Magdalena Boczarska po 12 latach wraca do tej samej roli. Powstanie kontynuacja "Różyczki"

"Różyczka" z Magdaleną Boczarską zdobyła ponad 30 nagród i nominacji na festiwalach krajowych i międzynarodowych. Tylko podczas 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, film otrzymał Złote Lwy, Złotego Klakiera, nagrodę dla najlepszej aktorki i nagrodę za dźwięk. Po 12 latach od premiery powstanie druga część.

Zdjęcia do długo oczekiwanej kontynuacji "Różyczki" rozpoczną się w lipcu. Realizowane będą głównie w Polsce, ale także w Belgii (Bruksela), Niemczech (Kolonia) i w Izraelu.

Magdalena Boczarska powraca w "Różyczce 2" w podwójnej roli

Magdalena Boczarska, która dzięki tej roli zdobyła uznanie i popularność, ponownie zagra Kamilę Sakowicz. Zagra także jej córkę Joannę, która w "Różyczce 2" będzie główną bohaterką filmu.

Boczarskiej partnerować będą m.in. Robert Więckiewicz, Janusz Gajos i Jacek Braciak. Film wyreżyseruje Jan Kidawa-Błoński. Za kamerą stanie Łukasz Gutt (laureat tegorocznej Polskiej Nagrody Filmowej Orły za "Wszystkie nasze strachy").

Więcej informacji filmowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zapowiadają twórcy, "Różyczka 2" rozwiąże tajemnicę, z którą pozostawiła widzów pierwsza część filmu. Producentem i dystrybutorem filmu jest Monolith Films.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Scenariusz pierwszej części inspirowany historią Pawła Jasienicy

Pierwsza część opowiadała historię inspirowaną życiem jednego z najważniejszych pisarzy historycznych - jeśli nie najważniejszego -  Pawła Jasienicy. Jego druga żona była wtyczką SB. 

Zobacz wideo Amerykanie i Sowieci biorą udział w wyścigu o pierwszeństwo na Marsie. Ale gdzie się dwóch bije, tam...

Zofia Beynar-O’Bretenny od września 1963 roku była współpracownicą służb o pseudonimie Ewa. Początkowo jej głównym zadaniem było obserwowanie i informowanie o działaniach studentów i pracowników Politechniki Warszawskiej - była sekretarką dziekanatu Wydziału Mechaniki Precyzyjnej. Potem prawie 20 lat młodsza od Jasienicy kobieta dostała polecenie chodzenia na jego wieczory autorskie i udzielania się. Zwróciła na siebie uwagę pisarza. Jeszcze przed ślubem zamieszkali razem (Jasienica musiał się ukrywać po tym, jak władzy nie spodobało się jego zaangażowanie w strajki 1968 roku), w 1969 roku wzięli ślub. Gdy pisarz zmarł w 1970 roku, nawet na temat pogrzebu napisała donos. Dopiero na początku lat 90. okazało się, że była nie tylko żoną, ale i "opiekunką polityczną" Jasienicy.

W "Różyczce" Kamila Sakowicz to zakochana bez pamięci w funkcjonariuszu tajnych służb dziewczyna, która na jego polecenie rozkochuje w sobie znanego pisarza po to, by go inwigilować.

Producentem i dystrybutorem filmu jest Monolith Films. Koproducentem jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Więcej o: