"Elvis". Film Baza Luhrmanna zachwycił publiczność podczas światowej premiery w Cannes

Niezwykle wyczekiwany film "Elvis" w reżyserii Baza Luhrmanna został zaprezentowany w środę 25 maja na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w obecności aktorów i twórców. Pojawili się m.in.: Baz Luhrmann, Austin Butler, Tom Hanks, Olivia DeJonge, Alton Mason, Natasha Barrett i Catherine Martin.

Po gorącej 12-minutowej owacji twórcy i obsada "Elvisa" zostali powitani w Palais Stéphanie Beach. W elektryzującej atmosferze goście obejrzeli wyjątkowy pokaz, jaki urządzono po raz pierwszy w historii festiwalu w Cannes. Przez pięć minut drony układały się w słynne symbole kojarzące się z Elvisem Presleyem. Goście zobaczyli też na żywo występy Diplo, który zaśpiewał premierowo utwór "Tupelo Shuffle", oraz zespołu Måneskin, którego członkowie wykonali przebój Presleya "If I Can Dream", a także piosenki "Supermodel" i "Beggin". Diplo i Måneskin pojawiają się na albumie "ELVIS: Original Motion Picture Soundtrack", który będzie miał premierę 24 czerwca.

Zobacz wideo POPKultura, odc. 117

"Elvis". O czym opowiada film?

"Elvis" skupia się na relacji króla rock'n'rolla z jego menadżerem, Tomem "Pułkownikiem" Parkerem, któremu przypisuje się wielki sukces Presleya. Baz Luhrmann z góry założył, że Parkera musi zagrać wielkie hollywoodzkie nazwisko - ostatecznie postawił na Toma Hanksa. Kandydatów do roli Elvisa było wielu, ale po obejrzeniu zwiastuna nie ma wątpliwości, że Austin Butler był strzałem w dziesiątkę.

Film Luhrmanna przeprowadzi nas od dzieciństwa Elvisa i jego pierwszych spotkań z muzyką, przez sceniczne początki, aż do szczytu sławy i licznych problemów w życiu prywatnym. Nie zabraknie oczywiście mocno zarysowanego wątku miłosnego między Presleyem a młodziutką Priscillą (w tej roli Olivia DeJonge). Na ekranie zobaczymy także m.in. Helen Thomson i Richarda Roxburgha w rolach rodziców Elvisa, Luke'a Braceya jako Jerry'ego Schillinga, wieloletniego współpracownika i przyjaciela Presleya, Natashę Bassett jako Dixie Locke, pierwszą miłość artysty, Kelvin Harrison Jr. jako młody B.B. King, Xaviera Samuela jako gitarzystę Scotty'ego Moore oraz Kodiego Smita-McPhee jako Jimmiego Rodgersa Snowa.

"Elvis" wejdzie do kin 24 czerwca.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: