"Top Gun: Maverick" i inne atrakcje. Dzień Dziecka w sieci kin Helios zaczyna się już w ten weekend

Sieć kin Helios Dzień Dziecka świętować będzie z najmłodszymi widzami aż przez trzy dni wypełnione emocjonującymi seansami dla całej rodziny. Nie zabraknie też świeżych premier dla starszej widowni - na ekrany wchodzi właśnie wyczekiwany obraz "Top Gun: Maverick", który podczas pokazu na festiwalu filmowym w Cannes dostał pięć minut owacji na stojąco. Do tego na gości czekają cykliczne spotkania filmowe oraz zaproszenie na finał Ligi Mistrzów.

Po 36 latach, które minęły od premiery pierwszej części "Top Gun", główny bohater kultowego filmu Pete "Maverick" Mitchell (Tom Cruise) powraca w mistrzowskim stylu. Jego kariera sięgnęła szczytu: jest mistrzowskim pilotem i testuje najnowocześniejsze maszyny. Kiedy staje na czele spec-grupy szkolącej pilotów do udziału w specjalnej misji, przychodzi mu spotkać się z porucznikiem Bradleyem Bradshawem "Roosterem" - synem jego przyjaciela Nicka "Goose'a" Bradshawa, który przed laty zginął podczas ich wspólnej misji. Maverick nie tylko musi się zmierzyć z trudną przeszłością, ale musi też udowodnić, że choć wojsko dysponuje najnowocześniejszymi technologiami, to piloci są ciągle niezastąpieni. W wybranych kinach sieci można podziwiać tę produkcję w technologii Dolby Atmos, która sprawia, iż dźwięk wyniesie widzów pod niebiosa.

Zobacz wideo Ten zwiastun "Top Gun: Maverick" sprawia, że przechodzą dreszcze. Twórcy wiedzą, co robią

Premiery w kinach Helios i przedłużony Dzień Dziecka

Przy okazji premiery filmu "Top Gun: Maverick" Helios zaprasza do wzięcia udziału w konkursie z fantastycznymi nagrodami. Zadanie jest bardzo przyjemne, a nagroda - niemal nieziemska. Aby zawalczyć o lot ze znanym pilotem Arturem Kielakiem, wystarczy odwiedzić dowolny multipleks Heliosa i zrobić sobie "odlotowe" zdjęcie w przestrzeni kina.

Dzień Dziecka w kinach Helios to zawsze czas pełen filmowych nowości, konkursów i atrakcji. Nie inaczej będzie w tym roku. Sieć zaprasza wszystkie dzieci w dniach 28-29 maja i 1 czerwca na trzy dni dobrej zabawy. Wśród propozycji znalazła się między innymi animacja "DOGTANIAN. PSI MUSZKIETERIER". Główny bohater marzy, by pójść w ślady ojca i dołączyć do straży króla. Ta psia drużyna podbije kina. Z kolei "PAN WILK i SPÓŁKA. BAD GUYS" udowadnia, że nigdy nie było takich pięciu przyjaciół o złej sławie jak bohaterowie tej animacji. Kiedy złoczyńcy zostają w końcu złapani, Pan Wilk zawiera umowę - aby uratować ich wszystkich od kary więzienia, postanawia, że będą dobrymi obywatelami. Czy im się to uda?

"DETEKTYW BRUNO" to natomiast mądra rozrywka dla widzów od lat 2 do 102! Ośmioletni Oskar lubi rozwiązywać zagadki i oglądać serial "Detektyw Bruno". Mieszka w rodzinnym domu dziecka, gdzie jest mu dobrze, ale tęskni za rodzicami. Kiedy odkrywa pozostawioną przez nich zabawę, postanawia ruszyć na poszukiwania urodzinowego skarbu.

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Helios nie zapomina również o najmłodszych widzach z Ukrainy, na których czeka przygoda w towarzystwie sympatycznego bohatera filmu "Jestem William". Chłopiec uważa się za pechowca, a życie cały czas stawia przed nim wyzwania. Musi się jednak przekonać, że ma w sobie siłę i spryt. Los podsyła mu wskazówki, jak wyjść z opresji. Tradycyjnie bilety na pokazy dla ukraińskich dzieci w Heliosie są dostępne bezpłatnie.

Weekendowy repertuar kin Helios

"Doktor Strange w mulitwersum obłędu" oficjalnie pokonał Batmana i stał się najlepiej zarabiającym filmem tego roku. Takiego szaleństwa na ekranie nie można przegapić. Steven Strange zabiera widzów w niesamowite, pełne niebezpieczeństw alternatywne światy, gdzie stawia czoła nowemu i groźnemu przeciwnikowi. W wybranych kinach film będzie prezentowany także w ukraińskiej wersji językowej.

Dla sympatyków dobrego polskiego kina w nieszablonowej obsadzie Helios przygotował komediodramat Anny Kazejak. Film przenosi widzów na duńską wyspę Bornholm, gdzie na majówkę pojechały dwie pary skrywające niejedną tajemnicę. Im dłużej trwa ich wyjazd, tym bardziej atmosfera gęstnieje. Czy uczestnicy wycieczki będą wspominali to miejsce jako "F***ing Bornholm"?

Cykliczne spotkania w kinie Helios

Kino Konesera zaprezentuje najbardziej zmysłowy romans w historii kina podczas seansów filmu "Spragnieni miłości" zaplanowanych na 30 maja. To poemat o niespełnionych pragnieniach i dotkliwej samotności, mistrzowsko skrojony z cieni i lustrzanych odbić. Oddaje też subtelnie energię Hongkongu lat 60. Ten wizualny fenomen otrzymuje drugie życie 20 lat po premierze, w przepięknie odnowionej cyfrowo wersji 4K.

2 czerwca w ramach cyklu Kultura Dostępna widzowie będą mieli szansę zobaczyć rodzinną komedię "Za duży na bajki". Pełna uroku i przy tym mądra historia chłopca mierzącego się z trudami życia w realnym świecie, które dla nastolatka operującego w świecie wirtualnym mogą okazać się wyzwaniem.

Na ten moment czekali wszyscy fani futbolu - po fantastycznych meczach półfinałowych wytypowanie faworyta jest praktycznie niemożliwe. Pewne jest tylko to, że 28 maja zarówno "The Reds" jak i "Królewscy" dadzą z siebie wszystko. Półfinały pokazały, dlaczego Liga Mistrzów UEFA to najlepsze rozgrywki klubowe świata. Wisienką na torcie będzie angielsko-hiszpański pojedynek absolutnej piłkarskiej elity. To wszystko do obejrzenia na wielkim ekranie, we wszystkich kinach Helios.

Po szczegółowe informacje dotyczące repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena. Do zobaczenia!

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: