Wytańcz to'' (2020 r.) - opowieść o tym jak zawalczyć o siebie i swoje marzenia. 
 • ''Into the Beat'' (2020 r.) - balet w genach i hip-hop w sercu, czy uda się połączyć te dwa przeciwległe bieguny? 
 • ''Ruch'' (2020 r.) - serial dokumentalny o najlepszych tancerzach i choreografach z całego świata. 
 • ''Tiny Pretty Things'' (2020 r.) - prawdziwe oblicze pięknego świata baletu, gdzie rządzi zdrada i zacięta rywalizacja. 
 • ''Jiva!'' (2021 r.) - filmowa odpowiedź na pytanie, jak pomimo przeciwności losu nie rezygnować z pasji i marzeń.  

Zobacz też: Filmy romantyczne, które warto obejrzeć - najlepsze propozycje 2022. Co obejrzeć dziś wieczorem? Podpowiadamy!

Więcej o: