Dzień Dziecka w kinie - filmy dla widzów w każdym wieku [REPERTUAR HELIOSA]

Czerwiec to piękny miesiąc, nie tylko dla dzieci. W powietrzu już czuć upragnione wakacje, a jego pierwszy dzień to święto każdego - bez względu na wiek! Oczywiście w najbliższych dniach nie mogło zabraknąć premier filmów familijnych, ale nie tylko.

"Foki kontra rekiny" to południowoafrykańska komediowa animacja. Główną bohaterką jest foka Quinn, która - gdy jej najlepszy przyjaciel ginie w ataku rekinów - zbiera drużynę, aby walczyć z gangiem rekinów, który opanował okolicę. O pomoc w przeszkoleniu prosi  wojownika Claggarta. Film będzie można oglądać we wszystkich kinach sieci z wyjątkiem Gniezna.

Więcej informacji filmowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W każdym natomiast wśród propozycji dla najmłodszych znalazła się animacja "Dogtanian. Psi muszkieter", inspirowana klasyczną powieścią Aleksandra Dumasa. Atos, Portos, Aramis i Dogtanian to główni bohaterowie, a scenariusz to historia ich przyjaźni w służbie Królowi Francji.  "Pan Wilk i spółka. Bad Guys" to kolejna animacja dla dzieci i nie tylko. Po latach bycia najbardziej poszukiwanymi złoczyńcami ekipa zostaje w końcu złapana. Pan Wilk zawiera umowę, aby uratować ich wszystkich od kary: postanawia, że będą dobrymi obywatelami. A bohater filmu "Detektyw Bruno" to miłośnik zagadek i fan serialu o tym samym tytule. Ma osiem lat, mieszka w rodzinnym domu dziecka i wpada na trop urodzinowego skarbu. Postanawia wynająć najlepszego detektywa na świecie, czyli właśnie Bruna. Od tego momentu świat ich obydwu wywraca się do góry nogami. Przy okazji Dnia Dziecka Helios przygotował dodatkowe atrakcje przed wybranymi seansami tych filmów właśnie 1 czerwca. 

A co dla trochę starszych?

Na punkcie filmu "Top Gun: Maverick" świat wprost oszalał, a Tom Cruise wleciał na szczyt światowych box office’ów. Emocji, jakie towarzyszą przy oglądaniu tego filmu, nie da się opisać słowami, ale jedno jest pewne: właśnie tak powinno się kręcić sequele kultowych produkcji. Maverick odnalazł swoje miejsce jest pilotem oblatywaczem, ale szkoła Top Gun potrzebuje go bardziej. Tam czekają wyzwania: przygotowanie młodych pilotów do szaleńczej misji oraz stawienie czoła demonom przeszłości… Podczas najbliższego weekendu w wybranych kinach film będzie dostępny także w ukraińskiej wersji językowej. Przy okazji tej premiery Helios zaprasza do wzięcia udziału w "odlotowym konkursie". 

Zobacz wideo "Stranger things" na VOD i "Top Gun" na dużym ekranie

"Doktor Strange" ciągle walczy natomiast o utrzymanie miana najlepiej zarabiającego filmu tego roku właśnie z eskadrą pilotów Top Gun. "Doktor Strange w multiwersum obłędu" zabiera widzów w niesamowite, pełne niebezpieczeństw alternatywne światy, by stawić czoła nowemu tajemniczemu przeciwnikowi... W wybranych kinach Helios film będzie dostępny także w ukraińskiej wersji językowej.

Helios nie zapomina również o najmłodszych widzach z Ukrainy, na których czeka przygoda w towarzystwie sympatycznej rodzinki Potworowskich, czyli "Wielka wyprawa Molly". Rodzice Molly szykują się do przyjścia na świat potomka i wyruszają w podróż na odległą wyspę, na której rodzą się wszyscy członkowie klanu potworów. Przed nimi wiele wspaniałych przygód i ogromne wyzwania. Tradycyjnie bilety na pokazy dla ukraińskich dzieci są dostępne bezpłatnie.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Co w ramach seansów specjalnych?

6 czerwca cykl Kino Konesera zaprezentuje w wybranych lokalizacjach dramat obyczajowy w reżyserii Nanni Moretti "Trzy piętra". Ten pełen zaskakujących zwrotów akcji film rozpoczyna się od wypadku. Tragedia odciśnie piętno na małżeństwie surowego sędziego, a inne dramatyczne zdarzenie z udziałem wiekowego sąsiada położy się cieniem na losach dwóch sąsiadujących rodzin.

8 czerwca, w części kin sieci, Helios na Scenie "wystawi" "Halkę" Stanisława Moniuszki - jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich oper. Jej ładunek emocjonalny przyrównuje się do "Madame Butterfly" Pucciniego. Wiedeńską inscenizację wyreżyserował Mariusz Treliński, dyrektor artystyczny Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, a zza dyrygenckiego pulpitu poprowadził Łukasz Borowicz, znany ze znakomitych interpretacji muzyki polskiej.

W czwartek 9 czerwca w ramach cyklu Kultura Dostępna szykuje się natomiast szalona komedia o męskich słabościach, czyli "8 rzeczy, których nie wiecie o facetach". O pięć lat starsi niż w pierwszym filmie, ale niekoniecznie dojrzalsi panowie znowu ruszą do akcji. Siła przyjaźni, chwile wzruszenia i szalone przygody. W rolach głównych Alicja Bachleda-Curuś, Maciej Zakościelny, Mikołaj Roznerski, Zbigniew Zamachowski, Piotr Głowacki oraz Leszek Lichota.