Filmy z Amber Heard. W jakich produkcjach możemy ją zobaczyć?

Filmy z Amber Heard mogą dostarczyć bardzo różnorodnej rozrywki i przypaść do gustu wielu widzom. Choć w 2022 roku aktorka jest kojarzona głównie z "procesu dekady" z byłbym mężem, to dla fanów jest przede wszystkim aktorką. W jakich produkcjach zagrała?

Amber Heard: filmy z tą aktorką, które powinieneś znać

Obecnie trudno znaleźć osobę, która nie kojarzyłaby Amber Heard. Filmy, w których zagrała ta aktorka, nie zawsze są jednak tak samo popularne i rozpoznawalne. Biorąc pod uwagę falę krytyki jaka spadła na nią w ostatnim czasie, można przypuszczać, że nie pojawi się niebawem w kolejnym hicie na miarę "Aquamana". W jakich filmach możemy zobaczyć jej aktorskie kreacje?

"Wszyscy kochają Mandy Lane" (2006), reż. Jonathan Levine

W filmie z 2006 roku Amber Heard wcieliła się w rolę atrakcyjnej licealistki, która zawróciła w głowie niejednemu szkolnemu koledze. Uczniowie postanawiają urządzić imprezę i zaprosić na nią piękną dziewczynę. Tam Mendy Lane nie ma ani chwili spokoju – wciąż ktoś z nią flirtuje, starając się ją poderwać i zaskarbić sobie jej uwagę. Dla dziewczyny robi się to powoli niezwykle męczące. Sęk w tym, że z imprezy po kolei zaczynają znikać w niewyjaśnionych okolicznościach kolejne osoby.

"Ojczym" (2009), reż. J.S. Cardone

Tym razem Heard odegrała drugoplanową rolę, zostając Kelly Porter, dziewczyną głównego bohatera, Michaela Hardinga. Jej chłopak nie jest pewny tajemniczego mężczyzny, Davida, który niespodziewanie pojawia się w życiu jego matki. Wraz z Kelly, Michael rozpoczyna śledztwo, które doprowadzi oboje do potwornych wniosków.

"Dziennik zakrapiany rumem" (2011), reż. Bruce Robinson

Ten obraz przedstawia aktorkę jako piękną narzeczoną zamożnego, amerykańskiego przedsiębiorcy (Aaron Eckhart), Chenault, będącą obiektem pożądania nowego dziennikarza w lokalnej portorykańskiej gazecie, Paula Kempa (Johnny Depp). Dziennikarz stanie przed wieloma trudnymi wyborami, a jednym z nich będą właśnie rozterki miłosne.

"Aquaman" (2018), reż. James Wan

W jednym z filmów z uniwersum DC Amber Heard staje u boku legendarnego Aquamana (Jason Mamoa) jako księżniczka Mera. Razem będą musieli stawić czoła królowi Ormowi (Patrick Wilson), będącego jednocześnie przyrodnim bratem Aquamana, który dąży do tego, by unicestwić ludzi. Czy wspólnym wysiłkiem uda się zapobiec wojnie?

Amber Heard zagrała także w takich filmach, jak:

 • "Boski chillout" (2008), reż. David Gordon Green
 • "Po prostu walcz!" (2008), reż. Jeff Wadlow
 • "Niedościgli Jonesowie" (2009), reż. Derrick Borte
 • "I zapadła ciemność" (2010), reż. Marcos Efron
 • "Piekielna zemsta" (2011), reż. Patrick Lussier
 • "Paranoja" (2013), reż. Robert Luketic
 • "Syrup" (2013), reż. Aram Rappaport
 • "72 godziny" (2014), reż. McG
 • "Dziewczyna z portretu" (2015), reż. Tom Hooper
 • "Her Smell" (2018), reż. Alex Ross Perry
 • "Pola Londynu" (2018), reż. Mathew Cullen
Zobacz wideo Popkultura odc. 119

Amber Heard – krótka biografia aktorki

Amber Heard przyszła na świat dwudziestego drugiego kwietnia 1986 roku w Austin w stanie Teksas. Od najmłodszych lat miała styczność z aktorstwem – nie tylko pobierała lekcje w tym zakresie, ale i zaliczała występy w lokalnych przedstawieniach. Pierwszą poważną rolę odegrała w epizodycznym występie w serialu "Życie na fali". Filmowy debiut zaliczyła w produkcji "Światła stadionów" z 2004 roku.

Przez widzów została zapamiętana jednak z tytułowej roli w filmie "Wszyscy kochają Mandy Lane", w którym zagrała dwa lata później. To sprawiło, że jej kariera aktorska nabrała tempa. Dzięki temu w 2008 roku pojawiła się w "Boskim chilloucie", natomiast trzy lata później wystąpiła w "Dzienniku zakrapianym rumem", gdzie poznała swojego przyszłego męża, Johhny’ego Deppa. Jedną z jej najgłośniejszych ról okazała się jednak kreacja księżniczki Mery w "Aquamanie" z 2018 roku.

Johnny Depp  vs Amber Heard – przebieg głośnego procesu w cieniu dawnego uczucia

Johnny Depp vs Amber Heard – naprzeciwko siebie na sali sądowej stanęła dawna para. Johnny Depp pozwał byłą żonę za zniesławienie, żądając wysokiego zadośćuczynienia. Odnosił się on tym samym do wypowiedzi Heard z 2018 roku, kiedy aktorka przyznała, że była ofiarą przemocy domowej. Jak twierdzi sam gwiazdor, z powodu sugestii, że dopuszczał się wobec partnerki przemocy, mocno ucierpiała jego kariera, a wiele wytwórni filmowych zrezygnowało z jego usług.

Proces rozpoczął się 11 kwietnia 2022 roku i ciągnął się przez pięć tygodni, podczas których fani aktorów obserwowali uważnie jego przebieg. Mowy końcowe obu stron wygłoszono 27 maja 2022 roku. Ostatecznie, po przesłuchaniu wielu świadków obu stron i skrupulatnym przeanalizowaniu zeznań, ława przysięgłych zadecydowała o winie Amber Heard. Jako że aktorka naruszyła dobre imię Johnny’ego Deppa, musi zapłacić na jego rzecz odszkodowanie w wysokości 15 milionów dolarów. Z kolei aktorka otrzyma od byłego męża dwa miliony, które przysługuję jej za słowa prawnika Deppa, gdy ten próbował udowodnić, że Heard sfabrykowała dowody przeciwko byłemu mężowi. 

Zobacz też: Filmy podobne do ''After'' - przewodnik po tytułach o zakazanej miłości [filmy młodzieżowe, romantyczne, o miłości]

Więcej o: