"Infinite Storm" z Naomi Watts już w kinach. Pierwszy amerykański film Małgorzaty Szumowskiej

Od 27 maja w polskich kinach oglądać można "Infinite Storm" ze znaną z takich filmów jak "Niemożliwe", "Birdman" czy "Mulholland Drive" Naomi Watts w roli głównej. Produkcję wyreżyserowała Małgorzata Szumowska, a za zdjęcia odpowiadał Michał Englert. Duet wcześniej pracował przy takich projektach jak "Śniegu już nigdy nie będzie" i "Ciało".

Scenariusz do filmu inspirowany jest prawdziwą historią. Napisał go Josh Rollins na podstawie artykułu Ty Gagne "High Places: Footprints in the Snow Lead". To opowieść o Pam Bales - matce, pielęgniarce i przewodniczce górskiej - która w roku 2010 wybrała się na samotną wędrówkę w kierunku Góry Waszyngtona. Kiedy podczas wyprawy rozszalała się wściekła burza śnieżna, Pam przez przypadek natrafiła na umierającego mężczyznę.

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Pierwszy amerykański film Małgorzaty Szumowskiej już w kinach

"Pam Bales wyrusza na samotną wędrówkę na Górę Waszyngtona, najwyższe wzniesienie nieprzewidywalnych, targanych lodowatymi wichurami Gór Białych w amerykańskim stanie New Hampshire. Ta wyprawa to jej rytuał i sposób na poradzenie sobie z dramatycznymi wspomnieniami. I właśnie w dniu, w którym czuje się najsłabsza, będzie musiała wykazać się największą siłą: ktoś umrze, jeśli nie udzieli mu pomocy. Ale jeśli zdecyduje się pomóc, sama też może zginąć. 'Infinite Storm' wciąga nas w sam środek monumentalnego pejzażu, szalejących żywiołów i ekstremalnych emocji. Przypomina, że piękno i groza bywają nierozłączne, a życiowe kryzysy są nieuniknione, tak jak gwałtowne załamania pogody. Poruszająca historia Pam Bales uczy, że warto stawiać im czoła i nigdy się nie poddawać" - czytamy w streszczeniu filmu.

Zobacz wideo "Infinite Storm" z Naomi Watts już w kinach

W głównej roli wystąpiła Naomi Watts, która na koncie dwie nominacje do Oscara - za filmy "21 gramów" oraz "Niemożliwe". W 2003 roku dostała też Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. "Naomi oddała w tym filmie całą siebie. Na początku się bała, bolał ją kręgosłup, nie wiedziała, czy podoła. Miała opory przed pokazaniem się bez makijażu. Ale w końcu się przemogła i wszystko się udało" - opowiadała w rozmowie z Onetem Małgorzata Szumowska.

Krytyk "Los Angeles Times" po amerykańskiej premierze filmu pisał: "To odważny i zapadający w pamięć obraz traumy, współczucia i nieprawdopodobnej siły. Szumowska sprawnie tworzy przejmujące kino akcji, a wysmakowane zdjęcia Michała Englerta potęgują emocje".

Zdjęcia do filmu powstawały na Słowenii, a poza Watts w obsadzie pojawili się: Billy Howle, Denis O'Hare, Eliot Sumner, Parker Sawyers i Joshua Rollins.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: