"Johnny" we wrześniu w kinach. Zobacz teaser i plakat filmu z Dawidem Ogrodnikiem w roli ks. Kaczkowskiego

"Johnny" to poruszająca, oparta na prawdziwej historii opowieść o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę. Gdy Patryk dostaje ją od ks. Jana Kaczkowskiego, nie podejrzewa nawet, jak odmieni to jego życie. W rolach głównych Dawid Ogrodnik i Piotr Trojan. Prezentujemy plakat i teaser filmu, który na ekranach kin zadebiutuje 23 września.

– Napisałem tę historię, aby nawet najbardziej zdołowany człowiek uwierzył, że nowe, dobre życie może się rozpocząć w trudnych do wyobrażenia, ekstremalnych okolicznościach. To opowieść o zwycięstwie życia i miłości. Historia prawdziwa – mówi scenarzysta Maciej Kraszewski.

Dawid Ogrodnik jako ks. Jan Kaczkowski. Zobacz pierwszą zapowiedź filmu "Johnny"

Zobacz wideo "Johnny" - teaser. Dawid Ogrodnik jako ksiądz Jan Kaczkowski

W rolę cenionego zarówno przez wierzących, jak i ateistów księdza Jana Kaczkowskiego wciela się Dawid Ogrodnik. O swoim bohaterze mówi:

O wyjątkowości Jana stanowiło, w tym dobrym tego słowa znaczeniu, prostolinijne patrzenie na religię, która przede wszystkim oparta jest na szacunku, niepogardzaniu istotą ludzką i tym, co jest najważniejsze, czyli działaniu wskutek i na skutek miłości do drugiego człowieka.

Patryka Galewskiego zagra wielokrotnie nagradzany za występ w filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" Piotr Trojan. Na ekranie zobaczymy również m.in. Magdalenę Czerwińską, Annę Dymną, Marię Pakulnis, Martę Stalmierską, Witolda Dębickiego, Michała Kaletę i Joachima Lamżę.

Inne ciekawe teksty znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

– Jak zawsze w takich sytuacjach gra jest o tyle trudna, że chodzi o realną postać, ale Patryk to wymarzony bohater. Chuligan, przestępca, uczeń, nauczyciel, kucharz, ojciec, pielęgniarz. Patryk może w sobie pomieścić niejednego bohatera. Pozornie prosta do zbudowania rola, okazała się niezwykle złożona. Pełna przemian i wewnętrznych kontrastów – mówi o swojej kreacji Piotr Trojan.

Johnny - plakatJohnny - plakat mat. prasowe

Za reżyserię filmu odpowiada Daniel Jaroszek, który do tej pory realizował projekty w branży reklamowej. "Johnny" będzie jego debiutem fabularnym. Daniel jest posiadaczem trzech mieczy KTR za projekty realizowane z Papaya Films.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Producentem jest Robert Kijak (NEXT FILM). Koproducentami są TVN, Grupa Moderator Studio Filmowe, Warmia Resport, Rafał Różański, Visual Work Rebel Media, Dawid Podsiadło, Maciej Woć, Sebastian Kwiatkowski, Aneta Graff-Dąbrowska, Abstraction Plan, Deamsound, Cineline, Maciej Kraszewski oraz Dobra Robota. 

Film "Johnny" powstaje we współpracy z rodziną ks. Jana oraz Fundacją im. ks. Jana Kaczkowskiego. Producentem wykonawczym filmu jest Festival Group sp. z o.o. Za dystrybucję odpowiada NEXT FILM.

Więcej o: