Tomasz Kot to nowy Pan Kleks. "Najważniejsze to tego nie schrzanić" [WYWIAD]

Tomasz Kot zagra tytułową rolę w nowej "Akademii Pana Kleksa". W rozmowie z Gazeta.pl opowiada m.in. o tym, co czuje tuż po ujawnieniu tej informacji, o współpracy z Piotrem Fronczewskim i ważnych dla niego nauczycielach.

- To nie jest tak, że ja o tym marzyłem i namawiałem wszystkich producentów, żeby to zrobić. To jest coś, co na człowieka spada, i to też wymaga osobnego czasu adaptacyjnego, żeby to wszystko przyswoić, żeby jakoś z tym współgrać i się w tym odnaleźć - mówi Gazeta.pl Tomasz Kot. Cały wywiad można obejrzeć tutaj:

Zobacz wideo Tomasz Kot o roli w "Akademii Pana Kleksa": Najważniejsze to tego nie schrzanić

Więcej informacji o filmach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Oczywiście, zwraca też uwagę na Piotra Fronczewskiego, który w serii filmów grał Pana Kleksa, a teraz weźmie symboliczny udział w nowej ekranizacji powieści Jana Brzechwy:

Niezwykła charyzma Piotra Fronczewskiego, niezwykła jego energia... Oczywiście nie zamierzam się z tym mierzyć i proponować cokolwiek konkurencyjnego. Wierzę, że ten projekt powstaje od samych podstaw i rzeczywiście będzie inny niż pierwotna 'Akademia Pana Kleksa'. Maksymalnie wykorzystujemy ku temu wszystkie nasze atuty. Bardzo dobrze, że na naszym pokładzie jest Piotr Fronczewski i wszystko zaakceptował, dał zielone światło.

Tom Cruise na plakacie 'Top Gun: Maverick' "Top Gun: Maverick" bez premiery w Chinach. Wszystko przez kurtkę Toma Cruise'a

Tomasz Kot nowym Panem Kleksem. Zdjęcia ruszają latem

Podczas konferencji prasowej, na której została przedstawiona część obsady, Fronczewski podarował Kotowi guzik od doktora Paj Chi Wo. - Dla mnie to jest bardzo wzruszający moment,: samo bycie z nim na scenie, przekazanie guzika - to wszystko jest bardzo fajne i teraz najważniejsze to tego nie chrzanić - podsumowuje aktor.

Zdjęcia do filmu "Akademia Pana Kleksa" w reżyserii Macieja Kawulskiego rozpoczną się latem. Twórcy chcą, by była to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Zamiast Adasia Niezgódki teraz będzie Ada - w tej roli wystąpi debiutująca na wielkim ekranie Antonina Litwiniak. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa dziewczyna rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę

Polak, Bułgar i Rosjanin spotkali się w brytyjskim polu. Tajemniczy projekt z Marcinem Dorocińskim Marcin Dorociński w "Mission: Impossible"? Wiele na to wskazuje

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: